Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pawel3200

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez pawel3200

  1. Witam. Szukam porad na temat budowy garażu do 35m2. Jakich materiałów użyć aby można było bezpiecznie użytkować i ogrzewać w środku. Myślałem nad konstrukcją stalową obitą płytą OSB i oklejeniem styropianem. Czy taka konstrukcja by była odpowiednia (wysokość słupów 3 lub 3.40 m). https://www.olx.pl/oferta/konstrukcja-stalowa-ocynkowana-modulowa-6-5x6-hala-wiata-CID628-IDDrBbt.html
  2. Witam. Mam na podwórku trawnik, który rośnie już długi czas. W jednym miejscu jest problem z trawą ponieważ po każdych opadach tworzy się tam błoto i oręż to brakuje kawałka zieleni. Dodam że przez to miejsce często przejeżdżam samochodem, lecz na pozostałych częściach trawnika nie ma tego problemu chociaż tam też przejeżdżam. Macie jakiś sposób aby wyeliminować to błoto? Myślałem żeby wyłożyć to warstwą darni, ziemię i piach próbowałem wysypywać, odleżała ok pół roku i po pierwszych opadach problem powrócił.
  3. Witam. Na wiosnę planuję budowę garażu w którym chciałbym zrobić warsztat samochodowy. W garażu ma być miejsce na podnośnik oraz wolna przestrzeń że stołem i różnymi narzędziami wolnostojącymi. Powierzchnia garażu to ok. 35 m2 (5x7). Czy do takich zastosowań budynek musi mieć specjalny projekt czy wystarczy zwykły projekt garażu. Jaki byłby przybliżony koszt budowy (pustak suporex,fundamenty, dach)?
  4. Witam. Czy jeżeli na sufit nie daję wełny to pod płytę gipsową dać folię? Strop jest docieplony od góry.
  5. Ocieplenie planuję na przyszły rok. W tym roku zależy mi na remoncie wnętrza aby można było tam mieszkać. Czy normalne użytkowanie i ogrzewanie pomieszczeń wystarczy aby po remoncie grzyb znów się nie pojawił?
  6. Witam. Planuję zrobić remont 3 pokoi, korytarza, które od jakiegoś czasu nie były używane i znajdują się na piętrze budynku. Na ścianach widoczny jest grzyb, po wstępnych oględzinach tynków i obstukaniu (ręką) słychać wiele pustych miejsc (odspojony tynk od muru (suporex). Budynek z zewnątrz jest nieocieplony Teraz mam pytanie od czego zacząć. Moim zdaniem należałoby skuć stare tynki i położyć na gołe ściany nowe lub przykleić karton gips. Kolejne pytanie to wilgoć w ścianach, czy po skuciu tynków i położeniu nowych (lub karton gips) nie wyjdzie ta wilgoć z powrotem na wierzch? (oczywiście wcześniej ściany odgrzybione i osuszone). Może jest jakaś izolacja przeciwwilgociowa którą daje się pod tynk lub płyty? Doradźcie jeszcze co wybrać tynk czy karton gips, a może jeszcze jakiś inny sposób na remont.
  7. Wyłożyłem kocioł szamotem. W środku zrobiło się sucho. Teraz mam pytanie: gdy rozpalę od góry i wsad się wypali czy mogę na żar wrzucić drewno i węgiel?
  8. Drewno niesezonowane ale też nie całkiem świeże. Komin wewnątrz: Komin zewnątrz: To wyjąłem z wyczystki:
  9. Dom stary drewniany, styropian 8cm, na stropie drewnianym niedawno została ułożona wełna 20 cm oraz doszczelnione okna (nadal drewniane ale z podwójną szybą). Wcześniejsze problemy z kotłem udało mi się wyeliminować ale tej zimy z komina i kotła zaczęły wychodzić duże ilości smoły. Moc kotła 13 kW pracuję z miarkownikiem ciągu. Opał główny to drewno z dodatkiem węgla.
  10. Witam. Potrzebuję ograniczyć moc mojego kotła. Wyczytałem że należy go obłożyć szamotem.Chcę się dowiedzieć jak najlepiej to zrobić. 1. 2. Lepiej to zrobić jak na obrazku 1 czy 2?? W przypadku sposobu 2 chcę obłożyć go z dwóch stron. Powodem przez który chcę ograniczyć moc kotła jest lanie się smoły z komina oraz w kotle i praca kotła cały czas prawie bez powietrza. Cegły raczej muszę ułożyć w pionie (grubość 32mm) bo wymiary paleniska to 25 na 28 cm. Kocioł w środku wygląda tak:https://zapodaj.net/8c6200cbf4b23.jpg.html
  11. Witam. Remontuję stary dom drewniany.Robię podłogę drewnianą na legarach. Pod podłogą jest ziemia. Między legarami chciałbym położyć wełnę i teraz mam pytanie czy folię paraizolacyjną dać pod legary czy nad?
  12. Kocioł wypoziomowany jest. Próby rozpalania od góry nie dają dobrego efektu. Niby się rozpali temp. osiągnie 40 stopni pompka się załączy a po 5 min temp spada i pompka się wyłącza. I jeszcze pytanie: Czy mogę domagać się aby sklep przyjął kocioł z powodu niedostatecznego poinformowania mnie przez sprzedawcę co do wielkości kotła do mojego mieszkania oraz z racji tych wad które opisałem. Kocioł jednak nie jest za duży. Znajomy ma identyczny w podobnym metrażu i nic się z piecem nie dzieje.
  13. Jeszcze mam jedno pytanie. Dlaczego w instrukcji jest napisane aby palić od dołu a Wy zalecacie od góry.
  14. Czyli tak palić w nim od góry tak? Ja nie palę węglem tylko drewnem.
  15. 1. 2. posiadam paragon i instrukcję 3.http://www.slawex.pl/pl/oferta/254/ 4.Świadków brak na wybuchy ale widać po mnie że coś się stało 5. Jeszcze nikomu nic nie zgłaszałem
  16. Znak CE jest na instrukcji kotła. Boluś pisałem coś o paragonie i sprawdzeniu papierów z badań. Aby to sprawdzić muszę do nich zadzwonić czy da się inaczej? Woda gotuje mi się tylko w kotle chociaż temp wody na wyjściu z pieca jest ok 60-70 stopni.
  17. W sklepie taki kocioł mi doradzono. Powiedziałem jaki metraż domu co ma ogrzewać itp. Sprzedawca zapewniał że ten kocioł będzie dobry a teraz co boję się w nim palić.
  18. Dom drewniany, styropian na ścianach 8cm, strop wełna 10cm, okna drewniane. Rozpalanie: na ruszt kładę gazetę,tekturę i kilka kawałków drobnego drzewa. Po podpaleniu czekam aż drewno się zajmie i dokładam grubsze polana. Czekam aż temp wody osiągnie 60 stopni i przymykam dolną klapkę. Co jakiś czas kontroluję ile drewna pozostało w kotle i w razie potrzeby dorzucam. Przy podrzucaniu właśnie występują wybuchy.
  19. Instalacja na miedzi.Ogrzewam powierzchnię 80 m2 plus bojler 100 l. Wszystkie grzejniki pracują dobrze. Woda w bijlerze też dobrze się nagrzewa. Podstawowym paliwem do tego kotła jest drewno.
  20. Kocioł jest bez nadmuchu. Palę w nim drewnem. W instrukcji jest podane aby rozpalać od dołu.
  21. Dwa dni temu zainstalowałem nowy kocioł co Sławex Płomyk 13 Kw z rusztem wodnym. Niby jest wszystko ok. ale niepokoi mnie gotowanie się wody w kotle oraz wybuchy przy otwieraniu górnych drzwiczek. Dzisiaj przed wybuchem zaczęło delikatnie się dymić spod górnej wyczystki a po otworzeniu drzwiczek buchnęło ogniem na metr i opaliło mi włosy. Wybuch był tak silny że aż otworzyło drzwiczki w kominie do wybierania popiołu. Co może być przyczyną tych problemów?
  22. Przy wymianie pieca zauważyłem że przy piecu na drewno mam naczynie przeponowe. Czy wystarczy wymienić naczynie na przelewowe czy trzeba wykonywać inne przeróbki. Dodam że na rurce od naczynia mam trójnik z którego wychodzi rurka do bojlera.
  23. http://annrys.pl/p/1545/278/kuchnia-slawex-piecokuchnia-brazowa-piec-13kw-5kw-kotly-bez-nadmuchu-slawex-kotly-piece.html taka piecokuchnia wydaje mi siee ok. Mam jeszcze pytanie czy można ją jakoś zabudować?
  24. Witam. W domu mam kuchnię kaflową z wkładem z dwoma paleniskami. Jedno palenisko to Centralne ogrzewanie+ bojler (wkład), a drugie to tylko bojler(wężownica). Pękł mi wkład od centralnego ogrzewania. Co teraz zrobić kupić nowy wkład i obudować od nowa kaflami czy kupić piec wolnostojący. Hydraulik polecił mi wstawić wolnostojącą piecokuchnię. Jaka jest wasza opinia na ten temat. Zależy mi na tym aby były 2 możliwości grzania tj. centralne ogrzewanie+bojler(zima) i sam bojler(lato). Dobrze by było też aby piec w miarę wyglądał bo będzie stał w kuchni(na miejscu kaflowego).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...