Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sirkrzysiek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez sirkrzysiek

  1. Witam, czy to dobra oferta? -Moduły: Risen RSM132-6-380M -Falownik: Sofar 8,8 KTL-X -Konstrukcja: Corab -Złącza: MC4 -ogranicznik przepięć: AC, DC -uzgodnienia ppoż -rozłącznik bezpiecznikowy: z wkł. gPV -wniosek o przyłączenie mikro instalacji -przewody ac 6mm2 -przewody dc 4 do 6 w zależności od długości -zab. nadpradowe Schneider -zab. przepięciowe DC Weidmuller -zab. przepięciowe AC Schelinger -rozdzielnie Hensel, zab przepięciowe ac i dc Dehn Cena: 35 500 zł
  2. Nie bardzo potrafię sobie to wyobrazić, mógłby Pan w jakiś sposób to nakreślić?
  3. Dzięki z opinie. Niestety inwestor musi na to pracować i nie zawsze może przy wszystkim być. W pierwszej kolejności ułożony został podjazd, a na drugi dzień kawałek chodnika. Myśli Pan że wstawiając obrzeże poprawi to estetykę? Bo rozumiem poprawienie ułożenia wiązałoby się z rozebraniem całego podjazdu?
  4. Witam, czy takie ułożenie/łączenie kostki jak na zdjęciu jest prawidłowe? Chodzi licowanie się fug.
  5. Wszystko w cenie. Jak przeliczoną z chęcią się pochwalę. Mało precyzyjnie okresliłem. Nie będzie wisiała na ściana, a na fundamencie od strony ściany szczytowej garażu.
  6. Typowy 2500 + 5600 adaptacja. Za projekt indywidualny od 10 wzwyż i to są ofertyod kilkunastu architektów. W jakim sensie trudno dostępna? Zastanawia mnie jeszcze rozprowadzenie instalacji od rekuperacji. Czytałem o opcji w podwieszanych suficie, ale rozumiem że to automatycznie obniża wysokość pomieszczeń. Jest jeszcze jakaś inna opcja? I czy trzeba już o tym myśleć na etapie adaptacji, żeby gdzieś przysłowiowo nie dać d*py. Tzn. - jak stanie na tym, że będzie w suficie podwieszanym, a nie zostało to przewidziane wcześniej to wysokość pomieszczeń np. z planowanych 2,65 zrobi się 2,55
  7. Witam, chcemy wybudować z żoną dom. Projekt jest aktualnie w adaptacji. Projekt to dom pod jarzabem 8GN. Z chęcią bym posłuchał waszych rad i uwag. Będzie trochę zmian. 1) Dach z 30 na 35 st. konstrukcja z wiązarów. Zamiana z blachy na dachówkę. Zmiana dachu płaskiego nad garażem na dwuspadowy. 2) Poddasze nieużytkowe, strop drewniany. Jakiś strych na graty. 3) Ogrzewanie pompą ciepła. W całym domu podłogówka. Jednostka zew, ma się znajdować na ścianie szczytowej garażu. 4) Likwidacja kominów i kominka. Będzie rekuperacja. 5) Zmiana rozmiaru okien i likwidacja garażowego. 6) Usunięcie wewnętrznych ścian nośnych Jeżeli macie jakieś sugestie co można by zmienić na etapie adaptacji z chęcią wysłucham. W załączniku kilka rysunków. Pozdrawiam
  8. Poprosiłem architekta o cofnięcie nadproża w celu schowania rolet podtynkowych,jak na załączonym szkicu i zostałem zapytany o wysokość h. Jaka ona powinna być? Druga sprawa nie znalazłem w jaki sposób okno jest przytwierdzane(poprzez XPS do nadproża?) Tak samo roleta?
  9. A ja mam pytanie o cofnięcie nadproża. Czy taką decyzję można podjąć w trakcie wznoszenia ścian i jeżeli tak to czy wiąże to się z jakimiś komplikacjami? Czy musi być podjęta już w momencie adaptacji projektu?
  10. Witam, Dostałem wycenę na projekt indywidualnym. Ma to być dom parterowy, dach dwuspadowy prosta bryła, bez poddasza użytkowego. Konstrukcja dachu z wiązarów. I tak - projekt koncepcyjny domu z garażem o powierzchni 180 m2 oraz lokalizacją budynku na działce (max 3 wersjeuwzględniające zmiany) - 1500zł -projekt budowlany domu wraz z projektem zagospodarowania terenu schematem instalacji wentylacji, grzewczej, gazu, elektrycznej i sanitarnej, deszczowej - 7 500 zł Opcjonalnie: -projekt przyłącza wody i kanalizacji 1900 -nadzór autorski i doradztwo na budowie 150zł/h Czy schematy wszystkich instalacji są wymagane? Chociażby wentylacji, gdzie planujemy mechaniczną z rekuperacją i wydaje mi się że firmy, które wykonują takie instalacje zazwyczaj "w cenie" robią projekt. Albo instalacja grzewcza, tak samo firmy które układają podłogówkę wydaje mi się że też robią takie projekty.
  11. OK dzięki. Tak jak myślałem - że koszty rozbudowy po ich stronie.
  12. Cześć mam dwa pytania: 1) Wystąpiłem do wodociągów o wydanie warunków technicznych i po miesiącu dostałem od nich pismo, że warunki techniczne dostane jak podpiszę umowę przyłączeniową (skan pisma w załączniku) Czy to jest normalne postępowanie , że najpierw podpisuję umowę, a dopiero dostaje warunki techniczne czy jednak powinienem dostać warunki techniczne i wtedy ewentualnie zdecydować czy chce podpisać umowę czy nie? 2)Wystąpiłem o warunki przyłącza gazu. Żebym mógł się włączyć do sieci trzeba rozbudować sieć o 200m. Dostałem informację o kosztach przyłącza, zakresie prac. W zakresie prac jest wykonanie projektu, przyłącza i nadzór nad wykonaniem i włączenie do sieci. W piśmie jest informacja, że zaprojektowanie i wykonanie instalacji gazowej jest po mojej stronie. Rozumiem że koszty rozbudowy są po stronie gazowni? Poniżej umieszczam link do dysku google z warunkami od wodociągów i gazowni https://drive.google.com/drive/folders/1BZzW1UzLCFakpNrBRBctBPc0gtaFoKWD
  13. Dobra zainspirowałem się przerzucając taras na północ (względem projektu), wyrzucając komin z salonu, obniżając sufit w salonie i wydłużając garaż na całą szerokość budynku było by ok Przekonują mnie pokoje od ogrodu i połączenie garażu do wiatrołapu, a nie przez część sypialną. Kojarzysz może podobny projekt z takimi założeniami?
  14. Nie, kalenica równoległa do ulicy. Nie podoba mi się - dach 25st, wysoki sufit w salonie, małe pokoje.
  15. Zamotałem się. Oczywiści lustrzane odbicie.
  16. Cześć prosiłbym o opinie dotyczącą projektu. Projekt to Dom pod jarząbem 8 GN. Projektu jeszcze nie kupiliśmy. https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-pod-jarzabem-8-gn-md3722e4b396c2 odbicie lustrzane (wejście od wschodu, ogród zachód,garaż południe) wymiary i usytuowanie działki na zdjęciu . Problem mamy z dachem w MPZP przewiduje kąt minimum 35 w projekcie jest 30, ale architekci stwierdzili że można zmienić.Zmienić też chcemy okno narożne w kuchni, zostawiając tylko okno od strony frontowej budynku. Architek swoje pracy wycenił na: 3900 zł za adaptacje w skład czego wchodzi: -Sprawdzenie projektu katalogowego i objęcie funkcji projektanta: architektury, konstrukcji oraz instalacji sanitarnych i elektrycznych; -Projekt zagospodarowania terenu: usytuowanie na działce budynku, furtki i bramy z dojściem i dojazdem oraz pojemników na odpady; -Projekty infrastruktury technicznej: instalacji elektroenergetycznej, gazowej i wodno-kanalizacyjnych; -Informacja o bezpieczeństwie i ochronie zdrowia (BIOZ); -Stosowne zaświadczenia o uprawnieniach i oświadczenia projektantów. Dostosowanie kąta dachu wycenili na 1000zł Co sądzicie o samym projekcie jak i koszcie projektanta?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...