Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dess

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    20
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dess's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Cześć, mam mieszkanie przy jednokierunkowej drodze, po której jeżdżą tramwaje i trochę samochodów. W dzień do wytrzymania, ale w nocy w sypialni przy otwartych oknach czasem jest ciężko. Szczególnie jak popada to szum samochodów na mokrej jezdni robi się jakby kilka razy głośniejszy. Mam we wszystkich pokojach dość spore okna balkonowe (do samej podłogi), w sypialni też. Za oknem z kolei metalowe balustrady (takie trochę kratki). Zastanawiam się czy zamocowanie jakiejś płyty do tej balustrady pomogłoby trochę w wyciszeniu sypialni (byłaby to dodatkowa bariera na "linii" łóżko - ulica). Pytanie tylko z czego taka bariera miałaby być, żeby wytrzymało na zewnątrz? Zastanawiam się czy może najpierw postawić tam płyty ze styropianu, żeby "zasymulować" jakąkolwiek barierę i zobaczyć czy to coś daje. Co sądzicie?
  2. Ok, zgadza się, rura spiro weszła. Tylko w komin wejść nie chciało, otwór nie ma dokładnie 15cm, jest ciut mniejszy no i pojawiają się takie problemy. No nic, nypel wchodzi 2 cm w tynk, jakąś szpachlą obrobię dookoła i może będzie ok.
  3. Tak mi się też wydaje. Pytanie czy przy średnicy 15cm wlezie w ten otwór czy będzie tak jak ze spiro.
  4. Ok, dzięki. To jest mieszkanie w nowym bloku, więc chyba normalny komin. Teraz mam kłopot bo nie wiem jak włożyć rurę spiro o średnicy 15cm do otworu o takiej samej średnicy. Pewnie jakiegoś elementu mi brakuje, żeby to połączyć, ale nie za bardzo wiem czego.
  5. Cześć, chciałem dziś włożyć rurę spiro o średnicy 15 cm do otworu wentylacyjnego wychodzącego z komina, który również ma 15 cm. No i oczywiście okazało się, że to za bardzo nie możliwe. Jaki element instalacji powinienem zastosować, aby dokonać tego połączenia?
  6. Witajcie, taka sprawa, że nie grzeją mi grzejniki w nowym mieszkaniu. Wcześniej grzały, firma zmieniała mi położenie grzejnika w łazience i go ponownie nie założyła w nowym miejscu, bo będą kładzione płytki. Czy brak tego grzejnika w instalacji mieszkaniowej może być powodem braku grzania w całym mieszkaniu? W instrukcji użytkowania mieszkania mam napisane, że przed zgłaszaniem awarii upewnić się, że "odkręcone są zawory grzejnikowe i zawór powrotny w łazience", dlatego pytam jaki jest tu związek. Dodatkowe informacje: Zawory dla mieszkania na korytarzu odkręcone. Zacząłem kręcić nastawą wstępną na grzejniku w salonie, ale nie dawało mi to rezultatów i niestety dopiero przed chwilą poczytałem jak ona jest istotna, więc pewnie wkrótce będę się do Was zgłaszał z pytaniami jak ją ustawić poprawnie. Edit: Doszukałem się na planie mieszkania informacji przy grzejnikach, typu: Myślicie, że te 4,00 może oznaczać ustawienie nastawy wstępnej? Ten grzejnik jest najdalej od węzła. Bliższy ma wpisane 3,00, najbliższy ma 2,00. Przy łazienkowym zostawili to miejsce puste.
  7. Nie, wentylacja grawitacyjna. Mechanicznie to tylko jak okap będzie pacował A w kwestii tego cugu to właśnie zastanawiam się czy go za bardzo nie ograniczę dodając taką wygiętą rurę spiro.
  8. Dzięki, przynajmniej wiem, że 350zł zawołane przez pewnego pana, który sobie dorabia to trochę za dużo. Spróbuję sam to zrobić. Ta zabudowa z filmiku jest dosyć prosta. Tylko jeszcze pytanie, w przypadku sufitu żadnych haczyków, wieszaków dodatkowo się nie daje? Jakieś dodatkowe profile CD60 prostopadle do tej najdłuższej ściany warto dołożyć?
  9. Cześć, sytuacja u mnie jest taka: Otwór po lewej będzie dla okapu. Otwór we wnęce do wentylacji kuchni. We wnęce będzie stała lodówka i zastanawiam się nad zabudową nad nią. Mam trzy opcje: 1) Zrobić nad lodówką półki. Będzie swobodny dostęp powietrza do kratki. 2) Zabudować po sufit szafkami, a w górnej szafce poprowadzić rurę spiro i wyprowadzić otwór na tej ściance widocznej po prawej stronie. Z tym, że tam to już u mnie salon się będzie zaczynał, więc kratka byłaby tak trochę poza kuchnią i dochodzą jeszcze względy estetyczne. 3) Zabudować od góry wnękę płytą gk i wyprowadzić otwór rurą spiro (Zmiana kierunku po łuku o 90 stopni) w stronę aneksu kuchennego, tak jak jest skierowany ten lewy otwór. Najbardziej interesuje mnie opcja nr 3. W każdym razie, można robić takie manipulacje? Czy w jakiś sposób pogarszam wentylację i np. testy kominiarza mogłyby nie przejść?
  10. Niestety nie było. Zamiast folii w płynie kupiłem dwuskłądnikową hydroizolację Mapei Mapelastic A+B, bo słyszałem że solidniejsza izolacja. Zastanawiam się tylko czy dawać ją tylko na podłogę i ściany pod prysznicem (z lekkim zapasem) czy gdzieś jeszcze.
  11. Cześć, kupiłem odpływ liniowy firmy Kessel, taki: http://www.kessel.pl/produkty/wpusty-i-odplywy-liniowe/odplywy-prysznicowe/odplyw-prysznicowy-linearis-compact.html Zastanawiam się czy i jak zrobić mu uszczelnienie dookoła. Widziałem, że polecane są takie kołnierze zakładane wokół, ale niestety Kessel nie dokłada tego w zestawie. Mój model ma 95 cm i ciężko kupić taki kołnierz na ten wymiar. Jak można go założyć w takim razie?
  12. Cześć, chciałbym Was prosić o radę w jaki sposób wykonać podwieszany sufit z płyt gk. Potrzebuję zakryć nim rurę spiro dochodzącą od okapu do otworu wentylacji: Dodatkowo wnęka po prawej stronie wnętrza też musiałaby być obniżona i kratka wentylacyjna wyprowadzona na bok tego obniżenia. Wymiary tego sufitu to 189 x 65 x 30 cm (długość x szerokość x wysokość). Dodatkowo we wnęce po prawej 72 x 54 x 30 cm. 1) Czy ktoś mógłby opisać w miarę dokładnie jak wykonać taki sufit w tym przypadku? 2) Ile średnio kosztuje wykonanie takiego sufitu, jeśli zrezygnowałbym z samodzielnego działania?
  13. dess

    Przyłącza do stelaża WC

    Dzięki Jarek. Aby się tylko jeszcze upewnić, taki stelaż można ewentualnie odsunąć trochę od ściany w razie jakby dopływ był na wysokości zbiornika z wodą i trzeba by za nim rurkę poprowadzić? Tak dopytuję, bo z jednej strony dogadanie się z majstrami, którzy mają zmienić położenie dopływu to tragedia, ale muszę ich wybrać, żeby gwarancji nie stracić. Z drugiej strony będę zamawiał stelaż na internecie przez co nie ma za bardzo kogo się poradzić.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...