Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

M777

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Mazowieckie
  • Kod pocztowy
    05-119

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

M777's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Jestem na etapie wykonywania łazienki i mam kilka wątpliwości związanych z montażem stelażu wc: - czy montaż stelażu w ścianie zewnętrznej to dobry pomysł? Dodam, że stelaż zostałby wkuty pod oknem. Ściany to Porotherm 25. - Jakie stelaże nadają się do tego typu zabudowy? By nie rujnować za mocno ściany szukałem stelażu o możliwie jak najciszej obudowie (8cm) i znalazłem coś takiego: http://www.europeancorner-dubai.com/product-detail.php?id=746&name=Alpha%20Kombifix%20Element&catname=CONCEALED%20CISTERNS niestety geberit u nas czegoś takiego nie oferuje. Czy możecie polecić coś z naszego rynku? - czy te stelaże są uniwersalne i mogę zastosować stelaż jednej firmy a muszlę drugiej? Korzystając z okazji chciałbym jeszcze podpytać o montaż kabiny prysznicowej. Kabina ma być bez brodzika na zamówienie. Podczas rozmowy z fachowcami otrzymałem informację, że montaż szyby będzie na metalowe uchwyty wychodzące z posadzki. Coś takiego :https://www.google.pl/search?q=monta%C5%BC+szyby+prysznicowej&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiRkcnG35XaAhUEfywKHR8FAE4Q_AUICigB&biw=1024&bih=522#imgrc=B_qrcD_Gno4MwM: Szczelina pomiędzy płytką a szybą byłaby wtedy uszczelniona sylikonem. Czy dałoby się tego silikonu uniknąć? np. położyć szybę bezpośrednio na posadzce, po bokach położyć płytki a szczeliny pomiędzy nimi zafugować? z góry dziękuje za wszelką pomoc
  2. Witam, Panowie w najbliższych dniach przychodzi Glazurnik kłaść gres. Do położenia jest ok 66m2 płytek 80x80cm w domu jednorodzinnym na ogrzewaniu podłogowym. Poczytałem trochę w necie i mam kilka wątpliwości: 1. Czy podczas kładzenia płytek ogrzewanie powinno być wyłączone? (podłoga wygrzewana ok 1 miesiąc, wylewki wykonane ok pół roku temu, dom regularnie wietrzony) 2. Jakiej minimalnej wielkości fugi mogę zastosować (gres rektyfikowany czyli podobno równy) 3. Czy płytki muszą być kładzione zgodnie z wykonanymi na wylewce dylatacjami? Pokój dzienny ma 37m2 i jest przecięty dylatacjami na cztery części, gdybym chciał wg nich kłaść podłogę przy ścianach wyjdą pocięte płytki. O inne pomieszczenia się nie boję są nieduże i wszędzie jest dylatacja obwodowa. Z góry dziękuje za wszelką pomoc. Pozdrawiam!
  3. Ok to w takim razie kołkowania nie będzie. Rozmawiałem dziś jeszcze z jednym Wykonawcą i zaproponowałem producentów których polecał Fighter. Pan powiedział, że może być przy czym zasugerował również Webera ponieważ na tym przeważnie pracuje. Czy produkty tej firmy są porównywalne z wcześniej wymienionymi?
  4. Absolutnie mam nie pisać w tym wątku czy nie stosować tego tynku? Będę wdzięczny za info o kołkowaniu.
  5. Witam Podłącze się do wątku. W moim przypadku Wykonawca upiera się przy tynku Danache.... uzasadniając, że jest to polska firma z wieloletnim doświadczeniem. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć opinii na temat ich tynków. Kolejny problem to kwestia kołkowania styropianu. Z tego co wyczytałem do 7m wysokości nie ma potrzeby kołkowania natomiast z kim bym nie rozmawiał to każdy upiera się przy kołkowaniu. Otrzymałem informację, że bez kołkowania Wykonawca nie daje gwarancji. Poniżej wklejam projekt domu: https://projekty.muratordom.pl/projekt_miarodajny-wariant-i,3021,0%2C0.htm?c=105 Z góry dziękuję za pomoc.
  6. M777

    Krycie dachu w okresie zimowym

    Mam obawy co do bicia łat które przy takich temperaturach mogą pękać? Kolejna kwestia, którą ktoś poruszył na innym forum to wszelkie obróbki z wykorzystaniem taśm gdzie elementy do których są klejone muszą być czyste i suche o co teraz dość trudno. Jeżeli chodzi o czynnik mentalny to sam doskonale wiem, że w takich warunkach się średnio pracuje (nie mówiąc już o pracy na wysokości) i boję się by ekipa nie wykonywała krycia będąc już jedną nogą w domu przy grzanym piwie.
  7. Witam Jestem na etapie stanu surowego zamkniętego. Dach został odeskowany oraz pokryty papą kilka miesięcy temu. Niestety z różnych niezależnych ode mnie przyczyn krycie dachu dachówką mocno się przesunęło. Z firmy z którą podpisałem umowę otrzymałem informacje iż mogą wchodzić pod koniec przyszłego tygodnia. I tu moje pytanie. Czy obecna pogoda nie wpłynie negatywnie na jakość wykonywanych prac? Dodam, że nie mam ciśnienia by dach był na już i jeśli aura za oknem choć w małym stopniu wpłynie na jakość prac z chęcią poczekam do wiosny. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
  8. Dziękuję za szybką odpowiedz. Jestem po rozmowie z Panem od pomiarów, który powiedział dokładnie to samo, że podniesienie wyniesione tylko kilka centymetrów (2,5 cm poszerzenie i min. 0,5 cm podpory w przypadku równego progu). Jeżeli chodzi o ocieplenie podmurówki to nie bardzo wiem jak miało by to wyglądać jeżeli chciałbym zrobić kostkę brukową dochodząca do samego balkonu (rozumiem że tą część styroduru musiałbym usunąć?) Ostatecznie doszliśmy do takiego samego wniosku że należny skuć jeden bloczek, wykonać ponowny pomiar i zastosować wysokie poszerzenie. Dziękuję jeszcze raz za pomoc.
  9. Od chudziaka do poziomu zero jest 27 cm, taką wysokość ma również próg. Jeżeli postawimy na nim drzwi balkonowe (na klinach i piance) to by przykryć powstałą lukę będę musiał podnieść posadzkę a tym samym będę musiał zabrać dodatkowe centymetry z wysokości pomieszczenia. Nie wiem czy będzie to 5-10 cm ale pomszczenie jest dość spore i zabieranie dodatkowych cm w i tak nie wysokim pokoju może spowodować efekt przytłoczenia. Zastanawiam się czy nie obniżyć progu (zabierając jeden z dwóch bloczków z których jest wykonany) i dać próg poszerzający który jest niższy a przy okazji zlikwiduje powstały mostek termiczny.
  10. Witam Zwracam się z prośbą o pomoc w kwestii wysokości progu balkonowego. Poniżej zamieściłem zdjęcia progu który miał być poziomem zero (+2cm na płytki) Zamówione zostały drzwi balkonowe jest typu PSK. Pan który z którym rozmawiałem na pomiarach zasugerował że pod oknem będą kliny i dodatkowo pianka. Po przeczytaniu wątku nabrałem wątpliwości do takiego rozwiązania stąd moje pytania: 1. Czy od strony zewnętrznej powstanie mostek termiczny? (docelowo ma być kostka oraz ogrzewanie podłogowe) 2. Ile będę musiał podnieść podłogę w przypadku montażu na tym poziomie? (dodam że na ocieplenie i posadzkę jest przewidziane 27 cm a do sufitu od stanu zero jest 270 cm i nie chciałbym obniżać pomieszczenia. W związku z powyższym chodzi mi po głowie pomysł żeby wywalić połowę progu (składającego się z dwóch bloczków betonowych) i zastosować profil (tzw poszerzenie ) które obniży poziom balkonu przy okazji dając zabezpieczane termiczne. Będę wdzięczny za pomoc. http://www.fotosik.pl/zdjecie/e55f70bbf9c6cbbe http://www.fotosik.pl/zdjecie/0d54f0376b18c558 http://www.fotosik.pl/zdjecie/fa8a07d97d99a36f http://www.fotosik.pl/zdjecie/840d15797064f38a sorka nie wiem czumu zdjęcia nie chca się wgrać
  11. M777

    Najtańsze ogrzewanie domu ?

    Gdzie można wykonać taki audyt? nie robią tego przy doborze urządzenia podczas zakupu? Ile to kosztuje? Gdzieś tutaj na forum;) Jeśli chodzi o dobór urządzenia to mam się zdać na sprzedawców?(ciężko mi to przychodzi różne doświadczenia miałem) Ogrzewanie oczywiście całe podłogowe. Przeczytałem kilka wątków na temat pomp ciepła powietrze woda to rzeczywiście może być rozwiązanie dla mnie. Dzięki za info trochę się wszystko rozjaśniło, jutro startuję z zapytaniami o wycenę takich zestawów do mojego projektu.
  12. M777

    Najtańsze ogrzewanie domu ?

    Dziękuję za szybką odp. Na stronie EP dla tego domu to 35,54 kWh(m2·rok) czy takie info wystarczy czy konieczne są jakieś bardziej skomplikowane obliczenia? Z poddaszem to prawdopodobnie ok. 55,00 kWh. Czy możesz uzasadnić dlaczego w moim przypadku najlepsze powietrze woda? czytałem że takie rozwiązania nie sprawdzają się w bardzo silne mrozy a ja nie przewiduje dodatkowego ogrzewania. Taka pompa również działa z ogrzewaniem, podłogowym czy to jest nadmuch?
  13. M777

    Najtańsze ogrzewanie domu ?

    Witam Na wiosnę planuję wystartować z budową domu: http://projekty.muratordom.pl/projekt_miarodajny-wariant-i,3021,0%2C0.htm?c=105#parametry (poddasze w najbliższej przyszłości będzie zagospodarowane) i ciągle nie wiem jakie źródło ciepła było by najbardziej opłacalne. Rozważam piec gazowy (gaz w drodze) lub pompę ciepła (tylko nie wiem czy mnie na nią stać). Byłem przekonany do gazu jako sprawdzonego źródła ciepła jednak po przeczytaniu wielu tematów doszedłem do wniosku że właściwie to niewiele wiem. Poniżej przedstawię kilka moich wątpliwości, proszę o wyrozumiałość ponieważ nie jestem biegły w tym temacie. 1.Rozumiem że w przypadku pompy ciepła mógłbym zrezygnować z komina (właściwie to dwóch bo kominka też nie będzie) oraz wykonania przyłącza gazowego? 2.Jeśli pompa ciepła to jaki wymiennik ciepła? Dodam że za domem znajduje się ok 400 m2 działki a wody gruntowe są dość nisko 3. Jakie firmy polecacie? 4. Jakie są realne koszta pompy ciepła w moim przypadku? Wchodzę na kalkulator firm i wychodzi mi 45-60k a Panowie na forum piszą że za 20 k zrobili. 5. Czy w przypadku częściowego zagospodarowania domu (najpierw dół później góra) przewymiarowana pompa nie będzie problemem? i czy muszę od razu wykonać całą podłogówkę? jeśli tak to czy nie będzie problemowemu z jej odcieniem gdy góra nie będzie użytkowana? 6.A może jednak dobry kocioł kondensacyjny ? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...