Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Seszen_81

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Seszen_81's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ależ ja to wlasnie rozumiem i zdaje sobie z tego doskonale sprawę. Dlatego m.in nie chce zdecydować sie tylko na jedno wyjście (kable pod posadzka) bo obliczenia juz zdają sie byc nie halo a ja nawet nie złożyłam wni Ok, na podstawie czego SAMA oblicze sobie to magiczne EUco?
  2. To mi chyba pasuje w 100%: http://ogrzewanie.drewnozamiastbenzyny.pl/kominek-i-ogrzewanie-elektryczne-w-domu-energooszczednym/
  3. O tym wszystkim pomyślałam i mysle ze wybrałam super projekt, technologia energooszczędna a EUco pasywne (mozna podejrzec: http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Carrara_II/#). Zlikwidujemy tylko taras bo na wsi to zbędny luksus, zostawimy zadaszenie tarasu.
  4. Narazie jest jedna opcja, wodna podłogowka na kocioł elektryczny plus kominek z płaszczem wodnym... Jeżeli ustawa o Oze bedzie miała kształt taki jakiego oczekuje, tak, wszystko wiązać sie bedzie z prądem. Bardzo liczę na panele fotowoltaiczne i net metering. Inne opcje? Szukam. M.in. Tutaj:))
  5. No wlasnie, papier przyjmie wszystko, piękne EUco, ale polskie ekipy budowlane nie potrafią budować budynków pasywnych a boję sie, ze sama wszystkiego nie dopilnuję, raz z racji braku czasu, dwa - wystarczającej wiedzy. A jakość wykonawstwa gra tu pierwsze skrzypce... Na początku liczyłam, ze zapotrzebowanie na ciepło jest tak małe, ze nie bedzie potrzebna II taryfa, bo nie uśmiecha mi sie potem "oszczędzać" prad w trakcie dnia, bo drogo.
  6. Ile musiałabym dopłacić do pompy? Historia z prądem rozpoczęła sie od kosztu pompy gruntowej która miała kosztować około 60 tys. Pomyślałam wtedy ze przy takiej inwestycji nigdy sie ona nie zwróci, lepiej grzać prądem, bo wiadomo ze koszt inwestycji jest duuużo mniejszy, a skoro zapotrzebowanie na dom 190m2 ma wynieść 10kwh, to rachunek wyniesie 10*190* 0,65 (tyle kosztuje u mnie prad w normalnej taryfie) około 1200zl na rok. A ponieważ gdzies tam obawiam sie ze obliczenia jednak są złe i rzeczywistość bedzie inna lub padnie prąd w globalnej skali, wole mieć jednak rury z woda w posadzce niż kable ktore staną sie bezużyteczne. Mysle rownież aby zamontować panele, skoro bede potrzebowała "tylko" 2 tys kWh to ich koszt nie bedzie powalajacy (czekam tylko na ustawę o oze, bo jak narazie to kręcą jak cygan słońcem). Generalnie miałam ambicje na dom samowystarczalny:))
  7. Dlatego wlasnie tu jestem i dopytuję cóż zrobic zeby było dobrze... OszczednyGrześ, poradź proszę ... Co zrobic? Jestem kobietą i nie mam czasu (dom, pranie, prasowanie, sprzątanie, gotowanie, dzieci, szkoła, żłobek, praca i mąż na dokładkę do przytulania) zagłębiać sie w te Wasze obliczenia aż tak bardzo; dom bedzie mega ciepły, nie chce kabli w wylewce i kaloryferów, chce podłogowkę, kominek z płaszczem dla bajeru i na w razie wu, chce grzać ekonomicznie zimą i chłodzić latem, moze pompa ale powietrzna, gruntowa jest nieekonomiczna. Moze bym dołożyła panele fotowoltaiczne do tej pompy. A moze zwykły kocioł elektryczny. I za duzo tych moze, za duzo opcji, a ponieważ nie jestem ekspertem wybór trudny...
  8. Zwykła wodna podłogowka tyle ze zasilana kotłem elektrycznym. Z gazem raczej bedzie cieżko, pompa za droga i raczej nieekonomiczna.
  9. Ok, dom ma byc na płycie fund 30cm styropian, ściany i strop tez 30cm, chce zachować ciągłość izolacji plus energooszczędne okna i pasywne drzwi, architektura domu pasywnego, EUco wg projektu wyniesie 10kWh/m2. Jakie dać ogrzewanie? Czy wodne podłogowe na prad bedzie ok? Troche boje sie dać kable pod posadzkę bo jak sie okaże ze rachunki beda wysokie to przerzuce sie na inne paliwo a mając kable juz nic nie zrobię. Reku bedzie na pewno, bardziej dla świeżego powietrza w godzinach nocnych w sypialniach niż dla oszczędności. Gwc odpada bo za drogi a "podobno" nie działa.
  10. Witam Panów, Ponieważ nie przebrnęłam przez cały wątek, być może pominęłam odpowiedź na swoje pytanie, ale zaryzykuję i zapytam:) Czy rekuperację możemy traktować jako późniejsze oszczędności na kosztach ogrzewania czy tylko jak zdrowe powietrze w domu przez całą dobę? I drugie pytanie, widzę, że jest tu dużo osób które znają się na rzeczy - jeżeli EUco wg projektu wynosi 10 kWh/m2, jakiego faktycznego mogę się spodziewać? Bo przy domu o pow. 190 m2 jakoś nie mogę uwierzyć że rachunek za gaz ziemny wyniesie nieco ponad 600 zł na rok...
  11. Czy mogliby Państwo przedstawić koszty ogrzewania za jeden lub dwa sezony grzewcze?
  12. Czyli jaka jest możliwość weryfikacji powyższego przez inwestora-laika? Żadna? Ponowię prośbę, polecicie sprawdzoną firmę z okolic Poznania?
  13. Mogę prosić o polecenie kogoś z Wielkopolski? Jaka firma robi dobrze takie okna?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...