Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tomek04111978

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    40
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez tomek04111978

  1. Ja miałem podobną sytuację i tak trochę w ciemno zakupiłem grunt kryjący podkładowy [sPAM] i powiem szczerze że efekt był bardzo dobry. Użyłem go na starej powłoce jak i świeżym tynku i naprawdę niema się do czego doczepić . Kryje bardzo dobrze , gęsta konsystencja , nie chlapie , a przy tym po wniknięciu w podłoże chłonność zostaje wyrównana i pójdzie nam mniej farby i bez prześwitów. Naprawdę polecam !!!
  2. Ok, dzięki . Nie mam jeszcze reku i narazie nie kupuję ,gdyż dopiero będę robił pierwszy etap i odprowadzenie skroplin i myślałem o zamontowaniu na końcu syfonu,ale w takim wypadku zaślepię rurę kanalizacyjną ,a syfon dostanę lub zakupię przy montarzu reku.
  3. A tak przy okazji to o ile się nie mylę nie ma znaczenia że wyrzutnia będzie akurat nad reku i pomimo zaizolowania rury pomiędzy reku ,a wyrzutnią może się w niej coś tam skroplić ,gdyż zapewne może to sobie spokojnie spłynąć do reku , który i tak musi być podłączony do kanalizacji . Czy tak jest ?
  4. Super to zrobiłeś , bardzo ładnie wygląda , wielkie dzięki za foto !!!!
  5. I co montował ktoś coś takiego przez dach ,czy wszyscy wyrzutnie w ścianie?????
  6. Według mnie http://www.wentylacja24.pl/ będzie najtaniej i sam je zakupiłem i jakościowo bardzo dobrze wykonane są skrzynki ,a nże z ocynku ,a nie stali nierdzewnej czy tworzywa to nie ma znaczenia ,gdyż i tak dziesięciolecia wytrzymają i na pewno nie będziesz musiał ich wymieniać.
  7. Panowie polecacie jakąś fajną i ładną wyrzutnie do rekupulatora o średnicy 160mm- 200mm. Dach jest pokryty blachodachówką brązową i chcę żeby do tego pasowało,a nie chcę dawać kratki w ścianie ,gdyż myślę że wyrzut bezpośredni w górę będzie bardziej efektowny i ładniejszy . Bardzo proszę o pomocne info !!!!
  8. Np. u mnie ......,ale myślę nad wyeliminowaniem ich i montaż 1 skrzynki wywiewnej i 1 nawiewnej na poddaszu ,a rurami zjechanie w ściankach na parter. Dużo lepiej było by to technicznie , mniej matreriału to też dodatkowy plus. .
  9. Z projektem mi nikt nie pomógł wprowadzić zmian ,ale może chociaż w tym mi ktoś pomoże ? Chciałbym kupić 150 m rury 75 , skrzynki rozdzielcze , skrzynki rozprężne itp. , prawie cały system do wykonania wentylacji . Kto się orientuje gdzie to kupię najtaniej ? Skrzynki mogą być z tworzywa , nierdzewki jak i z ocynku bo wiadome że i tak wytrzymają .
  10. I co zadowolony jesteś z Brinka ,ile za niego zapłaciłeś? Reku też sam montowałeś ? Trudne to czy raczej nie ma problemu?
  11. I nastała cisza.......................... Ktoś gdzieś tam wcześniej narzekał że klient zawsze ma racje i wie lepiej od instalatorów co jak robic zamiast się oddać ich fizji twórczej wentylacji , i co ? Jaki wniosek ? Nieprawda !!!!!!! Oddałem się wizji twórczej firmie wentylacyjnej i dzieło projektu zamieściłem i czym dłużej je analizuję tym bardziej stwierdzam że jest bez sensu !!!!!! Najśmieszniejsze są wyciągi na parterze w korytarzach i to w dwuch pomimo że wszystko jest otwarte, a do tego w łazience tylko 2 rurki zamiast 3. Wnisek niestety taki że 100zł zapłacone za projekt ,który do niczego się nie nadaje ,a ja chciałem już kupować materiały i działać .... Płakać się chce , jestem praktycznier w punkcie 0 !!!!!!!
  12. Jak najbatrdziej chętnie założył bym jedną skrzynkę tylko to aż 12 rur i połowę z tego trzeba by ciągnąć z parteru na poddasze lub odwrotnie . Czy takie coś się stosuje ? Którędy to ciągnąć ? W ścianach ? Będą na stelażu stalowym.
  13. Jeśli to do mnie tro niestety nikt nie pisał mi nic ,a musiało być to do kogoś innego ,chyba że chodzi o innego Tomka to przepraszam.
  14. Sławku rozprowadzenie jest na rórach peflex zarówno na parterze jak i poddaszu , sztywne spiro są tylko na wyrzutni oraz czerpni plus zejście do skrzynek rozdzielczych ,a dalej to juz peflex.
  15. Sztywne spiro są tylko na czerpni oraz wyrzutni plus zejścia od reku do skrzynek rozdzielczych ,a od skrzynek wszystko jest na pe-flexach. Do skrzynek muszę zejść rurami spiro ,gdyż te PE w takiej średnicy są zbyt drogie i chyba na metry nie można tego kupić , tym bardziej trójniki itd. , alternatywą były by róry giętkie z delikatnym ociepleniem ,ale jakoś się ich boję bo są trochę delikatne i chyba nawet myszy były by w stanie to uszkodzić ,a na te spiro planowałem w celu dobrej izolacji dać 50mm wełny .
  16. Robiła mi to firma ASVENT z Częstochowy i właśnie coś mi tu zaczyna coraz bardziej nie pasować , wygląda że chodziło o to aby jak najwięcej materiału weszło. Anemostaty w korytarzach ,przepustnice tłumiące ,które każdy twierdzi że do niczego nie są potrzebne. Opini o firmie niestety nie znalazłem. Zerknij jak możesz co o tym myślisz.
  17. Za projekt tylko 100zł ,gdyż materiałów jeszcze nie zakupiłem ,a wykonywał będę sam i właśnie mam kilka niejasności i między innymi właśnie o to i dlatego pytam. Szkoda tylko że nikt nie napisał ani słowa co myśli o tym projekcie co zamieściłem wcześniej , gdyż myślę też w tym zrobić małe korekty.
  18. Bardzo dziękuję za odpowiedź i przynajmniej już wiem żeby sobie darować zakup tego .
  19. Ja nic nie chcę tłumić narazie ,ani regulować ,gdyż mam nadzieję że po zrobieniu wentylacji nie będę miał takiej potrzeby. Chodziło tylko o to że Pan Tomasz B. twierdził że nie ma żadnych przepustnic aby można to regulować i dlatego zamieściłem ten link z foto. Zastanawiam się tylko w takim razie po co to produkują i sprzedają skoro do niczego jest nie potrzebne i dlaczego firma robiąca mi projekt uwzględniła to w wykazie materiałów potrzebnych do realizacji projektu ? Być może dlatego ,aby ...więcej sprzedać ewentualnie i więcej zarobić ! Czy jest ktoś na tym forum ,który miał do czynienia z tymi przepustnicami tłumiącymi ?
  20. Panie Tomaszu są takie przepustnice np. do montażu do rury pomiędzy skrzynką rozprężną ,a anemostatem w rozmiarach anemostatu fi 100 czy 125 mm . Wcale nam nie potrzeba na rury 63mm bo są one podłanczane przecież pod skrzynkę rozprężną w ilości 1-3 sztuk i poniżej skrzynki nad anemostatem można to zamontować . Nie miało by wogóle sensu montażu na każdej róże z osobna skoro np. 3 łączą się w jeden anemostat. Nie wiem jak to działa i czy ma jakikolwiek sens szczególnie w ustawieniach przepływu ,ale pewno przy wytłumieniu coś dodatkowo jeszcze pomoże jeżeli będzie taka potrzeba. Może ktoś z forumowiczów miał już z tym do czynienia ? http://http://www.klimamarket.pl/przepustnica-tlumik-jeven-inno-125-rp.html
  21. oszczędnyGrześ obiecałeś mi zargumentować wyższość ( niższość ) Airpacka 400 nad Brinkiem 400 Ochłonołeś już po mmeczu czy jeszcze świętujesz ?
  22. Pomoże mi ktoś w końcu sprawdzić chociaż cokolwiek ten projekt ? Bardzo proszę .
  23. Zerknie mi ktoś obeznany w temacie ? Bardzo, bardzo proszę ! Byle uczciwie !
  24. Sądziłem że tak Brink jak i każdy inny rekupulator może być zamontowany na strychu bo przecież 90% ,a może i więcej ludzi tak to montuje . Inna sprawa że u mnie będzie 15cm izolacji to chyba nie powinien przemarzać ? A wężyka nie przewiduję tylko rurkę kanalizacyjną 32 z syfonem , natomiast to że krućce przyłączeniowe są od góry to też nie uważam za wadę bo przecież kolano 90 stopni i po problermie ,a wyżut najprawdopodobniej pójdzie u mnie w górę . Czy są jakieś przeciwskazania do montażu Brinka na strychu w tej opcji? Czy coś planuję źle bo jeżeli chodzi o ten liniowy układ rozmrażania AirPacka to Brink z tego co słyszałem też ma w tym temacie dobre rozwiązania i powiem szczerze że nie słyszałem żadnych negatywnych opini o Brinku, a na rynku w Europie jest o wiele , wiele więcej lat jak Airpack.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...