Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jan488

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O jan488

  • Urodziny 24.09.1963

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Harta
  • Kod pocztowy
    36-067
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jan488's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam. Dzieki za zainteresowanie i podpowiedzi. Rozebrałem już przewód dopalający z cegły szamotki. Kupiłem prostki izolacyjne ogniotrwałe P-26 temp. 1430 z firmy IZO wymiar 76x124x250 mm, cena netto: 8,00 zł. Będę murował przewód dopalający kwadratowy o wym. wewn. 180x180 - ścianka 76 i obuduję wermikulitem. Będę próbował również konstruować dopalacz - ale teraz za zimno. Chętnie skorzystam z podpowiedzi co do dopalacza. Pozdrawiam wszystkich.
  2. jan488

    Ogrzewanie Ceramiczne

    Dzięki za podpowiedź. Być może będę próbowal na tulejach - jak znajdę, ale czy wiesz coś na temat rur izolacyjnych na bazie glinokrzemianu i jak zakończyć dopalacz - czy odwrócony lejek zdaje egzamin ?
  3. Witam. Dzięki za podpowiedź. Tylko jak wymurować przewód wznośny na 1,5 m wysokości o ściance 1 czy 2 cm. A co myślicie o tym- ( rura izolacyjna na bazie glinokrzemianu fi wewnętrzne 160 mm, fi zew.200 mm długość 200 mm, cena netto-120 zł/szt). Czy taki materiał nadaje się na dopalacz ?
  4. Witam i bardzo dziękuję za szybką i rzeczową odpowiedź. Mam już wybudowany testowy piec z cegły szamotowej AL 44. Palenisko, przewód dopalajacy, oraz odbiornik są zbudowane "wozówkowo" - 12 cm. grubość ścian. Na razie jeszcze nie zdążyłem ocieplić. Próbowałem w tym palić (dość długo się nagrzewa) . I tu ponowne pytanie - czy nie lepiej by było zrobić cieńsze ściany przewodu dopalającego ( 6 cm ) - jest to murowane na glinie z piaskiem, więc nie ma problemu z rozbiórką. Kolejne pytanie, czy przewód dopalający będzie lepszy kwadratowy czy prostokątny. Następna sprawa to dopalacz u góry przewodu dopalającego - jaka długość odwróconego lejka (kwadratowego lub prostokątnego) i czy ma być jeszcze kawałek przewodu prostego nad lejkiem czy od razu przejście poziome do pionowego odbiornika ceramicznego - na razie nie mam żadnego dopalacza u góry. Przewód dopalający ma obecnie wymiar wewnętrzny 11,5 x 23 x 150, oraz trzy przewody w odbiorniku o tych samych wymiarach. Mimo, że pali się jeszcze słabo to i tak temperatura na czopuchu jest za duża. Muszę chyba zwiększyć odbiornik. Ale to już będę próbowal jak dokończę palenisko i przewód wznośny. Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam wszystkich - w szczególności tych którzy mi pomagają. Oczywiście o wynikach będę informował. Pozdrawiam.
  5. jan488

    Ogrzewanie Ceramiczne

    Witam. Buduję rakietopodobny piec ceramiczny. Mam pytanie. Czy palenisko i przewód dopalający lepiej jest zrobić z cegły szamotki i dobrze zaizolować, czy też z płyt lub rur izolacyjnych ? Czodzi o dobre dopalanie gazów (dymu) i czy nadają się do tego płyty wermikulitowe, czy też inny materiał ? Proszę o odpowiedź z uzasadnieniem-tak na chłopski rozum. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
  6. Witam i pozdrawiam rakietowców. Buduję rakietopodobny piec ceramiczny. Mam pytanie. Czy palenisko i przewód dopalający lepiej jest zrobić z cegły szamotki i dobrze zaizolować, czy też z płyt lub rur izolacyjnych ? Czodzi o dobre dopalanie gazów (dymu) i czy nadają się do tego płyty wermikulitowe, czy też inny materiał ? Proszę o odpowiedź z uzasadnieniem-tak na chłopski rozum. Z góry dziękuję.
  7. jan488

    Ogrzewanie Ceramiczne

    Witam. Miedziannik - tak, mam na myśli J. Ziębę. Przeczytałem "Ukryte terapie 3 razy. Ważniejsze sprawy mam podkreślone aby szybciej znaleźć. Wysłuchałem na YT kilkadziesiąt godzin jego wykładów, konferencji, wywiadów- ważniejsze sprawy notowałem. Kilka godz. rozmawiałem z nim osobiście - mieszkam niedaleko. Na YT i w książce jest bardzo wiele tematów dotyczących różnych chorób i proste sposoby na ich wyleczenie lub zapobiegnięcie. Szukałem na internecie konkretnych materiałów mogących obalić te jego informacje zamieszczone w książce, czy taż na wykładach. Na mój "chłopski rozum" to co on pisze i mówi jest w zdecydowanej większości prawdą. Dlatego też wiela z tych porad stosuję (nie tylko ja). Od lutego prowadzę na wlasnym organiżmie doświadczenia odnośnie sposobu przyjmowania wit. D. Ostatnio naświetlam się mini solarium (z promieniami UVB 311). Wcześniej brałen kapsułki z wit. D w ilości 8 000 jednostek dziennie (niektórzy lekarze mówią, że jest to "dawka końska"). O efektach pisałem wcześniej. Boguś, piszesz, że ogień i nagrzana cegla emitują również promieniowanie, ktore wytwarza wit. D na skórze. Podobno wit. D jest wytwarzana tylko pod wpływem pronieni UVB. Czy ogień i nagrzana od niego cegła wytwarzają promienie UVB ? , czy też masz wiedzę o innych sposobach wytwarzania wit. D . Gdybym mial możliwość sprawdzenia twoich informacji to na pewno bym to zrobł. Na razie nie mam pieca a ogniska nie będę rozpalal codziennie. Może ty byś spróbował, jeżeli masz odpowiedni piec. Wystarczy zmierzyć poziom witaminy D, przez miesiąc (najlepiej codziennie) przez określony czas wystawiać skórę na to promieniowanie (im większa powierzchnia skóry, tym lepiej) i po miesiącu znów zmierzyć. Trzeba pamiętać, że wit. D wchłania się do 48 godz. a mycie powoduje utrztę części tej wit. - czyli jak to kiedyś mówili, że "częste mycie skraca życie". Wraz z wit. D powinno się koniecznie stosować wit. K2 - osobny temat i rozdzial w książce. Pozdrawiam
  8. jan488

    Ogrzewanie Ceramiczne

    Witam. Dziękuję Boguś za szybką odpowiedź. Czy dźwięczą muszę pojechać i posłuchać, gdyż wszystkie informacje mam przez telefon. A teraz kilka zdań o innej bajce o której tu pisaliście. Wit. D. Miałem ogromne problemy zdrowotne w okresie jesienno zimowym - przeziębienia, ciągły kaszel, zapalenie oskrzeli itp. Po podniesieniu poziomu wit. D w organiźmie z 10,8 do 32 ( norma 30-80) pozbyłem się wszystkich tych problemów. O tym i innych tanich i prostych sposobach na różne dolegliwości dowiedzialem sie z książki "Ukryte terapie". Więcej nie piszę aby nie zasmiecać. Pozdrawiam
  9. jan488

    Ogrzewanie Ceramiczne

    Witam specjalistów od ceramicznego ogrzewania. Mam możliwość kupienia używanej cegły szamotowej w dobrym stanie na ktorej są takie wytłoczenia : od góry T-O niżej 1-Al-44. Wymiary typowe 230x114x64, waga 3,20 kg, cena 2 zł. Podobno stosuje się ją do temp. 1460 o C. Mam pytanie. Jaka jest jej odpornorność na spaliny, gazy. , na ktorą część pieca się nadaje itp. Będę bardzo wdzięczny za każdą wypowiedż i z góry dziękuję.
  10. jan488

    Ogrzewanie Ceramiczne

    Witam wszystkich. Jestem po raz pierwszy na forum. Planuję budowę pieca ceramicznego CO na kostki siana. Obecnie mam taki piec stalowy i nie jestem z niego zadowolony. Jeżeli ktoś tu jeszcze zagląda to proszę się pokazać. Udało mi się doczytać do 50-tej strony. Mzm nadzieję, że znajdą się jakieś dobre dusze, ktore pomogą mi coś takiego stworzyć. Proszę wybaczyć mało fachowe nazewnictwo, ale nie jestem fachowcem. Piec ma wyglądać mniej więcej tak. 1.Palenisko (wytwornica ciepła) cała ceramiczna o wym ok 50 głęb x 60 szer x wys z zal. od potrzeb, bez góry. Nad nią "komin" prostokątny do załadunku siana - wys. doświadczalna. 2.Komin wznośny (dopalający) 3.Odbiornik pionowy wielokomorowy. Jeżeli ktoś będzie chcial mi pomóc to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...