Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

marcin_5

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    412
  • Rejestracja

O marcin_5

  • Urodziny 02.02.1983

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

marcin_5's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

13

Reputacja

  1. Hahaha, dobre to. Niech ktoś w końcu uswiadomi tych urzędników i ludzi piszących regulamin tych "programów" rządowych, że od kilku lat nie ma czegoś takiego jak kopia i oryginał faktury. Tzw. kopie papierowe, wydrukowane są traktowane jak oryginały i były na ten temat już wyroki sądów. Zapytaj się tego gościa od czarno białych faktur, czy faktura elektroniczna jest oryginałem czy kopią. Czy jak ją wydrukujesz na kolorowo to jest oryginałem a na czarno biało kopią? Zgodnie z "regulaminem" masz obowiązek przechowywania tzw. oryginałów faktur przez X lat. Ciekawe, który plik na komputerze z elektroniczną fakturą jest tym oryginalnym? Byłoby to komiczne, gdyby to nie było finansowane z naszych podatków. Na razie niestety jest to żałosne i smutne.
  2. Żebyś się nie zdziwił, jak będziesz musiał donieść też potwierdzenia przelewów za faktury Też przez to przechodzę, chociaż jestem jeszcze przed złożeniem wniosku o płatność. Najlepsze przede mną. A tak poważnie to potworne marnowanie czasu (czyli pieniędzy) mojego i wszystkich tych ludzi po drodze, którzy przemielają te wszystkie papiery. Nie jest dobrze też, że obywatel na wstępie jest traktowany jak potencjalny złodziej.
  3. Nie ma jednej poprawnej odpowiedzi, jak to ma być rozmieszczone. Ja mam zrobione dokładnie, tak jak narysowałeś i nie odczuwam, żadnych róźnic w temperaturze podłogi. Nie twierdzę, że jest to idealne rozwiązanie, nie mierzyłem też kamerą termowizyjną każdego fragmentu podłogi. U mnie po prostu to się sprawdza i dla mnie to jest najważniejsze. Aha. Jeżeli jest taka możliwość, to na Twoim miejscu puściłym rurkę z zasilaniem do wnęki okiennej, jeżeli jest to okno od podłogi. Moim zdaniem nie warto wydawać 720zł na projekt. Lepiej przypilnuj poprawnego podłączenia rozdzielaczy, izolacji dobiegów i dylatacji, bo nawet jak będziesz miał projekt to nie gwarantuje, że osoba, która będzie go realizowała zrobi to zgodnie ze sztuką.
  4. @ artur15110 Z tym grzejnikiem szeregowo na zasilaniu, to się nie wygłupiaj. Zdławisz przepływ i będzie to słabo grzało albo wcale w przypadku pompy ciepła. Każdy rozdzielacze podłącz osobnymi rurami o dużym przekroju, które sprowadzisz do kołowni.
  5. Na poddaszu miałem podobny dylemat. 10cm wydawało mi się za dużo a 15cm za mało. W końcu zrobiłem po 2 pętle w każdym pokoju w rozstawach co 10cm od ściań zewnętrznych i 15 od wewnętrznych. Nadmiar rurki z małych pomieszczeń wykorzystałem w korytarzu. Spokojnie sprawdza się to i jest spory zapas, bo obecnie mam przepływy zdławione w pokojach na rzecz łazienki. W łazience mam rurki co 5cm + drabinkę wpiętą do rozdzielacza podłogówki. Drabinka służy głównie do suszenia ręczników, ale testowałem podłączoną grzałkę i wtedy całkiem nieźle grzeje. Jakbys chciał mieć mega ciepło w łazience przy nie zdławionych innych pętlach, to pomyśl nad dodatkowym ogrzewaniem ściennym lub sufitowym.
  6. Na pierwszy rzut oka wygląda w porządku. Kilka uwag: - jaką długość mają pętle? Myśl raczej o zwiększeniu liczby obwodów niż o zmniejszeniu - w kuchni pod szafkami i pod innymi zabudowami przemyśl, czy nie dać chociaż jednej rurki np. powrotu. Zawsze to jakiś dodatkowy ruch powietrza i mniejsza szansa na ewentualne zawilgocenie. - w pomieszczeniu z rozdzielaczem na parterze (kotłownia?) nie ma potrzeby rozkładać zasilania i później wchodzić do łazienki. Lepiej jak najwyższą temperaturę kierować od razu do łazienki a ewentualnie powrót puścić do kotłowni. - ogólnie lepiej dołożyć rurki. Pomyśl nad na mieszaniem rozkładu 10 i 15 w pokojach (i oczywiście dołożeniem obwodów). Lepiej mieć zapas niż zasilać później większą temperaturą - w łazience daj nawet mniej niż co 10cm - pomyśl o izolacji dobiegów do pomieszczeń i dylatacjach - daj sobie spokój z liczeniem obciążeń cieplnych - to nie apteka. Masz już bazowy projekt, teraz tylko dopracować szczegóły i przyłożyć się do wykonania.
  7. Ja mam tego pierwszego. Nie dość, że tańszy, to ma lepiej dobrane napięcia do moich potrzeb. Na razie używam głównie biegów 1, 2 i 5 do wietrzenia.
  8. Masz rację. Nie doczytałem, że inaczej podajesz te wartości. Swoją drogą skład smogu faktycznie zależy od okolicy. U mnie przy ostrym smrodzie i PM10 na poziomie 500, PM1 wychodzi około 200. Wychodzi na to, że jest "zdrowszy" od tego cytowanego wyżej
  9. U mnie wilgotność waha się między 40-50%. Jak rekuperator pracuje na 1 biegu to jest bliżej 50%, jak na 2 biegu bliżej 40%. Jak włączyłem obieg zamknięty na noc (z powodu smogu), to wilgotność była bliżej 60%. To wszystko odczytane z taniego analogowego ustrojstwa. Za niedługo porównam te wyniki z odczytem cyfrowym. W nocy czuć różnicę, jak śpi się przy 1 i 2 biegu, ale na razie nie widzę potrzeby nawilżania czegokolwiek. @adam_mk, tak dom mam kryty watą.
  10. Trochę dziwne te wyniki. Ja na pożyczonym oczyszczaczu (za ok. 3k) miałem zawsze PM10>PM2.5>PM1. Ale skoro filtry działają, to tak jak mówisz, nie ważne ile jest faktycznie.
  11. U mnie zestaw F5->F9->węglowy (wszystko 60x60) jak na razie działa lepiej niż myślałem. dom | na zewnatrz 15-20/15/05 170/130/60 (PM10/2.5/1) 40/33/15 330/260/130 Przy większych wartościach włączam obieg zamknięty, bo szkoda zdrowia i filtrów.
  12. Dokładnie tak, jak piszesz. Sam mam dom z piwnicą przy podobnym spadku, jak Konieczny, gdzie jedna ze ścian jest całkowicie wkopana w zbocze i nie mam żadnych problemów z wodą. Izolacja i odwodnienie robione we własnym zakresie, bez potrzeby angażowania specjalistycznego sprzętu i ekip. Przy pochyłej działce jest ten plus, że woda zawsze popłynie niżej, zwykle do sąsiada . Na płaskim terenie, gdzie woda dłużej stoi nie robiłbym piwnicy.
  13. Kaizen, chyba nie sądzisz, że ta 'arka' wylana głównie z betonu z mostem zwodzonym itp. wyszła taniej niż dom z podobnym metrażem i z podpiwniczeniem. Byle jaka firma tego nie wyleje, nie uszczelni odpowienio dachu. itp. Do tego trzeba mieć niezłe chody w urzędzie lub gruby portfel, żeby dostać pozwolenie na takiego kloca pośrodku pastwiska. Tanio na pewno nie było a też nic nie słychać, jak te 'rozwiązania' się sprawują po paru zimach w górach.
  14. Do jakiej temperatury grzejech CO i CWU? Ten garaż to w jaki sposób grzany, do jakiej temperatury?
  15. Tak, ale nie żyjemy w idealnym świecie. Instalacja jest już wykonana i autor ma realny problem do rozwiązania. Z tego, co widzę, to tylko ja dałem szybkie i po odpowienim oznaczeniu przewodów bezpieczne rozwiązanie tego problemu. Reszta robi jakieś dziecinne podchody i bredzi coś o kolorach. Żaden z was nie ma jaj, żeby bronić swojego stanowiska i zaproponować autorowi prucie ściań jako realne rozwiązanie, bo wam się kolor kabla nie zgadza pod tynkiem. Jak nie chcecie pomóc, to po co piszecie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...