Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Klimon

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    153
  • Rejestracja

O Klimon

  • Urodziny 28.01.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    przedsiębiorca
  • Mój klub zainteresowań
    Pompy ciepła
  • imię i nazwisko
    Klimon.pl

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Więcbork
  • Kod pocztowy
    89-410
  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Tytuł
    Powietrzne pompy ciepła
  • URL Twojej strony
    www.klimon.pl
  • Rodzaj usługi
    Powietrzne pompy ciepła z montażem od 19.900zł netto za 11 kW.
  • Lokalizacja - Płatny profil
    Więcbork
  • Kategoria
    usługi

Klimon's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Jeżeli chodzi o ilość styropianu to polecam minimum 15cm (10 + 5 w których schowamy rury). Osobiście w ostatnich kilku inwestycjach nie robiłem mniej niż 20cm. Wiadomo że im więcej tym później taniej w eksploatacji, ale droższa inwestycja początkowa.
  2. Ze względów praktycznych (suszenie ręczników) warto mieć drabinkę. Osobiście nie posiadam i żałuję. Gdybym mógł jeszcze raz ją gdzieś zamontować to bym wstawił wodną z możliwością grzania elektrycznie.
  3. http://m.muratordom.pl/gotowe-rozwiazania/instalacje/ogrzewanie-podlogowe-sander-system-alu-montaz-instalacji-krok-po-kroku,147_15548.html Coś na początek. Generalnie systemu nie znam, ale moim zdaniem za bardzo przepłacać też nie warto. W naszym regionie większość podlogowki robią na rurach Diamond, czyli jednych z najtańszych, choć widziałem również jakieś podejrzane wynalazki po 1,5zl za metr i też grzeje.
  4. U nas miałbyś całą kotłownie z CWU i powietrzną pompę ciepła za około 27.000. Faktycznie szkoda tych grzejników w pokojach. Gdyby była podłogówka to można by było pokusić się o grzanie 100% w taniej taryfie. A co do pieca jak już musisz to chyba bym polecał pellet że względu na mniejszy bałagan. Kilka dni temu zakladalismy u klienta pompę ciepła i wyrzucalismy ekogroszek z podajnikiem. W kotłowni było czarno.
  5. Adam, każdy lokal jest osobno opomiarowany dla wody zimnej, ciepłej i prądu. Pompa ciepła jest na osobnym podliczniku dla obu lokali. Ze względu na bardzo niskie koszty ogrzewania (zakładamy max 1500-2000zl rocznie za co i cwu) te koszty są uwzględnione w czynszu od razu z górka dla inwestora. Jest to najtańsze rozwiązanie z możliwych. Montaż dwóch osobnych pomp ciepła byłby ekonomicznym nieporozumieniem. W praniu wyjdzie czy to rozwiązanie się sprawdzi.
  6. Wrzuciłeś screen ze strony Vestino.pl. To jest generalny wykonawca. Inwestorem jest osoba prywatna, która chciała zainwestować oszczędności w rodzinnych stronach. 30k za 900m2 działki - ot takie ceny panują u nas. Mieszkania były już wynajęte na 6 miesięcy przed możliwym wprowadzeniem lokatorów bez żadnej reklamy (ludzie pocztą pantoflową dowiedzieli się że powstaje taki budynek na wynajem). Obecnie jest nawet lista kolejkowa osób, które chętnie by owe lokale wynajęły. Wszystko można. Trzeba tylko chcieć.
  7. Chyba czegoś nie zrozumieliście, lub źle się wyraziłem. Koszt 250.000zł za wspomniany budynek obejmował wszystko - materiały, przyłącza, projekt, mapki, kierownika budowy itp. + powietrzna pompa ciepła Klimon.pl z montażem. Dodatkowo należy doliczyć tylko działkę w cenie 30.000zł. Wszystko zostało wykonane przez generalnego wykonawcę. Inwestor mieszkający poza granicami odwiedził inwestycję 3-4 razy. Cały zakres prac został opisany w umowie. Doprecyzowując - przychodzi klient, zostawia 250.000zł i ma taki budynek. Budynek został stworzony typowo pod wynajem i taki charakter miała cała inwestycja. Czy to dużo czy mało nie mnie oceniać. Ten dział nazywa się "doświadczenia i rady tych którzy już zbudowali" więc chciałem pomóc. Posty usera "Busters" raczej do tematu nic nie wnoszą. Możesz się śmiać z "tarasów 10m2", jednak koszt wykonania dwóch takich tarasów + 3 schodów od frontu to wydatek około 3000-4000zł i osoby odwiedzające ten wątek raczej będą miały to na uwadze. Jeżeli komuś wydaje się że cena jest "z kapelusza" to trudno. Ja informuję tylko, że w takich pieniądzach spokojnie można taki dom zbudować i służę pomocą w swoim rejonie. Nadmieniam, że nie jest to lepianka przygotowana przez dewelopera typowo pod sprzedaż, bo nie takie były intencje. Ściany z BK odmiany 400, w podłodze 20cm styropianu, na ścianach 20cm styropianu 031, w stropie 40cm wełny 035.
  8. Zdjęcia można zobaczyć na naszej stronie http://www.vestino.pl. Jest tam opis tej realizacji. Projekt jest indywidualny naszego autorstwa. VAT 8 Projekt nie jest standardowy gdyż od początku zakłada budynek jednorodzinny dwulokalowy. W domu są dwa niezależne mieszkania przeznaczone na wynajem każde po 65m2 + niezależna kotłownia. Wentylacja grawitacyjna. Wynagrodzenie wykonawcy symboliczne. Można założyć tak jakby inwestor budował systemem gospodarczym, gdyż budynek wybudowalismy dla znajomego.
  9. Ostatnio zakończyliśmy realizację jednego budynku jednorodzinnego. 132m2, stan deweloperski, bardzo dobra izolacja, dachówka ceramiczna, rolety zewnętrzne, tarasy z kostki brukowej, zamontowana pompa ciepła naszej firmy Klimon.pl, ogrzewanie podłogowe w całym budynku. Dom parterowy. Całość jaką klient zapłacił wyniosła około 250.000zł W związku z tym cena 1m2 wyniosła około 1970zł brutto.
  10. Powinieneś najpierw położyć folię, potem 10cm styropianu, na tym wszystkie rurki. Pomiędzy rurami ułożyć pozostałe 5cm styropianu. Na to folia i podlogowka (jeżeli występuje). Dzięki temu izolacja z folii będzie bez dziur, a straty na przesyle wody będą minimalne.
  11. Żebyś był w przyszłości zadowolony to chyba tylko jedno rozwiązanie - podłogówka w całym domu. Może być pod panelami. W swoim domu mam tylko podłogówkę i panele na 70 % powierzchni i nie można narzekać.
  12. Jeżeli podłogówka już jest to koszt kompleksowej kotłowni z zasobnikiem CWU i wszystkimi akcesoriami w naszej firmie to wydatek 25 - 30 tysięcy złotych. Aby ocenić zakres prac, ewentualnych przeróbek i kompleksowej wyceny zapraszam do kontaktu telefonicznego ( 698 265 154) lub email ( biuro@klimon.pl)
  13. Sama pompa ciepła w 100 % wystarczy do ogrzania takiego domu. Koszt kompleksowej kotłowni z całym osprzętem zamyka się w kwocie 25 - 30 tysięcy.
  14. Chce ci się palić w piecu? W takim domku i przy gotowej instalacji ogrzewania podłogowego to tylko dwa sensowne, czyste i bezobslugowe systemy grzewcze: 1. Gaz ziemny jeżeli jest mozliwosc 2. Pompa ciepła. Z doświadczenia powiem że założenie kotła na eko groszek może skutkować tym że po 2-3 latach będziesz chciał dołożyć do tego pompę ciepła i mieć święty spokój (ile to my takich przeróbek zrobiliśmy dla osób które żałowały decyzji o węglu / eko groszku)
  15. Podlogowka w domu parterowym 135 m2 około 5-7 tysięcy jak dobrze poszukasz i sam zorganizujesz. Powietrzna pompa ciepła wraz z całą kotłownią na gotowo to 24 - 27 tysięcy. Łącznie 29 - 34 tysiące brutto na gotowo Grzanie LPG uważam za nieporozumienie. Gaz ziemny jeszcze ma rację bytu, ale LPG się nie opłaca. Właśnie u jednego z klientów montujemy pompę bo zrezygnował z gazu LPG. Miał tak niekorzystnie podpisaną umowę że 1 kWh z LPG wychodziła abstrakcyjne 1,00zl! Taniej było zapłacić karę za zerwanie umowy niż pozostać przy LPG.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...