Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kocioł_CO

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kocioł_CO's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. I jak się te piece sprawują?
  2. Dach jest płaski, więc tutaj styropapa jedynie wchodzi w grę.
  3. Jest w planach, ale trudno powiedzieć na ile odległych. Przede wszystkim sporo prac przed samym ociepleniem do wykonania, od melioracji po całkowity remont tarasu czy zmianę dachu na części domu. Staruch cieknie w nietypowym miejscu i bez prócia na pół nic się nie wskóra, w dodatku przesiąka też dołem, ale tu jeszcze dziury nie widać. Możnaby się pokusić o jakieś 16kW, które do momentu ocieplenia się trochę pomęczy, a później będzie już miało lekko. Co do pompy, to różnice są - w temperaturze do jakiej ogrzewa się powietrze. Przy pierwszym piegu musiałbym podbijać temperaturę na piecu, przy drugim jest już lepiej, ale najcieplej jest gdy pompa pracuje na III. Wtedy też powrót do pieca jest wyraźnie ciepły, na I i II jest zwyczajnie zimny.
  4. Zgadza się, opał idzie jak w lokomotywie.. Ocieplenie wraz z tarasem i dachem pochłonie ok.30tys zł, a i bez tego potrzeba kolejne 10-15 na modernizację centralnego ogrzewania.
  5. To mi doradziłeś... Kocioł zasypowy cieknie, a na ocieplanie nie ma funduszy.
  6. Jaką moc kotła wybrać (przy założeniu, że w kotle pracuje palnik Ardeo) na ciepłowłaściwe.pl wyszło coś takiego: http://cieplowlasciwie.pl/wynik/xno 16 czy 25 kW, a może inny pomysł? Prosiłbym o sugestie i wskazówki
  7. Dużo ciepła ucieka przez klatkę schodową, która z jednej strony jest wychładzana przez piwnicę i nieszczelne schody, a z drugiej przez strop i dużą powierzchnię ścian w stosunku do zamontowanych tam grzejników. Dochodzi nadający się tylko do remontu taras.. Dlatego nie skupiam się zbytnio nad wielkością kotła, bo wiem jak sprawuje się obecny zasypowy 27kW (4m^2 pow. grzewczej) w zimę i największe mrozy.
  8. Czytam i czytam, i nadal nie wiem co wybrać - kocioł z podajnikiem ślimakowym na bazie palnika Brucer II generacji, czy na obrotowym stalowym Ardeo? Dodam tylko, że powierzchnia i kubatura duża (200m^2, pomieszczenia o wysokości rzędu 2,75m), dom nieocieplony. Piec 25kW.
  9. Dzień dobry wszystkim! Sprawa dotyczy wymiany pieca na model z podajnikiem (ekogroszek) i związaną z tym modyfikację instalacji CO. Sytuacja obecna: kocioł miałowy zasypowy 27kW, instalacja CO z lat 80 (grube rury), grzejniki aluminiowe bez głowic termostatycznych. Dom ok.200m^2, wybudowany w latach 60/70-ych, nieocieplony, ale z nową stolarką okienną. Pompa obiegowa w wersji 3-biegowej, 20, 40 i 60W (III bieg), przy drugim biegu powrót przy grzejnikach chłodny, przy piecu chłodny. Dla III biegu powrót ciepły i ogólnie cieplej w domu. Ogrzewacz wody obecnie wpięty w zasilanie idące na grzejniki, podobnie ogrzewanie podłogowe w łazience. Sterowanie temperaturą wody w instalacji poprzez panel pokojowy, czyli bez udziału wbudowanego termostatu (i ustawianiu temperatury powietrza). Piec będzie zmieniony na wersję z podajnikiem, 25kW. Dlaczego 25 a nie np. 30kW? Po prostu 25-ka ma gabaryty, które jeszcze pozwalają na przemieszczenie od drzwi wejściowych, przez schody, wprost do piwnicy. Pytanie brzmi, czy w ramach modernizacji zakładać mieszacz czterodrożny? Jak mniej więcej będzie się sprawdzać to rozwiązanie, biorąc pod uwagę brak zaworów termostatycznych przy grzejnikach i spory odbiór ciepła w mroźne dni (z racji braku termoizolacji ścian zewnętrznych)? Doradźcie proszę
  10. Dzień dobry wszystkim użytkownikom forum! )
×
×
  • Dodaj nową pozycję...