
Dorothy5
Banned Users-
Liczba zawartości
12 -
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
O Dorothy5
- Urodziny 18.04.1988
Informacje osobiste
-
Płeć
Kobieta
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
Kraków
-
Województwo
małopolskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Dorothy5's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Mam pytanie do osób, które są w temacie cen. Jaka jest różnica w materiale i robociźnie między blachodachówką i dachówką ceramiczną? Dodam, że mam na myśli dachówkę średniej klasy, dach dwuspadowy o powierzchni około 80 mkw.
-
Wiele osób zadaje sobie pytanie - jakie kolektory słoneczne powinni zastosować w swojej instalacji słonecznej, płaskie czy próżniowe? Wszystko zależy jakie ilości wody zużywamy. Jeżeli będziemy latem zużywać duże ilości ciepłej wody, to powinniśmy wybrać kolektory płaskie. Natomiast jezeli zużycie wody latem i zimą jest podobne, a chcemy oszczędzać energię cieplną również zimą, to powinniśmy wybrać kolektory próżniowe. W niewielkim stopniu, ale pozwolą one na zaoszczędzenie energii cieplnej na podgrzewanie wody nawet w zimowe, ale bezchmurne dni. Trzeba jednak pamiętać, że instalacja oparta na tych kolektorach będzie droższa o około 20% w porównaniu do instalacji opartej na kolektorach płaskich dla tych samych założeń zużycia. Każdorazowo wybór taki powinien być poprzedzony głęboką analizą.
-
- kolektorem
- między
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, niedawno do bliźniaka obok wprowadzili się nowi sąsiedzi, którzy strasznie hałasują po nocach. Wzywanie policji i interwencje a nawet mandaty nie poskutkowały. Zastanawiam się więc nad metodami wygłuszenia ścian. Czy są jakieś sposoby na izolację? Czytałam, że istnieją maty wygłuszające. Jaki może być potencjalny koszt izolacji 1 mkw. ściany?
- 4 odpowiedzi
-
- akustyczna
- bliźniaku
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jestem na etapie wyboru projektu domu. Zakupiliśmy działkę o powierzchni 1200 mkw. nie jesteśmy więc ograniczeni powierzchnią. Zastanawiamy się jaka wersja domu jest bardziej ekonomiczna. Parterowa czy dwupoziomowa? Przede wszystkim chodzi o koszta ogrzewania.
- 9 odpowiedzi
-
- dwupoziomowy?
- jaki
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Posiadam w ogrodzie altankę drewnianą, którą zbudowaliśmy samodzielnie wspólnymi siłami rodziny. Przy zakupie materiałów polecono nam bezbarwny impregnat do drewna firmy Sadolin. Mija drugi tydzień mrozów powyżej -10 st. i ku naszemu zdziwieniu, drewno altanki zaczęło pękać a impregnat łuszczyć. Prędzej spodziewalibyśmy się tego w upalny dzień niż przy mrozie. Jak myślicie, dlaczego tak się stało? Jak zabezpieczacie drewno na zimę? Może macie jakieś sprawdzone metody.
- 3 odpowiedzi
-
- altanek?
- drewnianych
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Przyszła pora na wymianę pieca gazowego w mieszkaniu. Stary ma już dobre 15 lat i coraz trudniej go wyregulować, z roku na rok coraz bardziej przepala, rachunki rosną. Serwisant zaproponował wymianę na piec VITODENS 100-W o mocy 19kW typu B1HA firmy Viessmann. Czy jest jakiś sposób aby sprawdzić czy jego moc jest poprawnie dobrana, czy nie jest to za duży piecyk do powierzchni mojego mieszkania? Kolejne pytanie to gdzie kupić piecyk aby nie było problemów z serwisem?
-
Wykonawcy, których zatrudniliśmy do budowy domu upierają się przy ociepleniu dachu wełną mineralną. Nie jesteśmy znawcami tematu ale nawet w sklepie z asortymentem dla branży budowlanej, sprzedawca zdziwił się, że nie wykorzystujemy pianki PUR. Czy ktoś mógłby przybliżyć nam te dwie metody, jakie są różnice i co ostatecznie wybrać? Jesteśmy na bieżąco na budowie i staramy się wszelkie działania jeszcze konsultować. Wiadomo jak jest teraz z firmami wykonawczymi... można się zdziwić jak niskiej jakości materiały były użyte.
-
Podbijam temat. Czy nadal bardziej opłacalna jest kuchenka elektryczna? Zastanawiam się nad rodzajem kuchenki. Do tej pory mieliśmy gazową. Przy piecyku dwuobiegowym w mieszkaniu niby zużycie gazu na kuchence niedostrzegalne. Jednak zimą rachunki za gaz i bez gotowania, za każdym razem dają nieźle po kieszeni. Z pewnością kuchenka gazowa jest trudniejsza w utrzymaniu pod kątem czystości. Elektryczne czy indukcyjne płyty nie mają tylu zakamarków. Jednak nie miałam z nimi zbyt wiele do czynienia, żeby móc zdecydować czy gotowanie na płytach elektycznych bądź indukcyjnych jest wygodne. Gaz to jednak gaz, wszystko widać i wiadomo, że nam się obiad nie przypali. Jak jest w przypadku płyt indukcyjnych i gazowych? Podzielcie się proszę opiniami. Czy duże jest zużycie prądu?
-
Witam, Czy może jest na forum osoba, która korzystała z usług architekta wnętrz na terenie, bądź w okolicach Lublina? Planujemy odnowienie kuchni o powierzchni 19 mkw., jednak brakuje nam pomysłu na fajne zabudowanie i wykorzystanie jej powierzchni. Przydałby się jakiś sprytny architekt. który wpasuje coś w ostre kąty pomieszczenia.
-
Witam, Trafiłam na forum ponieważ szukam rozwiązania problemu, z którym zmagam się w moim mieszkaniu. Znajduje się ono w przedwojennej kamienicy, na parterze, z ekspozycją okien w kierunkach wschodnim i zachodnim. W okresie jesienno-zimowym pojawił się problem z wentylacją zwłaszcza pomieszczenia łazienki i osobnego wc. W obu pomieszczeniach znajdują się kratki wentylacyjne, niestety odnoszę wrażenie, że są to najzwyklejsze atrapy. Utrzymuje się w nich duża wilgotność mimo otwartych drzwi, ręczniki nie mogą wyschnąć a na dodatek doskwiera zapach stęchlizny. Mam więc pytanie do eksperta, jak udrożnić lub wesprzeć istniejącą instalację wentylacyjną by poprawić obieg powietrza w tych pomieszczeniach? Czytałam, że pomagają wentylatory wywiewne w takim przypadku (tego typu: http://bit.ly/1O2BZRq). Pytanie jednak, czy montaż takiego wentylatora w miejsce zwykłych kratek poprawi sytuację? Czy może należy najpierw zatrudnić jakiegoś specjalistę do sprawdzenia drożności komina?
- 1 odpowiedź
-
- kamienicy
- mieszkania
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Podłączam się pod temat, ponieważ również mam problem z wyborem pompy... jednak powyższa odpowiedź nie wyczerpuje tematu, ponieważ niezbędną moc mam już wyliczoną przez firmy. Cały czas, myślę, dwoję się i troję i nadal nie wiem jaką decyzję podjąć. Liczę, że może ktoś z Was zna lepiej temat pomp ciepła i pomoże mi rozwiązać mój problem. Mianowicie, stoję przed wyborem między dwoma pompami ciepła, które zaproponowano mi do mojego domu 160 mkw., parter plus poddasze. Jedna pompa to produkt znanej firmy Mitsubishi, model Zubadan 14kW CO + CWU 300ltr. Koszt jej zakupu wraz z montażem to aż 32 900zł. Natomiast druga pompa to produkt lokalnej, małopolskiej firmy Wentim o takich samych parametrach, natomiast dwukrotnie niższej cenie 15 999zł. Różnica w cenach jest znacząca, jednak jak porównać i zadecydować w przypadku kiedy do wyboru mam pompę znanej firmy i lokalnej? Podpowiedzcie proszę na co zwrócić uwagę i jaką Wy podjęlibyście decyzję na moim miejscu.