Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kulfi82

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    187
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana kulfi82 w dniu 22 Lipca 2021

Użytkownicy przyznają kulfi82 punkty reputacji!

O kulfi82

  • Urodziny 30.08.1982

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Szczecin
  • Kod pocztowy
    70-795
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kulfi82's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare
  • One Year In Rare

Recent Badges

37

Reputacja

  1. Po trzech latach użytkowania, Vaillant zaczął dziwnie falować obrotami. Sterownik ustawiony jest dzień/noc na pierwszym biegu czyli jakieś 105 m3/h. Obecnie średnio co 10-15 minut rekuperator ewidentnie wchodzi na wyższe obroty (tak jakby tryb wietrzenia) który trwa około 1-2min i później znowu 10-15min spokojnej pracy. Podczas większego przepływy sterownik dalej pokazuje 105m3/h mimo iż ewidentnie daje 160 - 200 (słychać po prędkości obrotów). W pierwszej kolejności myślałem, że to kwestia wilgotności - ale ustawienie maksymalnej możliwej wilgotności nie wpływa na zachowanie jednostki - w domu utrzymuje się stałe 50-60%. Vaillant twierdzi, że to normalne bo wentylacja reguluje sobie poziom wilgotności i ustawienie biegu na sztywno nie ma tu znaczenia. Z tym, że nigdy nie robiła tego w taki sposób i w tak regularnych odstępach czasu. W ostatnim miesiącu wymieniałem jedynie filtry na te od pe-flexa, niestety stare poszły do kosza wiec nie mam jak sprawdzić czy miałoby to wpływ. ktoś miałby jakieś sugestie odnośnie takiego zachowania?
  2. Ok, będę to testował z pewnością podniosę o minimum te 5° temperaturę CWU. Czy priorytet ciepłej wody to ustawienie fabryczne kotła/regulatora czy powinno się to gdzieś ustawić?
  3. Dzięki Mareks77 za jasne wyjaśnienie rozłożenia temp. w zasobniku. Cały czas wydawało mi się, że kocioł grzeje więcej tej ciepłej wody niż marne 1/3. U mnie czujnik temp. wchodzi otworem od góry w głąb zasobnika na jakieś 80cm. Ładowanie równoległe jest włączone, faktycznie zrobiłem błąd w pytaniu mam kocioł ze stopki Vaillant ecoTec Pro 146/5-3 sterowany regulatorem ściennym VRC700.
  4. ciężko to określić, bo korzystaliśmy z wanny okazjonalnie na rzecz prysznica. Wydaje mi się jednak, że ta sytuacja była od początku. Zastanawia mnie tylko ta mała ilość gorącej wody.. bo już po 50-60l zaczyna lecieć zimna. To nawet nie jest połowa zasobnika.
  5. Dzień dobry, mam problem z niedogrzewaniem wody w zasobniku BIAWAR 150l (z wężownicą) przez kocioł Vaillant ecoTEC pro VC 126. Temperatura CWU ustawiona na 45°C, gdy próbuje nalać wody do wanny 180l po przekroczeniu 1/3 zaczyna lecieć chłodna woda.. po przekroczeniu połowy jest już niemal zimna. Co może być przyczyną tego problemu?
  6. ok, jest ustawione AUTO, tyle, że musi być zaprogramowane okno 00:00-24:00. Jeżeli ustawimy (tak jak wcześniej ktoś pisał) 00:00-00:00 lub 24:00-24:00 piec się wyłącza i przestaje pracować. 16°C to robi przy obecnym 0°C, przy -5°C będzie ze dwa stopnie mniej tyle, że przy takim minusie odpala się już nagrzewnica i ciężko określić ile sama WM wyciąga z domu. Producent określa sprawność na poziomie 83%. Wentylacje Vaillana mają fatalne czujniki temp. nie dość, że dostęp do tych informacji jest jedynie z poziomu instalatora w samej jednostce (VR700 nic nie pokazuje) to jeszcze są wadliwe i IMO mało dokładne. Dlatego właśnie w WM upatruję głównego winowajcę. Jeszcze jedno pytanie (chyba było to już tutaj poruszane). Przy szukaniu KG grzejniki powinny być odkręcone na maxa, czy to samo tyczy się przepływów przy 100% podłogówce. Czy powinny być ustawione jednolite przepływy dla każdej pętli np. 1.5/l
  7. nie ma przedziałów czasowych, tak jak pisałeś ich zastosowanie było bez sensu. Temperatura zadana d/n to 21°C harmonogram godzinowy to 00:00-00:00 . Zastanawia mnie teraz jak prawidłowo powinien być ustawiony Tryb pracy: Auto, dzień, noc? Nie wiem co może być nie tak z domem, jedyne co mi przychodzi na myśl to brak ocieplonych skosów i wychładzanie przez WM. Ewentualnie nieprawidłowości instalacji? Np. zapowietrzone pętle?
  8. Dzień dobry wszystkim, jestem już po prawie tygodniu testowania KG i wpływu WM na temperatury zadane. Przy wyłączonej WM, temperaturze zadanej 21°C, tryb BRAK i KG na poziomie 0.3 kocioł osiągnął zadaną po dwóch pełnych dobach. Było trochę duszno, ale przeżyliśmy. Spalanie dobowe na poziomie 3.1m3. Po uruchomieniu WM temperatura zadana w zimniejszych pomieszczeniach spadła do 20°C-20.5°C po dwóch dobach. Spalanie pozostało na zbliżonym poziomie. Dodatkowo w nocy temp. zewnętrzna spadła do -5°C i tym samym temp. Rzeczywista w domu do 19.6°C. Krzywa dalej na tym samym poziomie 0.3. Jak to dalej testować? Czy uznać KG 0.3 za właściwą i przejść na KOREKTĘ która przereguluje temp. +0.5 +1. Czy mimo wszystko dalej podnosić KG przy działającej WM do uzyskania temp. Zadanej i dopiero w tym momencie KOREKTA/TERMOSTAT Błędem, który na pewno ja popełniałem to nerwowe zmiany już po dobie, U mnie jakieś sensowne wyniki zachodzą minimum pod dwóch pełnych dobach. Innym też radzę spokój i opanowanie podczas testów.
  9. tyle, że ty ogrzewasz 200m2.. a ja 100.
  10. na wstępie dzięki za kontynuacje i próbę rozwiązania problemu dokładnie tak jak piszesz, po dobie z wyłączoną rekuperacją temperatura podniosła się średnio w pomieszczeniach o 0.5°C w stosunku do doby z działającą wentylacją. Mimo to nie dobiło do zadanych 22°C. Dłużej byśmy chyba nie wytrzymali, bo w domu atmosfera dosłownie zgęstniała ok, generalnie to wszystko co co opisałeś było ustawione: brak adaptacji, praca na BRAK, zrównana temp. 21°C(D/N|). Jedyne co to pomiar zrobiłem po jednej dobie a nie trzech. Do pomiaru stosuje osobne termometry pokojowe tak jak wyżej napisałem, podejdę dziś do tematu ponownie tym razem wyłączając rekuperację na dłużej. Mimo wszystko chcę znaleźć przyczynę niedogrzewania. Obecnie aby uzyskać stabilne 21°C musze dobijać na korekcie krzywą do 0.4 paląc jednocześnie 4m gazu na dobę ( i to przy temp. w okolicy 0°C). Nie jest to komfortowe ustawienie. kończąc chciałbym zadać jeszcze jedno pytanie bo może to być dobry trop. Instalator montując kotłownie zasilił listwę rurami fi22, pewnie przez to przy ustawieniu pompy w trybie auto (15%) osiągam przepływy rzędu 1-1.5 max. Czy to może mieć kluczowe znaczenie? dzięki i pozdrawiam.
  11. kompletnie nie mam pojęcia do czego nawiązujesz w tym momencie, ale odnoszę wrażenie, że czytasz co któryś post lub co któreś zdanie w postach użytkowników. Kilkukrotnie prosisz o podanie ustawień po czym kompletnie to ignorujesz odpowiadając w sposób zupełnie nie mający związku z problemem użytkownika. Oczywiście to jest forum całkowicie koleżeńskie i dobrowolne. Ja tutaj niczego nie mogę oczekiwać i niczego nie nie oczekuje... tylko jaki sens ma pisanie dla samego pisania. Masz wiedzę - to nie podlega dyskusji, ale opisałem w swoim problemie najdokładniej jak byłem w stanie warunki panujące w moim domu, po czym udzieliłeś mi odpowiedzi tak jak wyżej. o co chodzi?
  12. doba z wyłączoną rekuperacją przetrwana Przerwa w działaniu pierwszy raz od 3 lat. Człowiek się jednak do tej WM przyzwyczaja bo różnica w jakości powietrza w domu kolosalna. Wracając do tematu różnica w temp. oczywiście jest jakieś 0.5-0.7 w porównaniu do doby z WM włączoną. Spalanie o dziwo większe 3.7m (było 3.3). Zimy mi braknie na testowanie tych parametrów. Wróciłem dziś do ustawień: Harmonogram D/N: 21°C-20°C (4:00-7:00 -> 12:00-15:00 ->18:00->22:00) Tryb pracy: korekta Krzywa: 0.25 Sposób regulacji: zasilanie zobaczymy co przyniesie kolejna doba.
  13. ok, dzięki za info. Ustawienia wrzuciłem wyżej, podsyłam jeszcze raz. To są te z VR700 -> poziom instalatora -> KOD000 https://photos.app.goo.gl/EwmowZx6ggj3vtir8
  14. Witam ponownie po pełnej dobie, niestety poprawy po przestawieniu ograniczenia mocy z 5kW na auto brak. Temperatura zadana 22°C, KG 0.3. W salonie 21°C w pozostałych pomieszczeniach 19.8°C.Ewidentnie niedogrzew, szukam dalej Mam jeszcze jeden trop. Przeglądając programy czasowe zwróciłem uwagę na pozycję CYRKULACJA Mam tam ustawione jakieś dziwne przedziały 5:00-7:30 i 13:00 - 18:00. Czy pozycja ta dotyczy pompy cyrkulacyjnej CO? Samo grzanie CO nie ma okien czasowych pracuje 24/24 w opcji BRAK. -- edit -- Instrukcja wyjaśnia to bardzo nieprecyzyjnie. W instrukcji ścieżka opisana jest inaczej a w regulatorze mamy osobne pozycję Obieg ciepłej wody, Cyrkulacja. Logika podpowiada, że obieg.. przygotowuje CWU a cyrkulacja ją rozprowadza, ale wolę się upewnić.
  15. Wkradł się tu jakiś błąd (przy tylu pytaniach i odpowiedziach to nie dziwi). Tak jak wspomniałem w moim pytaniu ja mam stary regulator VR700, od miesiąca mam wyłączony czujnik w regulatorze (włączona opcja BRAK) i próbuję uzyskać w całym domu 21°C. Obecnie taką temperaturę mam w najcieplejszym miejscu. Pozostałe pokoje oscylują w granicy 19°C. Dziś rano zgodnie z sugestią zmieniłem Makymalną moc z 5Kw na auto. P.S w poprzednich sezonach dobierałem krzywą w trybie termostatu i w warunkach gdzie temp. zew wahała się od 5-10°C. Dlatego napisałem, że to nie do końca był odpowiedni dobór.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...