Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kombiii

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O kombiii

  • Urodziny 26.03.1976

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bielsko-Biała
  • Kod pocztowy
    43-300
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kombiii's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ostatnie już pytanie, jeśli można, do kolegi Foresta. Czy w sugerowanym otworze w dece, zamontować wentylatorek wyciągowy, czy pozostawić los ciepłego powietrza grawitacji?
  2. Forest-Natura - Twoje rady są bardzo cenne - skorzystam z nich - dziękuję. Liwko, spokojnie, w oknach na dole są zamontowane nawiewniki, zamontowałem również czujnik czadu. Dodatkowo, gdy koza pracuje, zawsze któreś z okien jest rozszczelnione. Nikt tego nie odebrał, bo to domek letniskowy, rozbudowany na domek mieszkalny
  3. Rozumiem, ze to żarty. Dopiero co kupiłem kozę kominkową i zamontowałem komin. Jakże mógłbym teraz to przenosić?! Forest-Natura - dzięki za poświęcony czas. Różnica wynosi właśnie około 7 stopni. Nie pojmuję, dlaczego uważasz to za normalne. Twój pomysł odcięcia kanału wentylacyjnego, choć zapewne dobry, w grę nie wchodzi, ponieważ ... w moim domu nie ma kanałów wentylacyjnych nie pytaj dlaczego. Czy jak przekuję dekę nad kozą i zamontuję anemostat, to skutek bedzie podobny?
  4. Nawet jeśli jest wykonane źle, to dlaczego ciepłe powietrze nie wędruje na poddasze przez otwór klatki schodowej?
  5. Proszę o pomoc w następującej kwestii. Domek parterowy z użytkowym poddaszem 95 m kwadratowych. Ogrzewanie gazowe. W tym roku w salonie na dole zainstalowałem piec kominkowy, popularną kozę + zewnętrzny komin dwuścienny. Po rozpaleniu , przyjemne ciepło rozchodzi się po pomieszczeniach na dole (brak drzwi) i ... tu pojawia sie problem. Poddasze zimne jak cholera. Wiodą tam skręcane schody - jest to jedyny otwór, łączący dół z poddaszem. Pewny byłem, że skoro ciepłe powietrze lżejsze jest od zimnego, ciepło będzie również na górze, lecz tak nie jest. Różnica temperatur wynosi nawet 8 stopni (!) Ocieplenie jest zrobione poprawnie. Czy ktoś ma pomysł jak wymusić obieg powietrza, by nie być zmuszonym dogrzewać gazem?
  6. I jak? Ujdzie takie połączenie, czy raczej lipa?
  7. Dokonało się Zamieszczę tylko zdjęcie, cobyście potwierdzili, że nie zaczadzę siebie i swojej rodziny:
  8. Dziękuję za pomoc. Reasumując, wcisnę kolanko w rurę w ścianie i będzie git.
  9. Nikt nie zechce mi pomóc?
  10. Ja też mam komin MK. Tyle, że ja nie chcę nic redukować bo i komin i rurę do pieca mam 150 mm. Chodzi mi o sposób podłączenia rury piecowej z rurą w ścianie.
  11. A o jakiej przejściówce mówisz? Mógłbyś wrzucić jej zdjęcie?
  12. Witam serdecznie, mam prośbę o podpowiedź. Zaznaczam, że jestem laikiem. Otóż zamontowany mam komin dwuścienny fi 150 mm z wykonanym przejściem przez ścianę rura dwuścienną, zlicowaną ze ścianą wewnętrzną, tak, jak na nieudolnym rysunku poniżej. Pytanie brzmi - jak podłączyć kolanko Bertrams z rurą dwuścienną w ścianie? Czy wystarczy je po prostu wcisnąć w rurę i zamaskować rozetą? Z góry dziękuję za podpowiedź. P.S. Za kolankiem jest metrówka Bertrams i piec kominkowy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...