Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

antek12345

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    49
  • Rejestracja

O antek12345

  • Urodziny 12.05.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    krosno
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

antek12345's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Hejka przeszedł z was ktoś z drewna na brykiet. Np ile spalaliscie MP drewna a ile teraz ton brykietu. Różne artykuły piszą że 1 tona brykietu to średnio 4 mp drewna. Jakoś zbyt ładny wynik się wydaje.
  2. I jak forumowicze.wykombinowal już ktoś takie cudo techniki rura w rurze.
  3. Paneli na dachy nie mam na ta chwile.moze kiedyś jak fundusze pozwolą dołożę sobie albo jakaś dotacja będzie.poki co chciałem się zorientować jak właśnie wychodzi w stosunku np do gazu takie ogrzewanie.albo czy samo C.O przy takiej izolacji jest się w stanie zamknąć np w kwocie 2.500 zł sezon
  4. Sęk w tym że jak zacząłem budowę to nie zagłębiałem się w temat i instalacje CO mam już zrobiona.caly dół podłogowa a poddasze podłogowa w łazience i w pokojach docelowo duże grzejniki panelowe.a co chodzi o ciepło właściwe to nie zaznaczalem cwu.orientujesz się może jaka jest cena kWh w taniej taryfie z wszystkimi opłatami.nie wliczamy w to opłaty stale bo jak mi się wydaje czy zużyje 1 czy 1000 kWh to opłata stała i tak zapłacę taka sama?
  5. Koledzy proszę o pomoc.na początku miał być smieciuch z buforem ale z czasem wybiłem sobie to z głowy..teraz po głowie chodzi mi ogrzewanie bufora w taryfie nocnej PGE Rzeszów.ale za Boga nie mogę zrozumieć jaka jest cena tego kwh.przeciez dochodza do tego różne opłaty dystrybucji itp.jak np ma się takie ogrzewanie w taryfie nocnej do gazu.co chodzi o koszty.dom 130 m2 użytkowych.sciany 20 cm grafit.okna 3 szyby,dach płyta skośna i 28 cm grafit.podloga nad piwnica 10 cm grafit.z ciepło właściwe wychodzi 6kw w najmroczniejszy dzień i 12tys kwh cały rok.cos dużo mi się wydaje.a zyski bytowe to uwzględnia?
  6. Doskonale cię rozumiem.ja jednak z komina nie zrezygnuje bo już go mam.ale mądry człowiek po szkodzie.dzis jak bym budowl drogi raz zrobił bym inaczej.ale trodno idziemy dalej.wązne żeby dalej nie popełniać błędów.wiec głowa do przodu.a i masz rację dziś dom na cele bytowe potrzebuje więcej jak na co
  7. J&D to powiem Ci że całkiem dobry wynik.Ja co prawda jeszcze nie mieszkam ale docelowo miałem zaplanowany kocioł na węgiel i bufor.ale chyba nie ma sensu się smrodzic.co prawda nie wiem jakie u mnie są ceny.ja należę pod Rzeszów PGE. ale myślę że nie będzie aż tak źle.a kupować węgiel i go przewalać i smrodzic.bleee..lepiej było dołożyć ocieplenie.dzieki za info.pozdrawiam. Ps Ty przy tak małym zapotrzebowaniu to pewnie szkoda się pchać w pc.jak myślisz?
  8. J&D pytanko do Ciebie.masz podobny domek do mojego.powiedz mi grzejesz w nocnej taryfie?ile kosztuje cię sezon grzewczy i ile mniej więcej kWh zużywa twój dom na c.o..
  9. witam doswiadczonych wyjadaczy.potrzebuje rady.mam mozliwosc umiescic bufor na takiej wysokosci aby góra kotla i dół bufora byla mniej wiecej na jednej wysokosci.czy bylo by to dobre rozwiazanie do grzania grawitacyjnego i czy bez zadnych zaworow zwrotnych zabezpieczyla by ta grawitacja bufor przed wychladzaniem przez kociol.czy moze lepiej ustawic je norumalnie na podlodze i grzac poprzez pomp c.o ze sterowaniem roznicowym aby wylaczal on obieg gdy tylko temperatyra wody na kotle spadnie ponizej temperatury wody w buforze
  10. wydaje mi sie ze sprawa grzyba i wilgoci nie ma prawa wystapic przy dobrej izolacji termicznej i wentylacji pomieszczenia. Ja mam wlasnie lane skosy zrobione i nie zaluje.zrobione raz i solidnie.wydaje mi sie ze pekaniecia beda przy plytach kg a nie przy sztywnej konstrukcji betonowej.tak ze wielu moich znajomych zdecydowalo sie na lane skosy.pewno troche drozsze ale... ..opini z zamieszkania nie mam bo mam dopiero stan surowy zamkniety
  11. u mnie po calosci robili 10 cm.z tym ze jest to mozna powiedziec taka srednia bo wiadomo skosy bardzo ciezko sie wylewa tym bardziej ze ja mialem dosc stromy dach 42 st..ekipa ktora mi robila zna sie na zechy bo w roku stawia ok 20 domow od podstaw i mowili ze 8 cm by na skosach wystarczyla z tym ze lepiej zeby nie bylo mniej.plusy sa napewno takiej plyty.otynkujesz i gotowe.bez zbednego szpachlowania.zadnych pekniec jak to sie ma w przypadku plyt.
  12. Witam tak sie sklada ze 2 tygodnie temu wylalem taka płyte skosna.nie wiem jaka jest roznica miedzy betonowym skosem a karton gips ale moge powiedziec ile mnie to kosztowalo. a wiec projekt domu to Zoja lux. nie wiem ile metrow jest plyty skosnej ale budynek ma 9x12 m .dach dwyspadowy i dwie lukarny w plyte zainwestowalem 1 tone drutu fi 10 , 16 m3 betonu i 3,5 tys zl za robote.to jest szolowanie zbrojenie i lanie skosu. Nie wiem ile by kosztowala welna ale mi tak pi razy oko jak liczylem za styropian wyjdzie ok 5 tys wliczajac ze dam 25 cm styro.
  13. a moze cos takiego?jak wam sie widzi ? tak tak wiem ze sofa jest na srodku ale jak by mialo byc lepiej to moze zonke jakos przegadam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...