Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Primaaa

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Primaaa

  1. no o kabinach tez myślę podobnie, ale to tylko jedna ścianka że szkła więc popsuć sie nie ma co, po za tym według mnie to wcale nie jest tanio tylko normalna cena jak za szkło 1m x2 m, ceny po 3 tys za taka ścianka to jakaś paranoja ! w sklepie gdzie brałem płytki proponują ta szyba firmy Radaway w cenie koło 1600 zł i się zastanawiam czy warto płacić tyle, na allegro znalazłem za 1/3 ceny więc się mocno zastanawiam co może być gorszego w takiej szybie i czy nie warto zaryzykować przy takiej różnicy?
  2. a ja planuje kupić tylko ściankę szklana do prysznica, ale nie wiem czy warto płacić za jakieś drogie firmowe czy taka za 600 stówek mi styknie http://www.lazienka-rea.com.pl/scianka-szklana-aero-id-2574.html będę z niej zadowolony ? warto ? czy lepiej szukać coś lepszego ?
  3. z tego co się ja dowiedziałem to taki ulepszony drenaż pod spód idą kamienie, ale można tam sadzić rośliny jeszcze, z tego co się orientuje na zwykłych nie można sadzić nic, a przemawia do mnie jeszcze to że do tego drenażu trafiają już oczyszczone ścieki a nie jak w zwykłej drenażówce następuje oczyszczanie czyli mniejsze szanse że się zapcha drenaż , więc wątpię że zwykłym drenażem osiągne ten efekt lub lepszy drugi instalator proponował mi In dran i mówił że będzie chodziła na glinie, ale z tego co wyczytałem w necie nie do końca w to wierze, ta pierwsza wersja bardziej mnie przekonuje, po za tym rozmawiałem z dwoma kolesiami co maja tą habe juz 2 i 5 lat i nie narzekają nic na razie, dodatkowo instalator mówi jak wezmę go na serwis raz w roku (120zl) to daje 10 lat gwarancji że będzie cała oczyszczalnia sprawnie pracować
  4. tak haba, a co kiepskie to rozwiązanie z tym pochłaniaczem ?
  5. ja tez mam gliniasty teren i mam mieć sbra z tzw pochłaniaczem roślinnym w skrócie drenaż płytko w warstwie ornej, wyłożony kamieniami i na wierzchu rośliny posadzone
  6. mi pobliski instalator własnie proponuje z tej firmy sbr primo ale bez +, w czym jest lepsza ta z + ? chyba sporo droższa jest a i jak jest z wielkością tych oczyszczalni warto brać większą na zapas ? czy jak wezmę ta na 6 osób to jak będą przez jakiś czas korzystać tylko 2 osoby będzie prawidłowo funkcjonować ? a przez to że jest większy zbiornik rzadziej będę musiał wywozić osad ?
  7. w poprzek nie masz żadnej dylatacji ?? jaka szerokość fugi ? Ja własnie będę kładł swoje w rozmiarze 120/20 na podłogówce, ale zastanawiam się jeszcze jak je ułożyć i jaka szeroką fugę ? na podłogówce 1,5mm da radę czy lepiej 2mm ?
  8. Witam, własnie planuje zrobić kanał wentylacyjny w scianie do okapu z płaskiego kanału pcv 220/55 o długości około 4,5m i zastanawiam się jak rozwiązać problem ze skroplinami ? na samym dole chciałem dać trójnik przelotowy ale nie wiem jak dalej przejść na mała średnice są jakieś przejścia z rury fi 100 na takie małe średnice ? duży powstaje tych skroplin ? może wystarczyło by przedłużyć kanał z pól metra i go zaślepić i z czasem by sobie woda odparowywała ?
  9. Witam mam taki mały problem, chyba z racji iż się ociepliło i nie grzeje już CWU nie dopala mi się ekogroszek, jak były mrozy i grzałem cwu ładnie się dopalał mam : sterownik ST-480 czas podawania 27 sek przerwa podawania 60 sek praca podtrzymania 20 sek przerwa potrzymania 30 minut co najlepiej zmniejszyć by nie przewalał ekogroszku ? i ile ?
  10. Witam mam takie pytanie, chciałbym w salonie położyć płytkę drewnopodobna o długości 120cm ale mam taki problem że w posadzce mam dwie dylatacje na krzyż, (4 kwadraty mniej więcej) chciałbym położyć je równolegle bez przesunięcia (znaczy chyba muszę ) można tak kłaść ? dobrze będzie to wyglądać ? a może jest jakiś inny sposób by poradzić sobie z tymi dylatacjami ?
  11. specjalista ani znawca nie jestem ale raczej powodem takiej sytuacji nie jest żaden z wymienionych powodów u mnie na początku pierwszego dnia miał tylko problem z utrzymaniem temp ale dobijał do zadanej jak masz czujnik spalin to sprubuj może go odłączyć i wtedy zobaczyć
  12. Witam mam takie pytanie czy jest sens dawać trzecia pompę do Cwu, czy będą z tego tytułu jakieś znaczące oszczędności ? czy jedna do podłogówki i druga na grzejniki i Cwu wystarcza w zupełności ? (sterownik może obsługiwać 3) a dodam ze piec na ekogroszek i bojler około 150 l
  13. Primaaa

    Techsterownik ST-480

    a jaki regulator pokojowy byłby najodpowiedniejszy do tego sterownika ?
  14. odświeżam temat bo tez się interesuje tą oczyszczalnią, ale mnie bardziej interesują opinie urzytkowników tej oczyszczalni może autor tematu sie zdecydował i ma już jakąś opinię ?
  15. Piotrek dobrze mówi, jak Jesteś z tych co wybiera zawsze porządne materiały i do wszystkiego bierze firmy to raczej się nie zmieścisz w kosztorysie ale jak będziesz robił sposobem gospodarczym i brał najtańsze materiały to może sporo poniżej zejść
  16. i jak to jest z tym pid-em ? warto brać sterownik z nim czy nie ? bo przeczytałem kilkanaście ostatnich stron i za wiele się nie dowiedziałem w moim przypadku chodzi dokładnie o sterownik Tech ST 480, ogólnie wolałbym żeby sam robił nastawy ale słyszałem że bez pid-a da się lepiej ustawić a w tym sterowniku z pid-em już podobno nie można w razie czego ręcznie ustawiać a i jeszcze jak uda mi się ustawić zwykły sterownik "idealnie" to zakładając że wciąż będę miał ten sam eko groszek to cały czas te ustawienia będą "idealne " bez względu na temperaturę na zewnątrz ?
  17. no i mam niestety kolejne pytanie z racji ze planuje mieć 3 pompy musiałem wybrać inny sterownik niż standardowy (tylko 2 pompy) a dokładnie sterownik Tech ST 480 niestety za dopłatą co sądzicie o tym sterowniku ? warto dopłacić jeszcze 200 zł by był z Pid-em ? to prawda że bez Pid-a jest możliwość lepiej ustawić kocioł ?
  18. mam jeszcze jedno pytanie, chyba ostatnie co ma największy wpływ na głośność kotła ? silnik podajnika ? czy może to z czego jest wykonany sam ślimak podajnika ?
  19. tu się tobą nie zgodzę bo koleś który produkuje kotły do domów powinien się mniej więcej orientować ile obecnie budowane domy potrzebują zapotrzebowania na ciepło, chodzi mi o podstawowe wiadomości a nie o to czy na mój dom wystarczy kocioł 7kw czy 8 kw powinien wiedzieć ze nowo budowany ocieplony dom według norm potrzebuje w przybliżeniu około 50W/m^2 a stary koło 100w/m, to co ja już wiem poświęcając może z 1h zerkając na to forum,
  20. bo to dla mnie nie do zrozumienia, że ktoś kto się zajmuje daną dziedziną posiadał tak kiepska wiedzę na jej temat i do tego 99% niby fachowców ma taka wiedzę, rozumie jakby mniejsza połowa taką miała ale prawie wszyscy !? dlatego moje obawy, do tego instalator podobnie uważa więc nie dziwcie się mnie jak Ja w tym temacie laik jestem a wiem że swojej dziedziny ze praktyka z teoria nie zawsze się pokrywa
  21. przejechałem się po okolicznych zakładach co robią kotły w okolicach Pleszewa, odwiedziłem kilkanaście firm i tylko jeden powiedział że do mojego domu wystarczy kocioł 12 KW (133m^2 link ze strony CW wyżej) reszta że będzie za mały max do 100m, na tyle gwarantują ze da rade ale jak chce to mogę brać na własną odpowiedzialność praktycznie się już zdecydowałem ale akurat tam gdzie koleś mówi że powinienem brać 15 kw, po za tym mój instalator też mówi o 15kw co robić ? brać te 12 kw ? na pewno mi wystarczy ???
  22. hmm, co do rusztu to sobie obiecuje tylko tyle że jak rozpalę ekogroszkiem w piecu i jak bede przechodził koło kotłowni to wrzucę troche drzewa co spowoduje że mniej spali mi w tym czasie grochu a jak wypali sie całe drzewo to nie zgasnie tylko dalej znów na ekogroszku bedzie sie palić dobrze myślę ?
  23. witam to i ja się podłączę, w projekcie mam ze kocioł powinienem miec 24 kW skorzytałem z linka który podał Suspenser i wyszło mi cos takiego http://cieplowlasciwie.pl/wynik/wds z tego wynika że wystarczy mi kocio 7kW ??? a i odnośnie dodatkowego (awaryjego) rusztu, co roku mam pewna ilość darmowego drzewa, i pomyślałem ze mógłbym go spalać własnie na tym dodatkowym ruszcie, by zmniejszyć spalanie grochu od czasu do czasu bym sobie trochę wrzucił jaki ruszt będzie lepszy żeliwny czy wodny ? a i jeszcze jedno znajomy poleca dodatkowa pompe do wody, twierdzi ze ta druga będzie sie rzadziej włączała a drugi ze lepiej kupic pompę energooszczędną, co lepiej a może zastosować oba rozwiązania ?
  24. a to ma znaczenie w ocenie firmy która lepsze robi drzwi ? drzwi oczywiście wejściowe do domu drewniane, jest wiatrołap ale bez okien, sciana z porotermu + 12 stryro nad drzwiami jest mały balkon i są od południa
  25. zastanawiam sie na dwoma firmami, AFB - http://www.drzwi.krakow.pl i ART - TOM - http://www.art-tom.pl która z nich będzie lepsza ? polecacie którąś ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...