Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KJPol

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez KJPol

  1. Czy do montażu okien Pixel można i warto zastosować taśmę Illmod Trio f. Illbruck zamiast typowego "ciepłego montażu" SWS z dwoma taśmami i pianką ?
  2. Wykonawca trochę się skrzywił na gładki tynk. Mówi, że może pękać ale przyznał też, że już dawno nie kładł takiego tynku bo większość wybiera baranek > 1,0 mm. Z kolei przedstawiciel Dryvit'u mówi, że obecna technologia to nie to co przed kilku/kilkunastu laty, kiedy drobnoziarniste tynki rzeczywiście pękały. Podobnie twierdzi przedstawiciel STO. Zakładam, że zarówno siatka jak i klej będą tego samego producenta.
  3. Planuję użyć do elewacji tynk drobnoziarnisty < 1 mm. Czy ktoś ma doświadczenie z tynkami zewnętrznymi Dryvit o małym ziarnie typu LYMESTONE ? Chodzi mi szczególnie o silikonowy TR i siloksanowy HDP.
  4. Dwie ściany na całej wysokości tj. parter + poddasze użytkowe. W sumie do ok. 7,5 m. Trudno to opisać szczegółowo bo kształt domu jest dość skomplikowany.
  5. Część elewacji projektowanego domu zaplanowana jest z wapienia grubości ok. 10 cm. W związku z tym będzie w tym miejscu ściana trójwarstwowa. Jakiego materiału użyć do izolacji ściany (ściana konstrukcyjna będzie z silikatu 24 cm) ? Styropianu czy wełny mineralnej ? W grę wchodzą dwie opcje: wełna mineralna 18 cm z szczeliną dylatacyjną 2 cm. lub styropian "grafitowy" 20 cm bez dylatacji ? Zdania są podzielone.
  6. Rozważam użycie płytek trawertynowych "surowych" (bębnowanych, szczotkowanych) na elewację zewnętrzną. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym kamieniem ? Jak to się sprawdza w okresie zimowym ? Przy założeniu, że kamień został zaimpregnowany.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...