Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

arek331

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    52
  • Rejestracja

O arek331

  • Urodziny 14.01.1990

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

arek331's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Apropo kabli to mam jeszcze pytanie czy 18 cm styropianu w podłodze (fundamenty tradycyjne) o najlepszych parametrach wystarczy by uniknąć dużych strat ? Za bardzo miejsca na więcej nie będę miał bo potrzebuję 8cm na wylewke
  2. Miałem podobne przemyślenia do Twoich Kaizen i mnie w nich bardziej utwierdziłeś. Doprowadzenie gazu plus piec gazowy co najmniej 12 tysięcy plus przeglądy pieca rocznie 250 zł, wiec gaz wychodzi średnio opłacalny. Pelet nie wchodzi w grę, pompa ciepła (bez znajomości) trzeba liczyć około 25 tysięcy, co też mnie nie przekonuje mimo że rachunki za ogrzewanie i ciepłą wodę wychodziłyby w moim przypadku rocznie o około 1800zł taniej.
  3. Zastanawiam się przy niezbyt dobrych prognozach cen prądu czy iść w kable, czy jednak zrobić elektryczne wodne ogrzewanie by mieć alternatywę na przyszłość. Jak to widzicie i co teraz czują Ci którzy ogrzewają swoje domy kablami oraz jakie mają pomysły? . Kable kuszą ale cena prądu może wzrosnąć wyraźnie, lecz może II taryfa pozostanie na tym samym cenowym poziomie.
  4. Czyli rozumie że założenie programu jest takie że rezygnujemy z kotłów na węgiel a ludzie ocieplają super domy i montują kotły gazowe i problem smogu rozwiązany? A jeżeli nie posiadam gazu przy działce to też dotacji na kotła 5 klasy nie dostanę?
  5. Jeżeli mam gaz w domu to dostanę dofinansowanie na kocioł na węgiel 5 klasy ?
  6. Mam dom z lat 90 ocieplony kocioł zasypowy i czy dostanę pieniądze na termomodernizacje?
  7. A co w przypadku ocieplonego już domu tylko nie na tyle aby miał parametry przewidziane na 2021 roks, okna, drzwi itd?
  8. Ciekawe jak będzie z gazem i czy nadal prąd będzie wychodził korzystniej dla domu jednorodzinnego. Wydaje się że jeżeli prąd to chyba najlepiej wodna podłogówka i Kospel, a może gaz też pójdzie proporcjonalnie do góry?
  9. Jak myślicie, czy podwyżki przewidywane 30% sprawią, że cena II taryfy(tanie okienko) wzrośnie tyle samo i zamiast 27 groszy będzie ponad 30, a może ogrzewających prądem potraktują ulgowo?
  10. To że są niewiarygodne to ja wiem, gdyż forum czytam kilka lat i dlatego dziele się z Wami tą informacją, aby znaleźć powód dlaczego ten rachunek jest taki niski. Może gaz jest mega kaloryczny? Może kocioł cud techniki? A może licznik felerny . Sam buduje dom 2W z BK troszke mniejszy niż rodziców i ciekaw jestem jak wyjdą porównania tylko, że ja będę grzał prądem. Nie wiem ile płacili, ale na pewno sporo jak na tamten czas. Brnę w to bo widzę, że w tym przypadku ściana 1W wygląda nad podziw dobrze. Kominek nie niby, a w ogóle nie używany. Chętnie zrobię termowizję przy okazji robienia swojego domu i zobaczę jak ze szczelnością tego domu.Sorki od 21 nie grzeje, ale kocioł się nie włącza do godziny 6 więc jest na pewno powyżej 20, natomiast podczas dłuższych mrozów po kilkanaście stopni nocą, to kocioł po 5 się włączy.
  11. Piszę dokładnie tak jak jest i nie staram się na siłe być kreatywny, aby pokazać że ten dom jest naj. Widzę, że liczenie "średniej" wychodzi Ci przeciętnie, bo jeśli już to średnia temp. kształtuje się w granicach 20 stopni. 3 sypialnie(dom ma 4 sypialnie), salon, kuchni i korytarz mają około 120m2 i tam jest od 6 - 22 21 stopni. 2 stopnie i 33%? Wydaje się pesymistycznie, chyba że od 18 stopni. Kominek jest ale po 2 sezonach rodzice odpuścili patrząc na "wysokość" rachunków za gaz. Klimy też nie ma. Teraz pytanie: jaki jest sens budować ściany 2 warstwowe, okna 3 szyby, WM i mega docieplanie stropu i fundamentów skoro BK tak dobrze sobie radzi. Firma, która budowała dom specjalizowała się w Ytongu i była certyfikowanym wykonawcą.
  12. Dla mnie też jest to mało prawdopodobne dlatego szukam skąd taki rachunek i może tak: jeden pokój temp. 19 stopni gdyż nikt w nim nie przebywa, kotłownio-pralnio- gospodraczo 17 -19 stopni w zależności od częstotliwości gotowania i w ogóle nie dogrzewana gazem. Wiatrołap około 18. Okna dwuszybowe. Widziałem rachunek i na rozliczeniu od 17.11.2017 do 20.11.2018 widnieje kwota 2080,88. Poszczególne faktury były na nastepujace kwoty: 376, 360, 370, 370, 376, i ostatnia 226 zł. Wsp. konwersji: 11,265.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...