Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

michu44

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

michu44's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. jeszcze jedno. Mój siłownik na mieszaczu to Afriso (343). W momencie gdy OBIEG2 pracuje i sterownik go odpowiednio otworzy to w odczytach mam status STOP. Kiedy ogrzewanie nie pracuje to status w odczycie jest ZAMYKANIE a na siłowniku świeci się diodka. Nie słychać żeby pracował i próbował domknąć ale ststaus jest cały czas na zamykanie i lampka non stop się świeci.
  2. U mnie (Turbotec plus) w instrukcji d.18 ma taki opis: d.18 Rodzaj pracy pompy (wybieg) 0 = Wybieg, 1 = Kontynuowany wybieg, 2 = Zima (nastawa fabryczna: 0) Wszedłem teraz do tej komórki i miałem ustawione 0 a mogę wybrać także 1, 2 i 3 (nie wiem od czego jest 3). Ja pracę pompy słyszę (może pracuje równocześnie z wentylatorem bo faktycznie w porównaniu do pompy CO to coś za głośno jest) a przede wszystkim mam ikonkę na LCD na Piecu. W każdym razie jak wprowadziłem w d.18 wartość 2 to po zatwierdzeniu pompa natychmiast się wyłączyła (nastała cisza i zgasła ikonka na LCD).
  3. Nie. Nie pominąłem. Brak tego odczytu (?)
  4. Racja. Zrobiłem teraz wg schematu na stronie 13 (czyli podpiąłem pompę cyrkulacji do R3/4 i MA VR70, adr1: ustawiłem na Pompa cyrk.. i wygląda na to, że sterowanie CWU działa OK. Woda ciepła utrzymywana jest zgodnie z harmonogramem a i cyrkulacja włącza się zgodnie z przedziałami czasowymi, które zdefiniowałem. Dwie sprawy: jak masz u siebie zdefiniowany harmonogram dla wody ciepłej? zadane przedziały czy utrzymujesz temperaturę non-stop? Druga sprawa to samo podgrzewanie - dzisiaj rano (zgodnie z harmonogramem) piec się przestwił w tryb podgrzewania CWU przerywając podgrzewanie CO (kilkanascie minut wcześniej włączył się dla CO) i zauważyłem, że jak już się zbliżał do zadanej temperatury (42C) to kilkukrotnie się wyłączał i załączał ponownie na dosłownie kilka chwil. Trochę to niepokojące. Kolejna sprawa to samo CO. Jeśli nastawy mam takie jak w odczytach, które zamieściłem we wczorajszym poście to pompa, która jest piecu pracuje praktycznie non stop. Tak jakby informacje z: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/10458-ci%C4%85gle-szumi-piec/ https://muratordom.pl/porady-ekspertow/pompa-aa-tt7g-h8ZJ-rVqc.html miały u mnie zastosowanie.
  5. Dzień dobry. no i przepiąłem wszystko z UNI2 na VR70. Ale chyba coś jest nie tak. Ciężko przeprowadzić dokładne badania bo na zewnątrz +10 i w domu całkiem ciepło, ale wydaje mi się, że coś pokręciłem na ustawieniach w VRC700. Po pierwsze to nie do końca czaję prace pomp. Pompa OBIEG1 ma status wł. prawie cały czas od momentu podłączenia VR70 (przypomnę, że nie podłączałem pompy do kaloryferów. Czy tu chodzi o pompę z pieca?), natomiast pompa w OBIEG2 nie włączyła się ani razu (przynajmniej tak mi się wydaje). Ale najgorsze jest to, że przed chwilą piec puścił na rury (chwilowo) 38C a mieszacz był całkowicie otwarty więc poszło i na kaloryfery i na podłogówkę. Kabelki przepiąłem zgodnie ze zdjęciem: Na piecu ustawiłem d.27 - 1 (pompa cyrkulacyjna). d.28 pozostawiłem bez zmian czyli 2 (pompa zewnętrzna). A na regulatorze mam: SYSTEM -------- Status usterki Brak ust. Ciśnienie wody 1,6 bar Status systemu Tryb ogrz. Opóźn.ochr.zamarz. 4h Ciągłe grzanie TZ Wył. Moduły regulatora Adapt. krzywej grzew. Nie Konfig. trybu pracy Wszystkie Akt. wilg. w pom. 52% Akt. temp. kond. 10,5C Konfiguracja schematu systemu----- Schemat układu 1 Konfig. VR70 adr.1 1 MA VR70, adr. 1 Bez funkc. Urządzenie grzewcze 1------------- Status Tryb ogrz. Akt. t.wody na d. 35C OBIEG1 --------------------------- Rodzaj obiegu Ogrzew. Stan Tryb c.o. Temp. zasil.Zadana 32C Granica wył. t.zewn. 21C Krzywa grzewcza 0,7 Temperatura minimal. 15C Temperatura maksym. 70C Tryb auto-wyłącz. Eco Korekta temp. pokoj. Brak Chłodzenie możliwe Nie St.z.zap. na ciepło Wł. Stan pompy Wł. OBIEG2 ---------------------------- Rodzaj obiegu Ogrzew. Stan Wył. Temp. zasil.Zadana 0C Temp. rzeczywista 32C Podwyższenie temp. 0K Granica wył.t.zewn. 21C Krzywa grzewcza 0,4 Temperatura minimal. 15C Temperatura maksym. 32C Tryb auto-wyłącz. Eco Korekta temp. pokoj. Termostat Chłodzenie możliwe Nie St.z.zap. na ciepło Wł. Stan pompy Wył. Stan mieszacza Zamykanie ZONE1 ----------------------------- Strefa aktywna Tak Temp. dzienna grzania 21,5C Temp. nocna grzania 19,0C Temp. pokojowa -,-C Przyporz.strefy brak Status zaworu strefy otwarty ZONE2 ---------------------------- Strefa aktywna Tak Temp. dzienna grzania 20,0C Temp. nocna grzania 15,0C Temp. pokojowa 21,5C Przyporz.strefy VRC700 Status zaworu strefy zamknięty Obieg ciepłej wody---------------- Zasobnik Aktywny Temp. zasil.Zadana 0C Ciepła woda 42C Temp. zasob.rzecz. 41C Pompa cyrkulacyjna Wył. Legionella-dzień Wył. Legionella-godz. 4:00 Ładowanie równoległe Wył. Zasobnik buforowy------------------ T.zasobnika, góra --C T.zasobnika, dół --C
  6. Mam jeszcze pytanie o 12k2 ze schematu 1 (przy podłączeniu pompy) O jaki termostat bezpieczeństwa chodzi?
  7. Mam 7 + 3 drabinki więc może tez da radę bez dodatkowej pompy na kaloryferach. Wielkie dzięki za pomoc. W weekend będzie zabawa
  8. A w swojej instalacji masz sprzęgło hydrauliczne? Jak masz rozmieszczone czujniki temperatury FS2 i SysFlow?
  9. Dzięki! Konfigurację działania przekaźników robi się z poziomu calorMatica?
  10. Dzięki za odpowiedź! Faktycznie, dopiero teraz zwróciłem uwagę, że zdjęcie mojej instalacji jest jeszcze bez siłownika. Siłownik już jest i aktualnie steruje nim UNI2. Tak, podłogówka jest łączona z kaloryferami. Podłogówka jest za mieszaczem. A co mam ustawić w VR70? Konfiguracja VR70 adr. 1: 1? Pozostałe podłączenia i ustawienia są OK?
  11. Dzień dobry Wszystkim (ponownie)! dawno mnie tu nie było , Jakiś czas temu wpadł mi w ręce zestaw VRC 700/2 wraz z VR70 i pojawił się problem (a w zasadzie to bardziej ciekawość). Zacznijmy od początku - w załączeniu zdjęcie mojej instalacji. Tak wiem, jest mocno średnia (i póki co nadal bez sprzęgła), ale dom (połowa bliźniaka) kupiłem gotowy i nie miałem na to żadnego wpływu. W telegraficznym skrócie: Piec Vaillant turboTEC Plus VU 241/3-5 + zasobnik CWU. Budynek 3 kondygnacyjny - cały parter i łazienki na piętrze to podłogówka. Kaloryfery są w piwnicy i w pokojach na górze (+ 3 "ręcznikowce" w łazienkach). Generalnie w całym domu jest temperatura tzw. T-shirtowa Od 3 sezonów używam tej instalacji podłączonej do UNI2 i muszę przyznać, że się sprawdza. Mam zużycie praktycznie identyczne jak moi sąsiedzi (w dokładnie takich samych bliźniakach) przy czym ja nie dogrzewam się kominkiem (po tym wnoszę, że lektura niniejszego forum połączona z miesiącami badań przynoszą wymierne efekty ) Dwie sprawy są nie do końca OK - trochę niedogrzana góra (w porównaniu do dołu), ale nikomu to nie przeszkadza bo 90% spędzamy w salonie na dole a jak do spania to niższa temperatura jest fajniejsza. Druga - i to już jest trochę irytujące to wymóg przestawiania temperatury CO na piecu w zależności od temperatury zewnętrznej. Zestaw, o którym wspomniałem powyżej (VRC 700/2 wraz z VR70) jest nowy i praktycznie nic mnie nie kosztował więc tym chętniej zapragnąłem z niego skorzystać. VRC 700 podpiąłem bez problemu. Aktualnie jadę na KG 0,7 i wszystko wskazuje na to, że to działa (skończyło się ganianie do piwnicy żeby zmienić temperaturę na piecu (teraz jest ganianie, żeby tylko popatrzeć jaka jest ))). Chciałbym także podłączyć VR70, tak aby całkowicie zejść z UNI2 i tu już są schody (dla mnie ). W dokumentacji Vaillant nie znalazłem identycznej instalacji, żeby zrobić 1:1 a nie wiem jakie mam możliwości własnych modyfikacji. Jak należy wykonać podłączenia w VR70 a potem konfigurację? Wydaje mi się, że: Schemat układu: 2, Konfiguracja VR70 adr. 1: 1, w d.27 ustawić pompe cyrkulacyjną CWU i podpiąć do R1 w VR70 (teraz jest wpięta do UNI2 i leci wg harmonogramu czasowego), do R2 pompa obiegu dla kaloryferów, do R3/4 pompa obiegu dla podłogówki, do R5/6 mieszacz do podłogówki. do S6 czujnik temperatury zasilania (który następnie podepnę na rurze do podłogówki za mieszaczem), W takim układzie czujnik temperatury CWU może pozostać wpięty do pieca? Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam!
  12. Cześć! KRAKÓW. Chodzi o instalację sprzęgła hydraulicznego i sterownika calormatic w istniejącej instalacji. Kogo polecicie? Dzięki
  13. Witam, w prostej instalacji (dół podłogówka, góra kaloryfery) czy jeśli piec jest w trakcie grzania wody w obiegu CO i zajdzie potrzeba przełączenia na podgrzanie CWU to regulatory CalorMATIC 470 (MultiMATIC 700) wyłączą od razu pompy (do podłogówki i kaloryferów)? Czy może zawór w kotle przełączy się na zasobnik CWU a pompy od CO będą pracowały nadal? Dzięki za odpowiedź!
  14. Dziękuję za wyczerpujący tutorial! Będziemy działać
  15. W wolnej chwili postaram się podpiąć regulator do Uni2 i czujnik temperatury zewnętrznej. Bardzo jestem ciekawy jaki to przyniesie efekt. Przy takiej konfiguracji jak teraz bez problemu udaje się utrzymać stałą temperaturę (a przynajmniej takie są moje odczucia ) Po prostu raz piec działa dłużej, raz krócej Faktycznie termoizolacja jest mocno średnia a do tego w salonie mam okien niewiele mniej niż ścian , ale jeśli miałbym budować dom od początku zrobiłbym tak samo A wracając do pytanie z pierwszego posta - jak mam teraz ustawić zasilanie na piecu? lepiej niższą temperaturę (np. 35 jak teraz) czy 45?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...