Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcheloka

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez marcheloka

  1. A możę piec jednofunkcyjny osobno do ogrzewania i co innego do CWU? np. bojler albo podgrzewacze przeplywowe. Ogrzewanie CO z piecem gazowym wygląda rozsądnie, nie wiem czy Ci się cokolwiek lepiej sprawdzi
  2. Porotherm pewnie rozsądnie wyjdzie. Lepiej przyłożyć się do szczegółów izolacji itp. niż do wyboru materiału murów, tu wielkiej filozofii nie ma.
  3. Przyklej jakąś płytę czy coś na ten klej do styropianu w kilku miejscach i oderwij po właściwym związaniu i gdy zaprawa dojrzeje. Jak ten klej puści to znaczy że tynk się trzyma dobrze i można kleić, jak odpadnie tynk a klej utrzyma to trzeba skuć tynk. Pomyśl o pianokleju, może będzie wygodniejszy do równania styropianu na takich nierównościach.
  4. Należy oczyścić niezabetonowane zbrojenie i powierzchnię wylanego betonu z luźnych kiepsko związanych okruchów itp. Następnie nanieść warstwę sczepną/antykorozyjną dowolnego producenta na zbrojenie i powierzchnię starego betonu. Potem w szalunku dolać zaprawą naprawczą konstrukcyjną typu R3 i odpowiednio zawibrować i pielęgnować.
  5. Faktycznie moje płytki drewnopodobne też były wygięte, po ułożeniu są nierówności - końcówki są odrobinę chyba podniesione w stosunku do środków płytek, albo na odwrót. Na to trzeba zwrócić uwagę, najlepiej brać rektyfikowane płytki - wtedy teoretycznie przynajmniej masz gwarancję wymiarów. A w praktyce wziąć z zapasem i przy wykonaniu odkładać nie trzymające wymiarów - dla rektyfikowanych mają obowiązek przyjąć zwrot jeżeli nie trzymają któregokolwiek wymiaru.
  6. Dzięki wszystkim za odpowiedź! (-: Właśnie tak myślałem, że kolanko powinno być niżej niż dno wanny. Sądziłem, że to jest problemem, teraz już sam nie wiem. Chyba zgodnie z zasadą naczyń połączonych w takiej sytuacji jak zaistniała woda nie będzie odpływać dopóki jej poziom w wannie nie przewyższy poziomu tego kolanka? A nawet jeżeli przewyższy to niewiele i dlatego odpływ jest tak powolny i kiedy woda ciągle napływa w trakcie brania prysznica, to jednocześnie odpływa za wolno? Były podejmowane próby udrożnienia tych rur. Ja tego nie robiłem, bo mieszkanie jest obecnie wynajmowane i lokatorzy próbowali coś zaradzić i przepychać to spiralą. Nic nie pomogło i w sumie nie ma poprawy. Czy jesteś pewien, że obecna konstrukcja nie jest powodem problemu i kolanko może być na wysokości dna wanny? Mogę spróbować przepchać to porządnie, konkretną spiralą, jeżeli to byłoby jakieś rozwiązanie. Jarku czy mógłbyś podesłać jakiś link, zdjęcie albo cokolwiek, żebym mógł się zorientować jaki syfon byłby odpowiedni? Czy w jakiejś Castoramie albo podobnych dostanę odpowiedni syfon? Pozdrawiam i dzięki jeszcze raz za pomoc!
  7. Czy może znalazłby się ktoś obeznany żeby pomóc?
  8. Czołem! To mój pierwszy post więc po pierwsze chciałem się ze wszystkimi przywitać A problem jaki jest w świeżo kupionym mieszkaniu w bloku z wielkiej płyty, to woda, która co prawda spływa z wanny, ale okropnie powoli. Kiedy woda leci a wannę się traktuje jak prysznic to stopy są ciągle w pianie. Jak się wodę zakręci to w końcu słynie chociaż i tak nie do końca, jak widać na jednym ze zdjęć. Zwierciadło wody zatrzymuje się na poziomie kratki odpływowej i niżej już nie zejdzie. Podejrzewam, że tak się dzieje przez ułożenie rur odpływowych. Mianowicie rura zamiast iść pod delikatnym skosem w dół i w bok to po wyjściu z wanny zakręca i po chwili idzie do góry (co widać na zdjęciach) i to chyba dlatego, jak sądzicie? Czy trzeba zamienić te rury na normalne rozwiązanie? Jak rozwiązać problem? Byłbym wdzięczny za wszelkie rady Zdjęcia zostaną za chwilę dodane
×
×
  • Dodaj nową pozycję...