Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hauzi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Hauzi

  1. Hauzi

    Dom z filarami

    Zasadnicze pytanie - balkon już masz czy chcesz go dopiero dostawić? Najlepiej jakbyś dodał zdjęcia jak to teraz wygląda.
  2. To najlepiej zapłać 300 tys i nie zadawaj durnych pytań na forach. Po co pytasz jak możesz zapłacić więcej? Kup sobie nowe mieszkanie albo wybuduj dom. Okapy są i po 60 tysięcy, a MDF najwyższym standardem nigdy nie było.
  3. oczywiście tuff tape wklejamy pod samą gładź, czyli dopiero po położeniu siatki. Nie wolisz podwiesić sufitu? Pracy wyjdzie tyle samo co z siatką i szpachlowaniem.
  4. W takim razie w zależności od szerokości szczelin - jeśli są niewielkie 1-5mm, to możesz np. zastosować C50 śmiga zbrojonego, Jeśli są większe - w szczelinę zaprawa murarska i na to tynk.
  5. Witam, Przerabiałem temat w bloku z lat 80-tych. 4 pokoje, z każdym kolejnym "uczyłem" się na błędach, finalnie, w ostatnim pokoju skuteczne okazało się: - zdrapujemy cały tynk do czystego betonu - gruntujemy BETOKONTAKT-em Knaufa lub CEKOL GS-83 (tylko nie gruntuj zwykłymi gruntami w płynie) - Na klej gipsowy lub klej do siatki wtapiam na całości siatkę elewacyjną 145g (wtapiam oznacza: nakładam cienką warstwę kleju, na to nakładam siatkę i kolejną warstwę kleju - wiele osób robi błąd przykładając siatkę i tylko zaciągają ją klejem) - W miejscach gdzie wychodziły największe spękania, nakładam dodatkowo taśmę tuff tape (jest bardzo droga ale mega skuteczna) - wtapiam ją gotową masą szpachlową, taką samą jaką używam do robienia gładzi (używam Megarona Śmig A2 - dobrze się szlifuje) - W narożnikach i na łączeniach ściana/sufit również wklejam tuff tape. - Całość gruntuje - Nakładam pierwszą warstwę gładzi - Szlifuje - Nakładam drugą warstwę gładzi - Szlifuje - Finalne poprawki, miejscowe szlifowanie - Gruntowanie (najtańsza farba rozcieńczona gruntem) - Malowanie
  6. Witam, Wiem, że temat stary ale mam podobny problem. Remontuje mieszkanie z lat 80-tych. We wnęce balkonowej "znalazłem" płyty eternitowe i ocieplenie chyba poliuretanowe, wszystko zamontowane na drewnianym szkielecie. do tego szkieletu przymocowana jest również rama okienna. Po kolei warstwy wyglądały następująco: płyta pilśniowa - płyta eternitowa - płyta (ocieplenie) poliuretanowe. To udało mi się zdemontować. Dalej we wnęce jest kolejna płyta eternitowa, przymocowane do wspomnianego stelaża, ale od strony balkonu, który jest już docieplony. Czy macie jakiś pomysł co z tym dalej robić? Odkręcić ramę okienną od stelaża i spróbować to zdemontować (pytanie jak dalej jest zamocowane do tego ocieplenie), czy murować cienki ytong na tym stelażu chwytając się do niego kątownikami?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...