Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ausus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

ausus's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ze swojego doświadczenia powiem tylko, że warto opanować autocada. To wiele ułatwia. Ja rozrysowywałem sobie w zasadzie każdy etap budowy. Zaoszczędziłem dzięki temu wiele czasu i pieniędzy. Ja także budowałem sam. Obecnie wstawiamy okna i na wiosnę elewacja. Jeśli chodzi o harmonogram to w pierwszym roku zrobiliśmy roboty ziemne, przyłącza, fundamenty z hydroizolacja i ociepleniem, drenaż opaskowy. Całość zasypaliśmy i zagęściliśmy. Zostawiliśmy na zimę. Drugiego roku dobiliśmy do SSO. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
  2. Jeśli dobrze pamiętam to pustak powinien zachodzić minimum 8cm.Optymalna sytuacja jest gdy zachodzi połowę. Czasem niestety się nie da. Z tego co widzę na załączonym rysunku, to po prawej może być problem. Moim zdaniem lepiej zrobić tak, że murujesz 1warstwe, 2 robisz przewiązanie, co daje Ci połowę bloczka, ewentualne docinki robisz przy oknie lub na kilka cegieł przed otworem. Pod nadprożem należy wsadzić całą cegłę (nie dociekę (mowa o osi pionowej))
  3. Mam pytanie. Jak wykonaliście izolacje dachu? U mnie wykonawca ma inna teorie a kierownik inną a w dokumentacji detali brak. Wykonawca chce przykleić styropian do stropu na klej (bez paroizolacji) a kierownik chce paroizolacje i styropian zakołkować. Dalej kładę kliny spadkowe.Ostateczną warstwę wykonam systemem Elastar. Dodam jeszcze, że zainwestowałem w beton wodoodporny w8 wylewając strop i attyke w monolicie co stworzyło coś w rodzaju szczelnego basenu.
  4. Miło popatrzeć. Pozdrawiam
  5. Hmm. Proszę zwrócić uwagę na projekt. W miejscach gdzie ma znaleźć się okładzina, styropianu jest 15 cm. W pozostałych miejscach zazwyczaj 18 cm. Jest to nie bez znaczenia. Zostało to zrobione by woda nie zaciekała pod okładzinę klinkierową, ponieważ ta bez zabezpieczenia z czasem może odpadać. Proszę zadbać by wykonawca zabezpieczył górą krawędź klinkieru przed działaniem wody.
  6. Generalnie powinno być zrobione tak by nie było "prostego' łączenia przy oknach. Tak wygląda teoria. Nie mniej jednak nie wiem czy w Państwa sytuacji ma to większe znaczenie. Nie mniej jednak ja inwentaryzowałbym parapety ze stanu faktycznego ocieplenia nie odwrotnie. Jeszcze chciałem spytać. Klinkieru ujętego w projekcie państwo nie robicie?
  7. Przy okazji proszę zwrócić uwagę na linie cokołu pod oknami narożnymi (tam gdzie w chwili obecnej jest czarne uszczelnienie EPDM). W chwili obecnej nie macie tam Państwo ocieplenia a być powinno.
  8. ausus

    Strop cz. 2

    Gratulujemy. Fajnie się ogląda Wasz dziennik. Mamy pytanie. Czy belki ładzące słupy z dachem wylewane były razem z dachem, czy przed? Przy okazji życzymy Wesołych Świąt i szybkiej realizacji.
  9. My jesteśmy przed zalaniem płyty fundamentowej. W związku z tym, że nie zamierzamy budować przez zimę. Z zalaniem czekamy na wiosnę, żeby się zasypka fundamentowa uleżała. Mamy także zrobione przyłącza i drenaż opaskowy. Odnośnie samych słupków wsporczych to jeśli okna by je miały pewnie nie zdecydowałbym się na ten projekt. Dla mnie ich brak jest zdecydowanym atutem tego domu. Jeśli chodzi o wykonawcę mogę polecić firmę BP Metal z Gorzowa. http://www.elewacje-aluminiowe.pl" rel="external nofollow">http://www.elewacje-aluminiowe.pl" rel="external nofollow">http://www.elewacje-aluminiowe.pl" rel="external nofollow">http://www.elewacje-aluminiowe.pl Mają bardzo duże doświadczenie w branży i dobrze się z nimi pracuje (przynajmniej mi). Jeśli mogę, poproszę o kontakt do firmy produkującej okna drewniane. My także cieszymy się iż powstaje więcej Paterowych. Bardzo Wam kibicujemy i śledzimy dziennik. Nasz dom będzie nieco inny. Jako projektant wprowadziłem w nim szereg zmian. Są one zgodne z założeniami architektów ale moim zdaniem bardziej estetyczne i dopasowane do naszych potrzeb.
  10. Witam. My także budujemy Parterowy 2 i także w Lubuskim. Konkretnie w Racławiu pod Gorzowem Wlkp. Odnośnie okien alu bez słupka można je zobaczyć w budynku Medi-Raj w Gorzowie lub na ich stronie internetowej w dzale galeria. Jako iż projektowałem ten budynek i wnętrza oraz prowadziłem nadzór autorski, znam temat okien. U nas nie wyobrażam sobie okien ze słupkiem. Właściciel firmy która będzie mi je wstawiała (ten sam wykonawca co w Medi-Raju), powiedział, że jedynym problemem będzie waga dużego okna (około 300 kg sama duża szyba w systemie 2 komorowym). Mam jeszcze jedno pytanie. Na ścianie frontowej w obrębie łazienki zbrojenie rdzenia żelbetowego wystaje poza obrys budynku, czy to jest błąd wykonawcy czy celowa zmiana w adaptacji? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...