Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

NilsH

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    37
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    tu

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

NilsH's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. U nas jest od roku w pełni użytkowana ECOPOWER C8i + zb. CWU 300l, zainstalowana rok wcześniej. Jak pisał sędłaki, pompa ma 3 biegi i w większości pracuje na I biegu. Jestem bardzo zadowolony. Przez rok zużyliśmy ok. 2800 kWh na CWU+CO w domu o pow. użytkowej 150 m2 NF40. Polecam.
  2. Hm, to ciekawe. Wg opisu na stronie, obie pompy mają ten sam sterownik Frisko. No nic, ważne że działa, grzeje i się nie psuje. Ja też wspieram polskich producentów.
  3. No, właśnie. Czy ktoś z Was może samodzielnie ogarnął ten temat? Producent sterownika - Frisko, sprzedaje interfejs Tibbo DS1206 w cenie > 500 PLN brutto. U instalatorów często jest to jeszcze droższe. Interfejs ten jest programowalny i zastanawiam się czy to jest kluczowy (czyli czy Frisko wgrał tam jakieś oprogramowania), gdyż zwykły interfejs RS232 <-> TCP/IP (Ethernet) z protokołem Modbus kosztuje rzędu 200-400 PLN.
  4. Kalibrację robił (chyba robił?) wykonawca-instalator. Tylko pytanie czy to co jest wyświetlane, to faktycznie objętościowe prędkości przepływu odpowiednich strumieni? Spróbuję dopytać serwis Thessli jak się u nas pojawi.
  5. Witam, Od paru miesięcy użytkuję AirPacka 400 z panelem Air++ i modułem FC. Dom przez zimę nie był zamieszany, więc mogłem tylko w niektórych momentach będąc na budowie obserwować zachowanie wentylacji. Dodatkowo mamy rurowy GWC i tej zimy miałem dużo satysfakcji z „zasysania” kilkustopniuwego powietrza przy solidnych mrozach. Przez ten okres FC pokazał też swoje niedoskonałości. Po pierwsze wężyki doprowadzające powietrze do modułu były w kilku miejscach załamane i przez to moduł odbierał błędne dane. Serwis Thessli dostarczył nam wężyki do wymiany, zmieniliśmy, ale teraz widzę, że czasami są widoczne objętościowe szybkości przepływu (m3/h) na wejściu i wyjściu, a czasami nie są wyświetlane. Zgłosiliśmy to do Thessli i powiedziano nam, że ktoś podjedzie upgrateować nam soft w sterowniku. OK, rozumiem, że produkt jest udoskonalany. Jak tylko będziemy mieli nowy soft, to będę się dalej przyglądał działaniu tej centrali i modułowi FC. Mam jednak pewne wątpliwości. Np. w ostatnim okresie, kiedy prędkości przepływu były wyświetlane (wtedy też powietrze szło przez GWC), widziałem np. 54 m3/h nawiewu i 37 m3/h wywiewu przy 15% intensywności. Trochę mnie to zaskakuje – nawiew wg tego dmucha w czasie każdej godz. o 50% więcej objętości powietrza. Jeśli dobrze zrozumiałem rolą FC miało być utrzymywanie stałego ciśnienia względem ciśnienia zewnętrznego. Czyli globalnie objętość powietrza wchodzącego powinna być taka sama jak objętość wychodzącego. Przy czym należy uwzględnić nieszczelności. Tyle, że mieliśmy robiony test szczelności i wyszedł na poziomie 0,7-0,8, czyli domek w miarę dobrze uszczelniony. Może ja mylę ciśnienie z objętością, ale tak czy inaczej to, co pokazuje sterownik z modułu FC, to dla mnie bardziej informacja „jak bardzo musi się namęczyć wentylator na wejściu w porównaniu z tym na wyjściu” niż bezwzględnie wydajności. Wydaje mi się, że te wydajności są raczej miarą chwilowej mocy/napięcia wentylatora a wynikają jedynie z jakiś standardowych pomiarów przy znormalizowanym ciśnieniu. Czy ktoś może mi to wyjaśnić, potwierdzić lub wyprowadzić mnie z błędu?
  6. Zastanawia mnie co musiałby zrobić taki "producent", abyś nie nazwał go składaczem? W którym momencie jego działalności ta wartość dodano byłaby na tyle duża, abyś był nadał mu to godne imię producenta? Może problem postawię tak, ile czasu zajęłoby Ci, aby zrobić a jeszcze lepiej produkować seryjnie PC na poziomie PPC Ecopower lub Ekontechu z komponentów dostępnych w hurtowniach i w cenie którą oferują ci "producenci" jak ich nazywasz? Weź też pod uwagę gwarcancję jaką musisz świadczyć i inne usługi doradcze oraz, że chcesz się na rynku utrzymać trochę dłużej...
  7. Pewnie wszystko jest ok jak spłacasz terminowo. rusak, 10 zł kosztów na jaką sumę pożyczki?
  8. zaber13, świetnie wygląda ten kominek. Czy sterowanie szyberem masz ręczne czy elektroniczne?
  9. ewa.ewa: AC/AC 12V i każdy prąd (natężenie) większe lub równe 2 A (2000 mA). Te 850 lub 1650 mA wygląda jakby lampka miała dwa "tryby" - moce świecenia. Tak jest? To co ważne przy zasilaczach, to rodzaj wtyczki jaki ma pasować do Twojej lampki. Na Twoim miejscu poszedłybym do najbliższego sklepu elektronicznego, ew. ze sprzętem RTV, wziął ze sobą lampkę (właśnie po to, aby pokazać rodzaj potrzebnej wtyczki) i kupił zasilacz. Na pewno znajdziesz coś za połowę tej ceny. Przy okazji - co to za listwa, po co ona?
  10. Eda666 a może raczej fotodioda. Jesteś z Mikołowa? Brzydko pachnie spamem...
  11. Tak, Fakro montuje kontaktrony w oknach dachowych. Jest to dodatkowa opcja w zleceniu. I to jest najlepsze (choć nie najtańsze) rozwiązanie. Pamiętaj, że montując je samodzielnie możesz naruszyć warunki gwarancji na okna.
  12. Dziękuję Wam za opinie i dane o panelach. Tak zrobimy, damy taki długi panel 120x60 cm. Dlaczego nie zakładamy wyższej temp. w łazienkach? Jest kilka powodów. Jeden z nich to taki, że temp. praktycznie musielibyśmy podnieść na 24 h - nie wierzę w elastyczność podłogówki, a farelką czy panelami grzeję na czas prysznica/kąpieli. Drugi, no właśnie - taką temp. a raczej wrażenie ciepła można będzie "dogrzewaniu" regulować indywidualnie w zależności od potrzeb i subiektywnego odczucia. Wyobrażam sobie, że to trochę jak ogrzewane fotele w samochodzie. Fakt, wymaga to kosztu inwestycyjnego... I jeszcze mam pytanie - gdzie i jak instalujecie regulację, na czym ona polega?
  13. Tak, oczywiście, świetny opis, dziękuję! Czyli pisząc wcześniej o powolnym rozgrzewaniu paneli IR miałeś na myśli długi czas potrzebny do podniesienia temperatury pomieszczenia. Ale efekt - wrażenie grzania jest już natychmiastowy zaraz po włączeniu? Myślę, że domowników, a szczególnie tę płeć z Wenus, już samo wrażenie grzania będzie cieszyć i na tym (poza samą temperaturą) mi również zależy. Możesz podać wymiary, typ i producenta Twojego panelu?
  14. Tak, farelki już też rozważałem, choć panele wydają się być bardziej eleganckim rozwiązaniem, przynajmniej wizualnie. Ale konkretnie, jak długo się rozgrzewają? Wchodzę do łazienki, włączam panel sufitowy,... ile muszę czekać, aby się rozgrzały? Zakładam, że w łazience jest cały czas ok. 22 C.
  15. Mam pytania do ekspertów od paneli IR. Myślałem do dogrzewaniu takimi panelami łazienek, w których będzie ogrzewanie podłogowe, ale temperatura tych pomieszczeń będzie zbliżona do pozostałych, czyli 21-23 C. I teraz wyobrażam sobie, że przed i po wyjściu z prysznica czy wanny fajnie byłoby mieć jakieś przyjemne źródło ciepła. Więc na ten czas można by załączyć panel IR. I teraz moje pytania. Łazienki będą o pow. 4,5 m2 a druga 8 m2 (2,5x3,5 m). Powiedzcie jakiej mocy panele dobrać, żeby ogrzać ciało w jego sąsiedztwie? Załóżmy, że umieszczę panel 60/60 cm na suficie, centralnie w tej większej łazience. Czy tylko bezpośrednio pod panelem będę odczuwał ciepło czy mogę liczyć na to, że 1,5 m od panela (przy wys. pomieszczenia 2,7 m) też będzie można odczuć wrażenie ciepła? Czy jest zagrożenie, że bezpośrednio pod panelem naga skóra będzie zbyt mocno ogrzana? Jakiego rodzaju panele IR polecanie do takiego rozwiązania?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...