Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kumite

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O kumite

  • Urodziny 02.02.1955

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    zawiercie
  • Kod pocztowy
    42-400

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kumite's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję za szybką odpowiedź-prawie wszystko jasne Jeżeli chodzi o "blachy pionowe" to moje pytanie tyczyło ich pionowej części - czy nie powinna ona być wywinięta za narożnik - aby przykryć szparę na łączeniu z murem?
  2. Dzień dobry! Jestem na etapie kładzenia trapezu na garażu, większość informacji pozyskałem dzięki użytkownikom tego forum - za co bardzo dziękuję. Mam jednak kilka wątpliwości i byłbym bardzo wdzięczny za ich wyjaśnienie. 1. Usytuowanie arkusza blachy trapezowej względem obrobki pasa nadrynnowego. Konkretnie to miejsce : Patrząc na okoliczne dachy widzę tutaj całkowitą dowolność, jedni wysuwają blachę tak, że pas podrynnowy jest niewidoczny, inni zaś odsuwają trapez nawet na 10cm. Instrukcje producentów trapezu pomijają ten problem. Jak i dlaczego właśnie tak powinno się wykańczać ten fragment ? 2. Wykończenie obróki przy zakończeniu ściany. Konkretnie te miejsca : Czy w tych miejscach nie powinny być wstawione kątowniczki wsunięte pod obróbkę i wywinięte na mur ? Czy wystarczy uciąć obrobkę na styk i szparę uzupełnić silikonem dekarskim, bez zasłaniania tego kątownikiem ? Z góry dziękuję za każde słowo, które przzybliży mnie do rozwikłania tych kwestii.
  3. Dzień dobry ! W budynku gospodarczym stawiam taki oto komin o wys.7m: Podłączony będzie piec 14kW na węgiel/drewno. Czy dobrze to widzę ? : 1. Fuga 1-2cm 2. Zaprawa cem.-wap. M5 (proporcje: 1-cem, 1-wap, 6-piasek) 3. Tempo 2m/dzień (zależy mi na czasie) 4. Użycie szablonu : Pomysł na ruchome skrzydełka już niby mam, ale jakby ktoś temat przerabiał - to byłbym wdzięczny za wskazówki, albo wrzucenie mnie na lepszy tor 5. Pilnowanie by fugi wewnętrzne nie były wklęsłe, a na równi z cegłami. 6. Zastosowanie się do wszelki rad doświadczonych forumowiczów
  4. Dzień dobry! Powoli przymierzam się do zrobienia instalacji CO w remontowanym domku. Piec śmieciuch, układ otwarty (tylko grzejniki bez podłogówki). Studiuję forum, schematy, zaczynam kumać co i jak. Najbardziej obawiam się zapowietrzania grzejników, gdyż budynek nie jest podpiwniczony, a kotłownia jest dobudowana na poziomie parteru. Do ogrzania są 2 poziomy - parter i I piętro (strop drewniany). Zanim ogarnę temat w 99% i zamieszczę schemat do weryfikacji, zjawiam się tutaj z pytaniem odnośnie typu instalacji jaki powiniene wybrać. Leję na dniach chudziaki, przepusty chciałbym zrobić wcześniej - stąd pośpiech. Moje wizje : 1. Rozdział dolny, system dwururowy. Wchodzę do budynku po podłodze, jeden pion i gotowe. Czy wtedy problem będzie tylko z odpowietrzaniem kaloryferów na parterze, a spokój będę miał z tymi na I piętrze ? Czy zamontowanie automatycznych odpowietrzników przy każdym kaloryferze rozwiąże temat ? 2. Rozdział kombinowany. Wchodzę do budynku na poziomie stropu między parterem i I piętrem, robię pion. Wtedy I piętro to rozdział dolny, a parter rozdział górny. 3. Na parterze rozdział dolny i od każdego kaloryfera ciągnę pionowo w górę ala piony zakończone odpowietrznikami, jak w załączniku (nie jestem autorem ilustracji): do tego jeden główny pion ze zb.wyrówn. Bardzo proszę o pomoc - zaczynam rozumieć o co w tym chodzi dzięki Wam -forumowiczom, ale na etapie którym jestem nie jestem w staniu wyłuskać info na podstawie postwó już zamieszczonych. Skłaniam się ku wersji nr 1, ale może pozostałe są lepsze - bardzo proszę o opinie i sugestie- chudziak już prawie kręci się w betoniarce
  5. Dzień dobry! Zastanawiam się nad sposobem wykończenia komina spalinowego. Najszybciej/najłatwiej byłoby mi ocieplić go wełną, zaciągnąć siatką z klejem i ewentualnie tynk mozaikowy. Rozum podpowiada mi jednak takie rozwiązanie : Bardzo chciałbym uniknąć zaciekania brudów na elewację (jasny kolor). Proszę o info czy "wymyślam" problem, czy może rozwiązanie z foto jest niezbędne do utrzymania czystej ściany w której biegnie komin.
  6. kumite

    Obróbka ogniomuru

    Bardzo dziękuję za szybkie i konkretne info - zmykam na dach
  7. kumite

    Obróbka ogniomuru

    Dzień dobry! "Walczę" sam z wymianą pokrycia dachowego i ociepleniem domku. W zasadzie wszystkie wątpliwości rozwiązałem dzięki forum muratora, ale pozostała mi jedna bez odpowiedzi. Pacjent: Ogniomur o długości 7m, szerokości 43 cm i spadku 14st. Choroba: Brak obróbki Diagnoza i proponowane leczenie : Obróbki w przekroju "C"(+kapinosy) łączone na zakładkę 20cm + uszczelniacz dekarski Pytania : 1. Czy obróbka ogniomuru ma mieć delikatny spadek na stronę poszycia dachu ? 2. Czy na samym dole zamontować rynnę ? Będę wdzięczny za sugestie i opinie na ten temat.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...