Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NJerzy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 690
  • Rejestracja

2 obserwujących

NJerzy's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

13

Reputacja

  1. Wypełnienie jest podejrzane. Jeżeli odwiert nie jest wypełniony wodą gruntową, to te "kamyczki" z powietrzem działają jak izolator. Aktualnie do wypełniania odwiertów nie stosuje się nawet bentonitu bo ma mniejszą przewodność cieplną niż piasek z cementem (i wodą).
  2. W ubiegłym miesiącu montowaliśmy pompę u klienta który dostał dotację z programu KAWKA, ale nie wiem czy nadal jest ten program aktualny.
  3. Nasi klienci dostają komplet dokumentów na podstawie których dostają dotacje, z programów Czyste Powietrze, KAWKA i wszelkich innych.
  4. Pytanie do dociekliwych: czy da się zrobić gruntową pompę ciepła która nie spełnia wymagań najwyższej klasy energetycznej?
  5. To jest poziom który prezentuje "wojtek" Grzegorz Żupa, były pracownik, który nie potrafił wykonać pracy zgodnie z technologią i niszczył nowiutki sprzęt.
  6. Na stronie są informacje o zakresie mocy, komponentach itp. Ale by nie trzeba było tam szukać to podaję: sprężarki Panasonic scroll, czasem Copeland scroll. Zakres mocy ~8-28 kW, przy zasilaniu jednofazowym do ~18kW Inne moce na indywidualne zamówienie - sporadycznie., szczególnie z mniejszymi mocami jest problem, bo sprężarki małe są dużo droższe. Wymienniki, zawór, presostaty itp - wyłącznie Danfoss Komponenty elektryczne - Schneider, ABB przetworniki ciśnienia Sensata Obudowa i chassis - wyłącznie stal kwasoodporna Elektronika - Konceptus Nie pokazujemy zdjęć bo konkurencja się dowie że w naszych pompach nie ma grzałek a tak naprawdę to nie ma kiedy zrobić dobrych zdjęć. Układ pompy nie zawiera żadnych udziwnień, chyba że jest nim wymiennik regeneracyjny. Poprawę COP łatwiej znaleźć poza pompą, np przez odpowiednie wpięcie zasobnika CWU i kilka innych tricków. Dodam że przy analizie doboru komponentów pompy ciepła trzeba zacząć od tego jaka to pompa - w powietrznej wszelkie komplikacje typu falownik (zwany po brytolsku inverterem), wtrysk pośredni i wiele innych, są niezbędne by ona w ogóle działała jak jest zimno. W gruntowej najważniejsze jest to co w gruncie dlatego na przykład nie używamy glikolu.
  7. Konceptus produkuje dość proste pompy ciepła z zaawansowaną elektroniką. Na przykład stosujemy ciągły pomiar ciśnień czynnika, czy pompy obiegowe Wilo PWM (OEM - w tej chwili seria prototypowa, niebawem będą z logo Konceptus zamiast Wilo). Koszt eksploatacji pompy ciepła zależy głównie od tego ile tego ciepła zużywa budynek. Na drugim miejscu jest typ grzejników - na kaloryferach nigdy nie będzie takiej sprawności jak na podłogówce. Trzecim czynnikiem jest dolne źródło. Chcesz mieć niższy koszt eksploatacji - zainwestuj w większe dolne źródło. Najmniej zależy od samej pompy ciepła. Na stanowisku testowym można uzyskać z tej samej pompy różne parametry, wystarczy ją przeregulować z nastaw eksploatacyjnych dokładnie do sytuacji pomiarowej. Znacie to z samochodów i norm spalania Odnośnie przypadkowego zdjęcia z instalacji - jak sobie inwestor sam zamontował jakiś miernik ze sterczącymi drutami to taki ma.
  8. Z wypowiedzi Adama wyciągnąłeś niepoprawny wniosek, dolne źródło Konceptus Heliko może współpracować z dowolną pompą ciepła woda - woda, tyle że zastosowanie inwertorowej nic korzystnego nie daje. Gruntowa inwertorowa pompa ciepła ma jakikolwiek sens jedynie przy niedowymiarowanych odwiertach głębinowych. To pewna niedokładność wypowiedzi Adama - jako bufor traktujemy nie tylko sam zasobnik CWU ale i budynek, łączna bezwładność układu umożliwia optymalizację pracy pompy do maksymalnego wykorzystania II taryfy prądu - dolne źródło ma wysoką moc chwilową w stosunku do ciągłej, więc pompa ciepła może mieć o ~50% większą niż to co możliwe na odwiertach głębinowych i oszczędnych Dź poziomych.. 40 dB, w szczególnych warunkach może wzrosnąć do ~43dB
  9. Zdjęcia zniknęły razem z serwerem na którym były. Pojedyncze mogę przesłać na maila.
  10. Sprzedam 2 wentylatory EBM R1G190-AE27-11 do rekuperatora. Wentylatory używane ale bardzo krótko, w idealnym stanie. Średnica 190mm Napięcie zasilania - 20V do 60V, moc maksymalna dostępna od 37V moc maksymalna - 76 W Wbudowany okład elektroniczny do płynnej regulacji obrotów Wydajność - do 700 m3/h W poniższym linku zdjęcia i pliki pdf z dokładnym opisem https://drive.google.com/drive/folders/0Bwb-EnBzTcKdcFZBNlZ5MTRLQzA Cena za 2 sztuki - 1200 zł lub najlepsza oferta. Mogę dołożyć zasilacz i potencjometr do regulacji Kontakt: tel 507 117 251 [email protected]
  11. W buforze mam również grzałki elektryczne, i chyba one do odbioru były podane jako źródło ciepła.
  12. Postaram się zrobić zdjęcia i zamieścić tutaj.
  13. Rury są systemowe do odkurzacza centralnego, stosowanie innych nie ma sensu. Sam odkurzacz sprawdza się rewelacyjnie, jedynie szufelkę automatyczną przeniosę z holu w pobliże kominka. Kress jako centralna jednostka też działa bez zarzutu - jedyna wada to drogawe worki papierowe.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...