ok czyli klej na łączenia. Przepraszam ale pytania same mi sie nasuwają kolejne a w trakcie roboty jak znam życie będe miał nie jednen dylemat.
1.Czy warto kleić do tylnej ściany płyty czy kołki same wystarczą?
2.czy normalnie klej do płytek jak to na filmiku varmsena na YT czy ten do łączeń spoin?
3.No i że łączenia przed nałożeniem kleju impregnować to wiadomo (zwykły grunt wystarczy czy dedykowany?) chodzi tylko o to by nie pyliło i związało pył by sie jak klej miał trzymać, no chyba że ma tu coś odporność na wysoką temperaturę ale jak wyschnie to co mu za różnica?
4.czy wewnątrz całą powierzchnię płyt impregnować? różne znalazłem wypowiedzi w necie jedni że tak inni w większości że absolutnie nie. Sprzedawca w leroju powiedział że trzeba bo pylą a na ich stronie jest taki impregnat http://www.leroymerlin.pl/materialy-budowlane/grunty-i-impregnaty/impregnaty/impregnat-silcadur-hti-silca,p217400,l383.html?reco=ITEM_PAGE1
Ogólnie wywnioskowałem że impregnat tylko na zewnątrz tam gdzie tylnk, malowanie, płytki ale zaniepokoiły mnie słowa sprzedawcy i ten opis preparatu silcy. "Odporny na wysokie temperatury (do 900°C) służy do utwardzania powierzchni płyt i zapobiega pyleniu. Stosować w kominku na wewnętrznych stronach płyt izolacyjnych"
Chyba że tylko silca tak ma bo varmsen, grenasoil czy izol(kratki) nie wspminaja o takim procederze.
edit:
właśnie znalazłem na stronie castoramy zaprawę ognioodporną, czy przykładowo takie coś http://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-kominkowe/budowa-kominka/uszczelniacze-kominkowe/zaprawa-ognioodporna-zko-10kg.html można użyć zamiast gotowego kleju? nie da sie ukryć że różnica w cenie będzie dość duża.
Może źle sie też wyżej wyraziłem co do silikonu, może winno być uszczelniacz/spoina jak to http://www.castorama.pl/produkty/instalacja/instalacje-kominkowe/budowa-kominka/uszczelniacze-kominkowe/spoina-ogniotrwala-hearth-300ml.html
Piotrze nie bij...jak powiesz, że to też nie to nie będę męczył więcej (w kwestii klejenia oczywiście)