Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

luk2504

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

luk2504's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki za odpowiedzi. Tak jak wspomniałem w MPZP nie ma żadnej informacji o szerokości drogi, ciągu pieszo-drogowego czy drogi wewnętrznej. Plan jest dość stary 1998. W nowszych już to obserwuję. Dla mnie to absurd, że jakaś pani Krysia z urzędu wymaga czegoś do czego nie ma podstaw prawnych. Uprzedzam od razu, żadne odwołania nic nie pomagają, a dodatkowo utrudniają dalsze postępowania. Jak to geodeta powiedział, każde odwołanie do SKO poprzedniego geodety powoduje, że mam coraz bardziej pod górkę. Odpowiedzi są zawsze w tym samym stylu. Przytocz kilka argumentów to i tak nie uzyskasz odpowiedzi na żaden z nich. Za czytanie ze zrozumieniem byłaby pa*a. Urzędasom wydaje się, że metry w tą czy w tamtą. Nikt jednak nie zwróci za straty za niesprzedaną działkę, za utwardzenie, za wywóz ziemi.
  2. Hej, Od swojego geodety usłyszałem, że muszę zwiększyć szerokość drogi dojazdowej do działki z 5m na 8m, inaczej podział działek może nie być możliwy. W moim MPZG nie ma informacji o szerokości drogi dojazdowej czy to wewnętrznej. W wielu planach widzę zapisy: "wydziela się pas drogowy o szerokości 10,0 m w liniach rozgraniczających" "wydziela się pas drogowy o szerokości 12,0 m w liniach rozgraniczających" "wydziela się pas drogowy o szerokości 8,0 m w liniach rozgraniczających" "wydzielenie drogi wewnętrznej o szerokości w liniach rozgraniczających 8,0 m" Dla mnie to ciekawa kwestia, ponieważ prawo mówi o ciągu pieszo-jezdnym o szerokości min. 5m. Czy kojarzy ktoś jakieś inne przepisy niż te poniżej, które mogą odwoływać do tak sporej szerokości jak 8m? Czy jest to tylko wygodna próba późniejszego przejęcia drogi wewnętrznej na cele gminne (droga 4.5 + 2xchodnik 1.5m)? Z Dz.U. 2019 poz. 1065 "Obwieszczenie Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 8 kwietnia 2019 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" można wyczytać: §14.2 Dopuszcza się zastosowanie dojścia i dojazdu do działek budowlanych w postaci ciągu pieszo-jezdnego, pod warunkiem że ma on szerokość nie mniejszą niż 5m, umożliwiającą ruch pieszy oraz ruch i postój pojazdów. Dz.U.2009.124.1030 "§ 13. Szerokość drogi pożarowej Minimalna szerokość drogi pożarowej powinna wynosić co najmniej 4 m, a jej nachylenie podłużne nie może przekraczać 5 %."
  3. Hej, Dla mojego obszaru obowiązuje MPZP z 1998. W biuletynie miasta jest informacja o wszczętym planie w 2011 (aktualizacja również z 2020). Miał zostac ogłoszony w 2018, niestety do chwili obecnej nie został opublikowany. Wiem, że ma się tam pojawić zapis o strefie sanitarnej o szerokości 50m (Rozporządzenie ministra gospodarki komunalnej z 25-07-1959), co spowoduje dla mnie i sąsiadów mega problem. Wyroki Sądów Administracyjnych nie są w tej kwesti jednoznaczne (choćby http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/090D98DE) Chciałbym pomęczyć biuro planowania przestrzennego o zmiany w zapisach MPZP, stąd pytanie do Was. Czy lepiej składać wnioski pojedyńczo czy jednak skrzyknąć się z sąsiadami by wszyscy podpisali się pod jednym, a konkretnym wnioskiem? Czy każdy z zainteresowanych powinien składać wniosek osobiście i wtedy będzie większy wydźwięk? A może wniosek powinien być sporządzony przez kancelarię prawną, a mieszkańcy powinni tylko podpisać? Co uważacie?
  4. Cześć, Miałem zamiar tylko przemalować u siebie pokój w przedwojennej kamienicy. Jednak czym bardziej się przyglądam tym widzę coraz więcej pęknięć na suficie. Drobna pajęczyna, ale w każdym miejscu. Sufit jest z trzciny+drut+siatka z tego co widzę w kilku miejscach. Myślałem by tylko przeciągnąć zarysowania gładzią szpachlową, ale natrafiłem też na opinię by położyć najpierw np. tynk gipsowy + siatka elewacyjna podtynkowa, a na to dopiero gładź szpachlową, bądź samą siatkę elewacyjną z gładzią. Jak myślicie, nie spadnie taki sufit na głowę jeśli położę tynk gipsowy+ siatkę i gładź szpachlową z wcześniejszym zagruntowaniem sufitu? Obawiam się, czy sama trzcina utrzyma ten sufit... Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...