Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lexodes

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O lexodes

  • Urodziny 24.07.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    poszukiwania okien i rolet

Dane osobowe

  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

lexodes's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dzień dobry, Jestem w trakcie budowy niewielkiego domu (niecałe. 90m2 pow. użytkowej). Obecnie jest stan surowy zamknięty z elektryką i instalacją wod-kan. Rozważam zmianę sposobu jego ogrzewania - pierwotnie wg projektu miał być kocioł 10kW na ekogroszek + grzejniki + wymiennik V=300m3. Najistotniejsze co trzeba uwzględnić to fakt, że domek będzie użytkowany raczej „weekendowo”. Problem dotyczy miesięcy zimowych, kiedy temperatury są ujemne, a dom nie będzie ogrzewany i mogłoby dojść do zamarznięcia w nim wody, a tym samym uszkodzenia instalacji oraz kotła. Istotnym elementem jest możliwość zdalnej kontroli temp. i włączania systemu grzania. Krótko o domku: Dom dwukondygnacyjny, bez podpiwniczenia, ocieplony, całoroczny, dach skośny 40st. Ściany zewn pustak poroherm 25cm + izolacja styropian. Lokalizacja to okolice Zakopanego. Brak możliwości podłączenia do sieci gazowej. Są dwa kominy - pod kocioł na paliwo stałe oraz pod kominek. Zapotrzebowanie na ciepło 69W/m2 (25,8W/m3). W projekcie dobrano kocioł o mocy 10kW (c.o oraz c.w.u). Rozważam zmianę systemu ogrzewania na np. a) zamontowanie grzejników akumulacyjnych z możliwością zdalnej kontroli i uruchomienia w razie potrzeby aby np. ogrzać dom przed przyjazdem + przejście na taryfę dzień noc. b) zabudowanie kominka z przewodami rozprowadzającymi ciepło do pomieszczeń (kominek być może z płaszczem). c) piec gazowy + zbiornik gazu na działce. d) bufor ciepła na prąd + ewentualnie FV . Nie wiem, w którą stronę pójść i co by się najlepiej sprawdziło i opłacało w tym przypadku. W jakie źródło ogrzewania najlepiej pójść? Ważne aby była możliwość zdalnej kontroli (włączania wyłączania). Rozważam zbudować instalację podłogową (nie mam jeszcze wylewek), jednak nie było tego w projekcie budynku. Rozważę każdą inną opcję dotyczącą ogrzewania domu .
  2. Jest to jakaś alternatywa - sprawdziłem temat i prowadnice 20mm typ PP53 w kolorze okien kosztują około 30zł/mb. Potrzebował bym 25m....
  3. Co do okien to ostatecznie wybrałem veka softline 82MD 3 szybowe, kolor dwustronny. Z wymiarów profilu wynika, że listwa podokienna będzie miała szerokość ok. 38mm. Zostanie około 19mm od zewn. krawędzi ramy. Montaż na konsolach. Czy to coś zmienia w powyższych rozważaniach? W takim wypadku zastanawiam się czy nie lepiej wysunąć okien jedynie o 2 cm? Wiadomo że wtedy zmniejszy się grubość izolacji styrodurem pod skrzynkami rolet zewn. (na której de facto bardzo mi zależy żeby była tu grubość 3 cm-lepsza izolacja cieplna) do 2cm, no ale okno może będzie wtedy stabilniej osadzone?
  4. Zanim złoże właściwe ocieplenie to trochę czasu może minąć. Pytanie czy zanim wykonam właściwe ocieplenie to muszę zakładać wokół wystającej części ramy okna izolację?
  5. Załóżmy że zastosuje aerożel w grubosci 1cm. Czy wtedy okno należy wysunąć o ten 1 cm czy może o mniej, uwzględniając ściśliwość aerożelu? Pod skrzynki rolet potrzebował bym około 1.5m² netto podkładu. Nikt nie odp. na pyt. nr 3. z mojego pierwszego postu...
  6. Czy dodatkowe niezbędne podparcie nie zostanie zaproponowane przez montażystę okien? Areożel? nie słyszałem o czymś takim. Jeśli się nada w moim przypadku, jest przystępny cenowo i przenikalność cieplną ma conajmniej taką jak 3cm styroduru to czemu nie. Ale w tym przypadku i tak musiałbym wysunąć okno o te 5mm żeby prowadnice rolet przymocować...no chyba że to na tyle niedużo że jakoś roleta się dopasuje do tego odchyłu.
  7. Ostatecznie okien okien nie wybrałem. Wybiorę albo okna na profilach GEALAN s8000iq 6k 74mm albo Brugmann AD Arte 73mm. Nie wiem w jaki sposób będzie podparte okno. Szkic wykonałem sobie sam. Na czym polega zastosowanie sytemu?
  8. Witam użytkowników forum, to mój pierwszy post. Chcę zamontować okna w sposób wskazany na szkicu (wysunięcie o 3cm od lica muru). W moim przypadku zabieg ten jest niezbędny ponieważ nad oknem na nadprożu chciałbym zamontować skrzynkę rolety pod którą z kolei chcę dać 3cm izolacji (styroduru). Nadproże jest (niestety) zlicowane ze ścianą. Prowadnice rolety mocowane do ramy okna. Profil okien będzie szerokości 74mm. Izolacja 15cm. Pyt. 1 Opinia ogólna? Proszę o opinie czy taki montaż jest poprawny? Czy można coś tu poprawić, zmienić ulepszyć aby było to zgodne ze sztuką budowlaną? Pyt. 2 Koszty? Czy jego wykonanie wiąże się z dodatkowymi kosztami (dodatkowe podpory, kotwy itp.), czy może przeciwnie – koszt jest taki sam jak wstawienie okna zlicowanego z murem? Pyt. 3. Ocieplenie wokół okna? Czy konieczne jest aby wystające 3cm okna obłożyć styrodurem lub czymś innym? Właściwe ocieplenie elewacji będzie kładzione może za rok może za dwa lata. A może nie jest to konieczne i okno w czesci poza murem może być nieosłonięte?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...