Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Metpol

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Suchy Las
  • Kod pocztowy
    62-002
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Tytuł
    Metpol - sprawdzone rozwiązania
  • URL Twojej strony
    www.metpol.pl
  • Rodzaj usługi
    Budowa - sucha zabudowa, tynki, docieplenia. Akcesoria do budowy ścian i sufitów.
  • Lokalizacja - Płatny profil
    cała Polska
  • Kategoria
    produkty

Metpol's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Zdecydowanie rozebrać stary sufit. Lepiej wiedzieć, jak będzie to wykonane w całości. Wyspa na suficie wraz z instalacją i oświetleniem ma określony ciężar, co może spowodować nadmierne obciążenie sufitu.
  2. Istnieje możliwość dokręcenia belki do ściany szczytowej, co pozwoli na swobodny montaż wieszaków przeznaczonych do budowy konstrukcji sufitu podwieszanego.
  3. Najpierw wykonujesz ściany, potem sufit. Profile możesz przykręcić do płyty i ściany stosując odpowiednio długie kołki.
  4. Co do profili powyżej 4 m, to są oczywiście są wykonywane na zamówienie.
  5. Jeżeli nie chcesz wieszać sufitu na zwykłych drutach, to możesz z powodzeniem zastosować noniusze. Noniusze wyregulowane zachowują pozycję zadaną i nie zmieniają położenia. Wieszak do mocowania górnego przygotowany jest do wygięcia i nie jest to żadna partyzantka. Rozwiązanie z gwintsztangą nie jest u nas stosowane systemowo.
  6. Sufity samonośne stosuje się wtedy, gdy nie ma możliwości zastosowania wieszaków, jeśli jednak jest możliwość ich zastosowania to jest to na pewno ekonomiczniejsze rozwiązanie - wystarczą do tego tylko profile CD, UD + wieszaki.
  7. Gładka płyta gk odbija dźwięk i duże natężenie w szczególności basów może doprowadzić do drgania sufitu i powstawania pęknięć. W tym przypadku najtaniej jest zamontować ( przykleić ) do istniejącego sufitu materiał dźwiękochłonny ( panel akustyczny, pułapki basowe, piramidki akustyczne, lub jakieś maty akustyczne). Można wymienić zwykłą płytę gk na dźwiękochłonną, lub rozebrać cały sufit i zainwestować w sufit modułowy dźwiękochłonny. Jest na rynku kilka rodzajów tego sufitu i można dobrać do własnych potrzeb.
  8. W takim przypadku można zrobić okładzinę sufitową na profilach kapeluszowych. Nie traci się wysokości, wyrównuje sufit, okładzina jest stabilna
  9. Jeżeli okładzina sufitowa ma być na tej samej płaszczyźnie co spód belki to zastosuj profil UD - przymocuj go do belki. Profil musi być cofnięty od dolnej krawędzi belki o grubość płyty - wówczas sufit i belka będą na jednej płaszczyźnie.
  10. Odnośnie sufitu na poddaszu - przy takich rozwiązaniach zawsze warto zastosować profile UD i przykręcić je do ścianek. Będą przede wszystkim mniejsze powierzchnie sufitów, a więc bardziej stabilne i mniejsze ryzyko wystąpienie pęknięć.
  11. Robi się jednym rzutem całą konstrukcję i okłada płytą - czyli rozwiązanie nr 2.
  12. Można przymocować całą konstrukcję profili CD do sufitu za pomocą wieszaków ES lub wieszaków obrotowych ze sprężyną z zastosowaniem prętu.
  13. Profile CD wystarczy włożyć w profile UD. Natomiast profile UD przytwierdza się do ściany bez względu na to jak blisko jest ostatni wieszak. Warto zastosować profil UD, bo stabilizuje on powierzchnię, którą tworzą profile CD.
  14. Potwierdzam, że najlepiej zastosować profile kapeluszowe
  15. Zanim powiesisz sufit zweryfikuj możliwość dodatkowego obciążania tej konstrukcji sufitem podwieszanym. Jeśli okaże się, że jest to możliwe to pojawiają się kolejne pytania – w jaki sposób i gdzie zamontować zawiesia. Dla zachowania odporności ogniowej najlepszym rozwiązaniem są systemy noniuszowe. Mam jednak duże wątpliwości co do montowania sufitu. Zdecydowanie zalecam konsultacje u projektanta i wspólne spojrzenie na tą nietypową konstrukcję, trudno doradzać pewne i bezpieczne rozwiązania tylko na podstawie tych zdjęć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...