Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

bartek333

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gliwice
  • Kod pocztowy
    44-113
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

bartek333's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. A powiec mi warto kupic ten dom w ceniem 1\3 rynku. Obecna cena to 250 tys. Normalna cena tutaj domow to 700 tys zl. Ja mysle tak kupic ten dom wlozyc e niego np. 100tys zl i wciaz mam dom za polowe ceny rynkowej. A najwazniejsze jest to czy jest mozliwe ustabilizowaniu tego domu by dalej nie pekał, ale widze ze jest. Jutro wykopie wiecej fundamentu.
  2. Witam Dzisiaj odkopałem kawałek ściany i ściana leży na kamieniach ok.30cm , pęknięcie idzie do połowy cokołu , od okna do cokołu ma jakieś 1mm szerokosci w tynku. Przy tym narożniku gdzie znajduje sie pęknięcie widać że kiedyś musiał być tam wykop o promieniu jakieś 1,5m, możliwe że było to robione podczas budowy drenażu, są 4 studzienki w okol domu i ujscie mają w kanalizacji deszczowej, na zdjeciu widac studzienki. Nie wiem czy drenaż ma połączenie ze studzienkami z rynien bo w tych rynnowych studzienkach byla woda na dnie ok. 1m od powierzchni gruntu. Na starym zdjeciu były kiedyś dość spore drzewa jakies 2-3m od naroznikow dzis juz ich nie ma.
  3. Zauwazylem dzisiaj, ze przy scianie naroznika gdzie jest pekniecie i rynna podlewa sciane, byl robiony jakis wykop i jest. Studzienka, widac spory ubytek ziemi. Mozliwe ze wtedy pekla sciana . dokladniej sprawdze to w tygodniu
  4. Tutaj kazdy dom ktory jest sprzedawany, posiada raport o stanie budynku zrobiony przez odpowiednie firmy. W raporcie tym zaznaczyli ze duzym zagrozeniem jest rynna wylewajaca na sciane, a nie do studzienki, to bedzie powodowalo destrukcje scian/fundamentu. Do tego nisko ulozone cegly i brak izolacji poziomej i pionowej. To jest wynikiem pekniec. Nic nie napisali o ewentualnych ruchach ziemi. Spotkalem sie juz z raportem gdzie bylo to wymieniane jako wazny czynnik, ale to bylo w innej czesci miasta i tam bylo widac wielkie pekniecia na scianach w domach 50 letnich, ten ma 100 więcej.podglądnełem domy w tej samej okolicy i są domy z identycznymi pęknieciami, tylko, że zaklejonymi, rownież są to stare domy. A powiedz mi, czy zrobienie ogrzewania podlogowego z wylewkami podlogowymi, w zmacnia w jakimś stopinu budynek? Obecnie pod deskami podlogi jest ziemia.
  5. Baltona a jakbyś ty wzmocnił fundamenty? Wystarczyloby wymienic zniszczone cegly fundamentowe, uzyc odpowiedniej zaprawy, drenaz w okol domu?? Co do wody gruntowej to budynek jest na wzgorzu ( fjordzie) 200m- 300m dalej jest dlugi mocny spad w doł, jest to srodek miasta, czyli caly spad jest zabudowany budynkami i ulicami. Wiec podejzewam, ze woda raczej tam nie stoi, jako tako. W przyszlym tygodniu postaram sie to sprawdzic. A powiec na jakiej wysokosci robi sie iniekcje, z tego co czytam to ok.15 cm od gruntu na ścianie, ale co z murek ktory znajduje sie pod iniekcja? Bedzie wciaż wilgotny i niszczal? Mozesz mi to objaśnić.pozdrawiwm
  6. Witam Balto Musialem poprawić opis, pekniecie w murze wystepuje tam na scianie frontowej jest to zdjecie z oknem i probą szpachlowania/klejenia tej rysy, tam jest tezzdjeciej parapetu okna ktory ma najwieksze pekniecie. Reszta rys sa to rysy tynku. W raporcie domu, firma ktora go robila, napisala ze jest to spowodowane brakiem izolacji fundamentow, podmywaniem przez wode i to ze jest na wysokosci przemarzania gruntu, Fundament to ulozone cegly. Takie są informacje z raportu. Zalozmy ze ta diagnoza jest sluszna, to wykonanie izolacji i ewentualnie wymiana popekanych cegiel i nalozenie odpowiedniej zaprawy zalatwiloby sprawe? Czy te zmiany beda raczej nie do odwrocenia i zatrzymania.
  7. Witam Dziękuje za odpowiedź Postaram się zaglądnąć pod płyty i odkopać kawałek fundamentu Co do pęknięć to zdjęcia z strony internetowej maja juz 2 lata, wygląda na to że od tego czasu są podobniej wielkosci. A jak myslisz izolacja pozioma, nowe tynki i ewentualne uzupelnienie cegiel z fundamentu uzdrowilo by sytuacje?
  8. Witam Chciałbym was zapytać o ewentualne koszty, oplacalnosć takiego remontu, jaki i harmonogramu prac. Z gòry dziękuje za wasze podpowiedzi. To tak, napoczątku powiem , ze mieszkam w Danii i mam możliwosc kupna starego domu z roku 1846 Dom jest bez piwnicy, z czerwonej cegly i ma uzytkowe poddasze. Tynki na domu sa wapienne i widac "pulchnienia " na ich powierzchni. Fundament domu to poprostu pociagnieta sciana ceglana do ziemi, na plytka glebokosc tzn.przemarzania ziemi. "Fundament" nie ma izolacji poziomej, ani pionowej. Podlogi sa drewniane i pod spodem jest poprostu grunt nie znam dokladnej odleglosci do gruntu. Na kazdym rogu budynku jest zrobiona studzienka i do nich poprowadzone sa rynny, tylko na jednym narozniku woda z rynny wylewa w poblizu sciany i wedruje sobie ona wzdluz sciany i wlatuje do studzienki.To jest napewno jedna z rzeczy ktora trzeba zrobic. Ponad to są pekniecia na na frontowej scianie tzn. pekniecie idzie od cokolu do okna,a z okna do gory, a wszystko dzieje sie ok. 50cm do 1 m od krawedziscian, ( czytac laczenia dwoch scian, tutaj pekniecie jest w murze, zdjecie z peknietym oknem i taką pròbą zaszpachlowania pekniecia) to samo dzieje sie po drugiej stronie sciany frontowej( te pekniecie jest tylko w tynku) Z tym ,ze wieksze pekniecia sa po stronie gdzie jest wwdliwa rynna. Same rysy nie sa szerokie maja moze 1-3mm zalezy na jakiej dlugosci, w naroznikach okien sa najszersze. Jest pekniecie ktorego nie widzialem bo jest od drugiej strony i znajduje sie na laczeniu domu z do budowka 25m2 .maja wspolna sciane domu na dlugosci ok.4m, do budowka jest niska 2m wysokosci i jest ceglana. To pekniecie jest na tynku nie napisano jakiej szerokosci, postaram sie to uzupelnic w czasie. Caly budynek od wewnatrz jest obity plytami kartonowo-gipsowymi i mozliwe ze ma pod tym warstwe welny, sprawdze w pozniejszym terminie, dom nie widac by mial grzyba z zew. Od srodka ciezko stwierdzic bo sa plyty, zapach domu, nie wskazuje na grzyby. Caly dom jest polozony na wzgorzu, 3\4 wierzcholka, wody gruntowe sa raczej ponizej "fundamentu". I moje pytanie , te wszystkie pekniecia moga byc spowodowane brakiem izolacji co oslabia "fundamenty" podmywajac je w jakims stopniu, a skutkiem tego jest osiadanie scian? Czy zrobienie izolacji poziomej metoda iniekcji oraz pionowej, wystarczy na to by budynek stal kolejne 50 lat?czy wykonanie podlogi betonowej wraz z ogrzewaniem podlogowym, wzmocni czy oslabi dom? Co do do budowki to jest ona jest blizej wierzcholka wzgurza, czyli moze byc tak, ze ziemia napiera na do budowke, a ona na sciane domu i powstalo pekniecie muru? Ten link to caly dom sa tutaj 3 zdjecia http://www.edc.dk/sag/7100-vejle/s%C3%B8ndermarksvej-3-71401822/
×
×
  • Dodaj nową pozycję...