Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ekterion

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Ekterion

  1. Dziś fachowiec przywiózł do mnie zespawane ogrodzenie, mam wątpliwości co do poprawności wykonania spawów, proszę o pomoc przy ocenie czy jest to poprawna robota. Wszystkie spawy wyglądają podobnie jak te na zdjęciach. Dodatkowo tam gdzie poziome profile łączą się z ceownikiem są spawane tylko z jednej strony, nie powinny być z dwóch? Ogrodzenie ocynkowane ogniowo, malowane proszkowo.
  2. Jeszcze jedno pytanie: Czy przed pomalowaniem śnieżka gruntem, trzeba przemalować zwykłym uni-gruntem? P.S. Spotkałem się z opiniami że po pomalowaniu Śniażka gruntem w pomieszczeniach później śmierdzi, czy teraz faktycznie tak się zdarza?
  3. Czy taka kolejność jest poprawna: 1) Malowanie ścian gruntem grubym pędzlem 2) Malowanie wałkiem Śnieżką Grunt 3) Pierwsza warstwa (Śnieżki satynowej) 4) Druga warstwa (Śnieżki satynowej) Nadal nie wiem co z tym piaskiem na ścianach... grunt po pomalowaniu to zwiąże czy mam coś z tym robić? -proszę o pomoc!
  4. Czyli nie tykać się tego piasku i po prostu mam przemalować ścianę gruntem, a następnie już zwykłą, białą farbą? Czym nakładać grunt? Wałkiem/ pędzlem? Mam nie mieszać go z niczym- zwykły Uni-grunt wystarczy?
  5. Witam, pół roku temu został wykonany tynk cementowo-wapienny w nowym domu, chcę teraz pomalować ściany w kotłowni, nie będę w niej wykonywać gładzi. Jak to zrobić?, -od A do Z proszę, jestem zielony Z tego co czytałem są różne koncepcje i już mam mętlik w głowie: -Piasku mam się pozbyć miotłą, czy szlifując papierem ściernym? (-gdy przejadę ręką po tynku to odpadają się ziarenka piasku) -Gruntować mam samym gruntem, farbą gruntującą, czy mieszanka zwykłej białej farby z dodatkiem gruntu?
  6. Witajcie Jestem trochę zielony w tym temacie i potrzebuję kila porad jak w tytule: Mam wykonaną wylewkę i w okolicy gdzie ma się znaleźć próg mam zostawione miejsce na wykonanie ciepłego podkładu pod próg drzwi zewnętrznych. Założyłem że pod progiem drzwi zamontuję 15 cm styrodur (XPS) postawiony na sztorc. Styrodur w założeniu miałby być przytwierdzony do: - wylewki, a pod nią styropianu- łącznie 21 cm na wysokość -po obu bokach do ścian z porothermu -od dołu do chudziaka na fundamencie -Czym powinienem kleić styrodur do poszczególnych elementów: klejem do styropianu/ pianką montażową niskoprężną?- przypuszczam że klejem do chudziaka, wylewki (i styropianu?), a pianką do ścian bocznych, chociaż są to tylko domysły. -Jak powinienem wykonać zbrojenie z siatki na styrodurze?- czy powinienem siatką połączyć styrodur z zefrezowaną wylewką, lub chudziakiem?
  7. Witajcie Zmagam się z dylematem jaką folię zastosować pod ogrzewanie podłogowe. Do tej pory myślałem że daje się aluminiową srebrną, aż tu od fachowca który ma mi wykonać ogrzewanie podłogowe dowiaduje się że to zmarnowanie pieniędzy i wystarczy dać czarną folię budowlaną. Co zrobić? Gdyby pojawiło się pytanie co mam położone na chudy beton: izolacja z papy termozgrzewalnej, folia czarna budowlana, 15 cm styropianu podłoga.
  8. Witajcie Muszę zakupić osprzęt do alarmu w niewielkim domu (100mkw), kable już poprowadzone, system oparty na centrali Satel Integra 128-WRL. W domu będzie pies 4,5 kg i musi mieć dostęp do wszystkich pomieszczeń (no może oprócz jednego-strychu) podczas uzbrojonego alarmu. Proszę o poradę jakie modele powinienem kupić: -11 czujek (6 pir-ów, oraz 5 dualnych) -1 czujka zalania -1 p. pożarowa -1 gaz ziemny -2 manipulatory +reszta koniecznego osprzętu (syrena, akumulator, itd.) Budżet: "tanio i dobrze"- czyli tyle ile trzeba żeby wszystko poprawnie działało, nie przepłacając.
  9. Ktoś może jeszcze wypowiedzieć sie w kwestii dobrsnia mocy kotła? Coś muszę wybrać i generalnie jestem zainteresowany Vaillantem tylko nie wiem który model.
  10. Co do kominka, udało mi się wybrać obrót o 180 stopni, od kominka z płaszczem do kozy: http://jotul.com/pl/produkty/piece/jotul-f-305-b Czy jest możliwość podpięcia drabinki jednocześnie do instalacji i dodać grzałkę? -trzeba do tego jakiś specjalny grzejnik? Chciałem się jeszcze upewnić, czy kocioł jednofunkcyjny o mocy 14 kW na pewno wystarczy do ogrzania tego domu? Z Vaillant są modele (konsultant proponował 206/5): -VC 206/5-5 (Zakres mocy c.o. (przy 50/30ºC) 4,2-21,2 kW Moc maksymalna dla zasobnika c.w.u. 24 kW) -VC 146/5-5 (Zakres mocy c.o. (przy 50/30ºC) 3,3-14,9 kW Moc maksymalna dla zasobnika c.w.u. 16 kW)
  11. 1. Czy byłbyś w stanie polecić mi jakiś konkretny kocioł? (co do zasobnika zastanawiam się nad Biawarem Quattro 150l) 2. Czy nie lepiej zamontować drabinkę w łazienkach podłączonej do obiegu podłogówki (tz. z tą samą temperaturą)? 3. DGP działa niezależnie od typu kominka (tz. wkład nie musi być jakoś specjalnie przystosowany)? -Czy DGP jest konieczne jeśli chcę poprowadzić rury i kratek ściennych rozprowadzające ciepłe powietrze?
  12. Witajcie Za tydzień mają wchodzić instalatorzy i robić instalację wod-kan, ogrzewanie, elektrykę i tu nasuwa się kilka pytań: -Ogrzewanie ma być kotłem gazowym kondensacyjnym: jednofunkcyjny z zasobnikiem (jaki/ ile litrów?), czy dwu funkcyjny z wbudowanym zasobnikiem? -Typ ogrzewania: mieszany, czy sama podłogówka (+kaloryfery ręcznikowe w łazienkach?)? -Kominek powietrzny- jakiej mocy?: +Czy powinienem zastosować jakieś dodatkowe rozprowadzenia powietrza, czy turbinę? Co dotyczy domu: -Dom z poddaszem użytkowym (ścianka kolankowa 1m, 5 okien dachowych) -100 mkw powierzchni
  13. Z poddaszem na którym są sypialnie (z okanmi dachowymi jeśli ma to znaczenie).
  14. Jeżli zrezygnowałbym z kominka z płaszczem to wziąć powietrzny z jakimiś dodatkowymi rozprowadzeniami? Dmuchawą? Warto inwestować w pomę ciepła do cwu? W jaką moc kominka celować (powietrznego)? Instalacja jeszce jest nie wykonana, jak sie ma podlogowka do poddasza z sypialniami i okanmi dachowymi? (Nie ma zadnych przeszkod?)
  15. Pilnie potrzebna porada, ktoś orientuje się w tej tematyce?
  16. Witajcie Jaką moc kominka powienienem wybrać do domu ogrzewanego piecem kondensacyjnym (dwufunkcyjny), oraz kominkiem z płaszczem wodnym (+zasobnik cwu 150l). Do ogrzania jest powierzchnia niespełna 100 m2 (ok. 60 m podłogówki i 40 m grzejnikowe). Zastanawiam się pomiędzy dwoma kominkami Byrskiego (modele wertikal) o mocy: -8kw -12kw
×
×
  • Dodaj nową pozycję...