Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ZBYCH85

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ZBYCH85

  1. Witam, uszkodziłem samochodem przez przypadek studzienkę rozdzielczą oczyszczalni przydomowej najeżdżając na nią. Wykonana jest ona z grubego tworzywa sztucznego (ścianka ok 10mm). Pęknięcie jest poprzeczne z 15cm poniżej poziomu gruntu. Proszę o podrzucenie jakiegoś pomysłu, czym to skutecznie skleić i uszczelnić, bo już głupieję, a nie wyobrażam sobie wymieniać całej studzienki... Będę wdzięczny za wszelkie sensowne porady, bo na razie niewiele mi przychodzi do głowy... Pozdrawiam!
  2. No nie wierzę, że na forum budowlanym nie ma ludzi, którzy się na tym znają...
  3. Witam, chciałbym otynkować kanał pod samochodem w garażu. Kanał wymurowany jest z bloczków cementowych. Polecono mi od wszelkiego wypadku otynkować go zwykłym tynkiem c-w np. maszynowym Alpola z dodatkiem szkła wodnego. Tak profilaktycznie - aby zatrzymywało ew. przecieki wody. Do wylewki również dodam szkła wodnego. Znajomy ma tak wykonany tynk w kanale i od tego czasu na spodzie nigdy nie pojawiła się woda, a wcześniej co drugi rok na wiosnę były problemy. Proszę o podpowiedź w jakiej ilości dawkować to szkło. PS. Z tego, co doczytałem, tak wykonany tynk przepuszcza parę wodną, więc nie poprawię w ten sposób warunków dla ew. tfu... grzybka...?
  4. A czy z doświadczenia możecie polecić konkretnego producenta takiej żywicy posadzkowej? Czy dwie warstwy (z czego pierwsza z lekkim dodatkiem wody) wystarczą do garażu? Co do kolorów kwarcu - przecież i tak koloru piasku nie będzie widać, bo przykryje go druga warstwa - czy się mylę? Zastanawiam się jeszcze nad tym paskiem jakiejś płyty przykręconej do ściany (jak kolega rgal zasugerował), aby przykryć taśmę dylatacyjną. Drewniana, plastikowa, a może ze styropianu i otynkować? Żywica pokryje i będzie miała wystarczającą przyczepność do tych wszystkich materiałów? Dziękuję za dotychczasową pomoc.
  5. Dziękuję za odpowiedź. Z tego, co się orientuję, chyba dość ważny jest moment tego zacierania. Po czym poznać, że tynk "zdechł"? Bo wiadomo - w zależności od temperatury ten czas może się różnić. Czy zacieranie powinienem wykonać zaraz po skrobaniu na lico, czy lepiej odczekać z 12 godzin? Rozumiem, że filcówki nie zwilżać, tylko sam tyn zrosić wodą? Jak wyrównam klejem do siatki, to pewnie będzie widać sporą różnicę w fakturze...
  6. Dziękuję za pomoc. Kształtki wykorzystałem takie, jak w linku w moim pierwszym poście, ale nie spotkałem się nigdzie z systemowymi czapami...
  7. Pewnie dobrze, by taka wylewka wystawała z jakieś 2cm poza obrys komina z każdej strony? Jakiej grubości powinna być taka wylewka?
  8. Rozumiem, że chodzi Ci o to, żeby wykonać taką wylewkę (czapę) na tych kominach i przykryć ją obróbką blacharską, a z boku otwory na przestrzał. A są jakieś określone minimalne wymiary tych otworów na przestrzał?
  9. Witam, mam problem z drobnymi zaprawkami wokół futryn drzwiowych, po przewodach kanalizacyjnych itp. tzn.: wykonanie takiej zaprawki zaczynam od narzucenia szprycy (rzadziutkiej mieszanki gotowego tynku, cementu i wody). Jak zwiąże, narzucam gotowy tynk maszynowy, nadmiar ściągam łatą w taki sposób, żeby pozostało minimalnie więcej materiału, niż potrzeba. Po wstępnym związaniu (po jakiś 24h - temp. ok 12stopni) wyrównuję zaprawkę pacą styropianową (suchą), a po kolejnych ok 12-24h docieram pacą filcową (również suchą). Pytanie gdzie robię błąd, ponieważ powstała struktura jest daleka od idealnej dla tynku c-w - powstają rysy, wyżłobienia, nierówności? Czy może powinienem przy zacieraniu zwilżać tę pacę filcową?? Pomóżcie proszę, bo do takich pierdółek żaden szanujący się tynkarze nie chce mi przyjść...
  10. Może jednak ktoś coś podpowie... Ktoś mający jakiekolwiek doświadczenie w temacie...
  11. Tylko właśnie pytanie jest takie, czy jeśli do oczyszczalni przez najbliższe 2 lata nie będą spływały fekalia, to czy ma sens wrzucanie bakterii?? Z drugiej strony, czy niewrzucanie bakterii przez taki czas może w jakiś sposób zaszkodzić oczyszczalni?
  12. W Polsce raczej trzeba grodzić, żeby nie obawiać się ubytków np. cementu. Zawsze to jakieś zniechęcenie dla drobnych amatorów cudzej własności.
  13. Witam, w związku z tym, że żywica epoksydowa wydaje się wytrzymalszym od płytek podłożem (dodatkowo lekko amortyzującym upadki różnych narzędzi), wydaje mi się ona lepszym pomysłem na wykonanie podłogi w garażu. Wylewkę mam dość ładną - gładka i równa, z miksokreta. Zagruntowałem ją już jakiś czas temu Unigruntem. Chciałbym zapytać doświadczonych o to, czy tak przygotowaną wylewkę, powinienem jeszcze w jakiś sposób przygotować do nanoszenia żywicy (oczywiście poza dokładnym oczyszczeniem wylewki z pyłów itp.)? Może ktoś, kto ma to już za sobą udzieliłby jakiś ważnych wskazówek? A... no i jeszcze jedno ważne pytanie - co z taśmą dylatacyjną między ścianą a wylewką? Mam ogrzewanie podłogowe, więc taśma jest dość gruba, więc cokół na ścianie z farby epoksydowej raczej nie wchodzi chyba w grę - przez tą taśmę chyba nie wyglądałoby to zbyt estetycznie. W tym wypadku chyba trzeba zastosować listwy wykończeniowe, które w garażu jakoś mi nie pasują. Czy ma ktoś pomysł na inne wykończenie? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam!
  14. Witam, posiadamy biologiczną oczyszczalnię ścieków Eko-Hybryda. Budynek jest częściowo zamieszkany - tzn. pomieszkujemy w tygodniu, nie załatwiamy się na razie do tej oczyszczalni (bynajmniej chodzi o grube sprawy;)). Woda ze zmywania naczyń jest oczywiście spuszczana do oczyszczalni, więc jakieś tam organiczne drobiazgi do niej wpływają. No i teraz moje pytanie - czy w takim wypadku powinienem dodawać bakterie wg. zaleceń producenta, czy można na razie sobie darować dopóki nie zaczniemy w pełni używać budynku, a co za tym idzie oczyszczalni? Nie niedodawanie bakterii na tym etapie może prowadzić do jakiś problemów z oczyszczalnią w późniejszym czasie? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam!
  15. Witam, nowowybudowany dom został ocieplony styropianem i zaciągnięty klejem. W takim stanie przetrwał już 2 zimy (przy czym były to łagodne zimy i nie widać żadnych ubytków na kleju). W związku z tym, że tynkowanie prawdopodobnie nastąpi nie wcześniej, niż za jakieś 2 zimy, chciałbym w jakiś sposób zabezpieczyć ten klej przed działaniem pary woda+mróz. No i teraz moje pytanie - czy położenie Unigruntu będzie dobrym pomysłem? Znacząco zniweluje on nasiąkliwość kleju. Prawdopodobnie (niestety pewności jeszcze nie mam) będzie kładziony tynk silikonowo-silikatowy. No i moja obawa - czy Unigrunt nie zmniejszy przyczepności takiego tynku do kleju? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!
  16. Witam wszystkich, w nowowybudowanym domu posiadam kominy wentylacyjne wymurowane z ceramicznych kształtek kominowych https://www.google.pl/search?q=ksztaltka+kominowa&es_sm=122&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0CAcQ_AUoAWoVChMIrdqWxt_pyAIVxT4UCh3YCAo4&biw=1309&bih=739#imgrc=X4a2D9Jl5O3eAM%3A ocieplone styropianem i zaciągnięte klejem. Proszę o poradę w jaki sposób zakończyć taki komin. Podczas wykonywania obróbki blacharskiej przez dekarzy, zostały przygotowane blaszane czapy na kominy, jednak zastanawiam się, czy te blaszane czapy mam przymocować do tych kształtek kombinując z jakimiś tulejami dystansowymi, czy zwyczajnie przykręcić je do kształtek (chyba dobrze by było wcześniej wykonać jakąś wylewkę na tych kształtkach i do niej przykręcić blachę, a po bokach wywiercić otwory wentylacyjne? Z góry dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...