Miesięcznik Murator ONLINE

Jump to content

monikasas

Members
  • Posts

    12
  • Joined

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

monikasas's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputation

  1. Dziękuję Elfir. Udało mi się uzyskać układ numer 2 z lekką modyfikacją umiejscowienia grzejnika: Mam natomiast kolejną zagwozdkę - lustro i jego oświetlenie. Nie wiem, czy - lepiej wklejać lustro między płytkami (jak wtedy poprowadzić oświetlenie, aby twarz była dobrze oświetlona podczas robienia makijażu ), a może - kupić gotowe lustro z podświetleniem (tylko jakiej wielkości - korzystając z toaletki wygodnie byłoby siedzieć, więc lustro powinno być tuż nad krawędzią blatu. Natomiast po prawej stronie, gdzie jest umywalka lustro powinno być wyżej, aby tak nie chlapało wodą... Pomóżcie proszę Za tydzień wchodzi glazurnik, więc muszę na dniach podjąć decyzję.
  2. Podpowiedz proszę, gdzie byłoby najlepsze miejsce na grzejnik. Trochę mnie martwi, że w obecnym miejscu będzie przeszkadzał przy umywalce (otwieranie szafek itp). Nie upieram się przy dwóch umywalkach. W zupełności wystarczy jedna. Umywalka jednak musi być bliżej pionu ze względu na zachowanie spadków. Problemem okazała się zbyt mała wysokość na warstwy posadzkowe - 10cm (a ma się zmieścić styropian, ogrzewanie podłogowe i wod-kan). Zachowanie spadków jest mega utrudnione ... :// Widok od frontu:
  3. Ehh .. układ nr 2 niestety odpada - hydraulik i kierownik budowy wybili mi to z głowy. Za daleko od pionu, zbyt mały spadek :(
  4. Hej! Proszę o pomoc przy zaplanowaniu układu w łazience. Dostaję już oczopląsów od patrzenia w projekt. Wymiary łazienki: Pomysł nr 1: Pomysł nr 2: Pomysł nr 3: Będę bardzo wdzięczna za wszelkie podpowiedzi!
  5. dzięki anika1003 .. też się tego boję, że deski przyciągną brud i kurz . Muszę oszacować, czy bardziej się boję kurzu i brudu z desek, czy może będę w stanie to przeżyć i cieszyć ich wyglądem (kiedy są czyste )
  6. Elfir, i jak się one Tobie sprawdzają? Jak testowałam je w sklepach, to wydały mi się być niewygodne w użyciu. Moja koncepcja kuchni: http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=344272&d=1453583757 Zielona - strefa przechowywania (lodówka, cargo), zabudowa do sufitu Żółta - strefa robocza Niebieska - strefa mokra (zmywarka w słupku) Pomarańczowa - strefa gotowania Fioletowa - barek? Będę wdzięczna za wszelkie uwagi Poniżej kilka moich inspiracji. Bardzo podobają mi się deski przyczepione do sufitu. Całość tworzy taką ciepłą kuchnię, w której z przyjemnością bym przebywała. Korci mnie, aby te deskowania przedłużyć, aż do jadalni. Jednak boję się, że może to trochę przytłaczać. http://img.shmbk.pl/rimgsph/185053_1f3fca93-e37d-48f7-b0c9-ad094277d482_max_900_1200_-kuchnia-styl-rustykalny.jpg Dodatkowo, marzy mi się miejsce w kuchni, w którym będę mogła mieć ziołowy ogródek na ścianie:
  7. Zgdzam się z Wami - szuflad nigdy za wiele. Co zrobić natomiast z uchwytami? Wydaje mi sie, że są one dużo bardziej praktyczne w codziennym użytkowaniu, niż tip-ony (szczególnie przy otwieraniu zmywarki). Czy warto inwestować w elektryczne wspomaganie otwierania szafek/szuflad?
  8. Dzięki kinka za podpowiedź. Szafki górne jak najbardziej planuję do samego sufitu (nie wyobrażam sobie zbierać kurzu ) Uważasz, że szerokość szafek powinna być ujednolicona np. do 60cm? czy 80cm? tak aby wyglądało to czysto i schludnie? Co do samego narożnika: Czy dobre jest zagospodarowanie go, coś na podobieństwo: http://www.novio.pl/14332-large/alwin.jpg i tam gdzie jest otwarta półka zamontować roletę, aby nie zbierał się kurz, kiedy nie korzystam ze sprzętów: Jak się takie rolety sprawują? http://img.shmbk.pl/rimgsph/187196_e3d11e84-c79c-4661-9e9a-6cfde416e862_max_900_1200_-kuchnia-styl-rustykalny.jpg
  9. Dzięki krzcel za odzew. Planuję zasilać cały dom awaryjnie (przerwy potrafią być kilka razy w miesiącu, po kilka-kilkanaście godzin. Dlatego zastanawiam się czy gazowy agregat podłączony do sieci ma sens. Zależy mi też, aby w przypadku gdy mnie nie będzie w domu agregat załączał się samoczynnie.
  10. Czekają mnie częste przerwy w dostawie prądu. To powoduje, że zastanawiam się nad awaryjnym źródłem zasilania. W kotłowni myślę umieścić gazowy agregat prądotwórczy. Czy ktoś z Was użytkuje? Poleca, a może odradza? Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
  11. Hej! Jestem na etapie projektu budowlanego i zabieram się do zorganizowania przestrzeni w domu. Na pierwszy ogień idzie część dzienna (kuchnia, jadalnia i salon). Mam kilka pomysłów, ale wolę skonsultować je z Wami. Kuchnia Do kuchni wchodzi się od spiżarni lub jadalni. Kuchniatworzy otwartą przestrzeń z jadalnią i częściowo z salonem. Z kuchni i salonu jest wyjście na ogród. Elementy przy ścianie po kolei od wejścia planuję tak: Lodówka typu side-by-side Cargo (przechowywanie jedzenia) Na wysokości blatu miejsce na sprzęty AGD (zastanawiam się jak zorganizować narożnik na dole i na górze) Blat roboczy ok. 130 cm, w szufladach przybory kuchenne (noże, miski etc.) Zlew 1,5 komorowy z ociekaczem, pod zlewem miejsce na segregowane śmieci i środki czystości. Pytanie: czy zmieszczą się te elementy, jeśli pod zlewem planuję młynek? Zmywarka w słupku. Czy jest to wygodne rozwiązanie? Piekarnik z mikrofalą. Czy mikrofala nie będzie już zbyt daleko od lodówki? Wyspa kuchenna Wychodzi olbrzymia (1,60 x 1,70m) i nie wiem jak ją zaaranżować, na pewno chciałabym tu umieścić: Płyta grzewcza WPrzybory do gotowania Winiarkę do zabudowy Opcjonalnie barek W załącznikach schemat kuchni, jej lokalizacja w domu oraz bardzo schematyczny rysunek z planera ikei: , , , Proszę o informację czy taki układ ma szansę się sprawdzić w codziennym życiu i będzie funkcjonalny. Zależy mi też na wymyśleniu jak zagospodarować narożnik oraz wyspę. Będę mega wdzięczna za wszelkie pomysły i inspiracje. Z góry bardzo Wam dziękuję!
  12. Witajcie! W tym roku, razem z moją drugą połówką planujemy wybudować dom na małej, a do tego bardzo wąskiej działce. Jest ona położona w mieście - ogrodzie, gdzie miescowy plan zagospodarowania przestrzennego mocno ogranicza wyobraźnię naszego architekta. Dodatkowych wrażeń dostarcza nam konserwator zabytków, który trzyma pieczę nad układem urbanistycznym. Pełni optymizmu rozpoczynamy Nowy Rok, wierząc że niemożliwe stanie się możliwe, a co nas nie zabije to nas wzmocni. Dlatego witam bardzo serdecznie, dołączam do dyskusji i zapraszam do wymiany doświadczeń.
×
×
  • Create New...