Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

AdamLu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez AdamLu

  1. Syn też jest zainteresowany budową domu. Ale poza granicami Polski. Niestety jeszcze mniej wie o budowie niż ja. Czyli nic. Myślimy o ścianach zewnętrznych silikat 18 cm i 3 x styropian grafitowy. Tylko jak wykonczyć środek. Chodzi mi konkretnie o instalacje elektryczną.
  2. Szukam ale nic nie mogę ani znaleźć ani samemu wymyśleć. Szukam jakiegoś rozwiązania na dom dwurodzinny składający się z dwóch mieszkań. Jedno ok 145 m2 z dużym salonem z kuchnią (ok 70m2) otwartą i co najmniej 3.6m do sufitu. Pozostałe pomieszczenia 2.6m wysokie. Jedna sypialnia 20m2. Podwójny garaż z wejściem przez pralnie/spiżarnie do części kuchennej. Wszystko na parterze. Drugie mieszkanie też z podwójnym garażem o powierzchni 120m2. Czy komuś coś takiego rzuciło się w oczy? Jakieś idee, pomysły?
  3. Trochę szukaliśmy info i domki/mieszkania (+) szeregowe nam się podobają. Czy kupując taki domek, dochodzą jakieś inne opłaty? Podatki od kupna?
  4. Mam surowe ściany z desek sosnowych. No i potrzebuje je wymalować na biały kolor. Najchętniej jakas farba która szybko schnie. I nie będzie kosztować majątku. Co polecacie?
  5. Być może będziemy zmuszeni przeprowadzić się z powrotem do polski. Dlatego potrzebowałbym trochę się poradzić. Myślę że na stare lata, dobrze by było mieszkać w jakimś bliżniaku na strzeżonym osiedlu. Ważne jest aby w pobliżu był sklep no i taksówki. Nie orientuję się obecnie w niczym po prawie 40 latach za granicą. Jakie miejsca, ceny, nic. Czy ktoś może coś doradzić? Gdzieś muszę zacząć...
  6. Nie tyle jakie materiały, co wymogi energetyczne. "Dom" nie ma prawa zużywać więcej energi na ogrzewanie i ciepłą wodeę, niż 55 kWh na metr kwadratowy rocznie przy używaniu prądu jako nośnika energi. Czyli 200m2 maksymalne zużycie prądu 11 000 kWh przez rok. Od momentu wprowadzenia się, po 2 latach jest robiona kontrola tego zużycia. 55 kWh to jest mało. Więc aby te wymogi spełnić, instaluje się pompy cieplne. Generalnie używa sie 30 cm starego styropianu lub innej izolacji pod posadzką. Na ściany byle by U było poniżej 0.25. W sufity/dachy najmniej 40 cm. A od 2021 roku ma być cyrk. Poniżej 15 kWh /m2 rocznie. Bo Unia tak wymyśliła. Bez okien to może (ironia).
  7. AdamLu

    Jaki fundament?

    Hmm. A jeżeli płyta, to ile izolacji powinno sie mieć pod nią? Czy ogrzewanie lepsze jest wodne zatopione w płycie czy kaloryfery?
  8. Jakiej grubości? Ile taka ściana zewnętrzna by miała? I jaki daloby to współczynnik U?
  9. Planujemy wybudować dom ok 200m2 + garaż 60m2 (jeden poziom!) na poludniu Szwecji. Używanąc materiałów z Polski. Dobrze izolowany. Jakie materiały są najbardziej korzystne biorąc pod uwagę izolacja/cena?
  10. Witam. Planujemy z żoną budowe domu w południowej Szwecji. Czyli klimat jak na pomorskim. Zbieram różne idee i pomysły. Jak wykonalibyście fundament? Oczywiście chcemy mieć ogrzewanie w podłodze. Ile i jaką izolacje dalibyście? Dom ok 200m2 i 60m2 garaż.
  11. Mieszkam od wielu lat w Szwecji i czasem wale poważne błędy ortograficzne. Wybaczcie. Planujemy z żoną budowe domu z materiałów wyprodukowanych w Polsce.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...