Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Żuław

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O Żuław

  • Urodziny 04.01.1987

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    IZABELIN C
  • Kod pocztowy
    05-080

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Żuław's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Nie miałem czasu wcześniej pochylić się nad radami. Dach domu był ocieplany watą (większa część, 10 cm) i styropianem (10 cm,mniejsza cześć). Okna były wymienione na plastiki (na poddaszu), stare mają obramowania drewniane, bardzo nieszczelne nie są, ale z pewnością trzeba je wymienić (przed tą zimą już nie zdążę). W związku z tym, że stary piec gazowy (jakaś polska firma z lat 90) zaczyna powoli szwankować, to nowy piec chyba okaże się koniecznością. Ocieplenie domu, może jeszcze w tym roku. Orientuje się ktoś jaki jest średni koszt ocieplenia za 1m2 (robione przez firmę)?. Co do spalania to dokumenty gminy to jedno, a rzeczywistość drugie Ale bardzo dziękuję za tak dokładne podejście do tematu. W tej chwili stoję przed wyborem (abstrahując od ocieplenia i okien): 1-Nowy piec gazowy np: IMMERGAS VICTRIX (chociaż taniej niż za 3500 nie znalazłem), moje obawy co do tego to: mała redukcja kosztów ogrzewania, ewentualny koszt zmiany instalacji grzewczej (można to jakoś samemu sprawdzić, czy obecna będzie działa z nowym piecem?). Od razu zapytam czy próba instalacji takiego pieca http://zapodaj.net/a66c7f77ed8b7.jpg.html ma jakiś sens? 2-Piec z podajnikiem na ekogroszek, i tutaj zastanawiam się nad tym, czy praca związana z opalaniem jest warta oszczędności w stosunku do gazu? Biorąc pod uwagę, że przed następną zimą dom będzie ocieplony i okna będą wymienione. Czy przy instalacji takiego pieca, trzeba coś zmieniać w instalacji? (do niedawna w domu był używany stary piec rusztowy) 3-Instalacja pieca gazowego, plus kupno pieca rusztowego lub wykorzystanie kominka (mam sporo drewna) Wybaczcie jeżeli zadaje jakieś pytania bez sensu, ale jestem zielony w temacie. Czy przesłanie planów budynku w czymś pomoże?
  2. Dziękuję za odpowiedzi. Tak dach był od razu docieplany, ogólnie generalny remont. Jestem świadomy, że bez ocieplenia domu i wymiany pozostałych okien nie da rady, tylko nie wiem czy zdążę w tym roku, a wymiana pieca wydaje się mniej czasochłonna? Mógłbym poprosić o jakiś link do kotła kondensacyjnego, którego mógłbym rozważyć? Lepiej iść w kocioł, czyli gaz, czy jednak ekogoroszek i podobne?
  3. Witam, mam prośbę o poradę w następującej sytuacji: Dom o powierzchni 180 mkw, zbudowany w 1980, stropodach remontowany w tym roku (dwie strony), 50% okien wymienione na plastiki, pozostałe 50% to jeszcze stare lekko nieszczelne, grzejniki żeliwne, dom nieocieplony, ogrzewanie na piec gazowy z roku 1990. Systematycznie, jak fundusze pozwalają, dom jest remontowany. W tym roku poszło 50 tys na zrobienie dachu i wymianę okien. Największym problemem są wysokie koszty opału w zimę. Za niecałe 2 miesiące, przychodzi od 1500-2700 za gaz. Chciałbym zmniejszyć te koszty i zastanawiam się nad takimi rozwiązaniami, budżet na chwilę obecną to około 7-8 tys: 1. Zakupić piec rusztowy (instalacja jest, stoi stary nieużywany), mam sporo drewna na przepalanie przez sezon starczy, dogrzewać gazem, a na wiosnę docieplić dom i ewentualnie dokupić podajnik (jeżeli tak można) i przestawić się na np: ekogroszek. 2.Nie ruszać ogrzewania, ocieplić dom jeszcze przed zimą, na wiosnę wymienić okna i wtedy zastanowić się nad zmianą pieca. 3.Kupić piec rusztowy i docieplić dom przed zimą, w okresie grzewczym stosować na zmianę opał z gazem. 4.Docieplić dom, zmienić piec gazowy na nowszy 5. Inne Prosiłbym o radę, która z opcji będzie najbardziej opłacalna, ewentualnie proszę o wskazanie jaką ścieżkę obrać. Będę także wdzięczny za liniki do konkretnych piec, firm itp. Pozdrawiam i z góry dziękuję
×
×
  • Dodaj nową pozycję...