Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kamil1403

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Kod pocztowy
    04-660
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kamil1403's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki za wyliczenia Uważacie, ze to dobry wynik jak na dom parterowy?
  2. Czy ktoś potrafi wyliczyć „U” dla stropu monolitycznego grubości 17cm i ocieplenia 40cm wełna lambda 0,35?
  3. Witam, sprzedam okazjonalnie 5 wiaderek tynku silikonowego ceresit ct 74 sama baza (bez koloru), grubość ziarna 1,5 mm. Cena za sztukę 105 zł. Tynk świeży, produkcja 09.2017. Dla zainteresowanych dowiozę na terenie Warszawy przy zakupie całości. 501-488-744 Kamil
  4. Dzięki Łukasz i cobra za podesłane pomysły. Na początku skłaniałem się ku temu żeby całość murłatę ocieplić styropianem, a na ściankę kolankową dać styropian na kijankę z wełna na stropie. Myślicie ze będzie to jednak dobry pomysł?
  5. Dzięki za odpowiedź, niestety ocieplenie pianą nie wchodzi w grę ponieważ mam kupiony materiał na ocieplenie stropu. Czy ktoś podpowie inne rozwiązanie?
  6. Witam, szukałem na forum, ale nigdzie nie mogę znaleść odpowiedzi na moje pytania, otóz zamierzam ocieplić strop betonowy 40 cm warstrwą wełny szklanej o lambdzie 0,35. Scianka kolankowa wraz z murłata jest wysokości 87 cm. Nie mam pojecia jak w takim przypadku połączyć ocieplenie ścian zewnętrznych w ociepleniem stropu. Na początku myślalem, zeby zostawić 2cm szczeline miedzy styropianem na elewacji, a murłatą do wentylacji poddasza nieużytkowego, na murłate położyc 8cm styro od góry, z boku do wyrównania ściany 5cm, a póżniej całość od stropu do wysokości pełnej dokleić 15 cm styro i dopiero póżniej rozłożyc wełne na stropie, jednak po przeczytaniu kilku postów rozumiem, ze nie należy ocieplać ściany od wewnątrz styropianem tak samo jak murłaty. Proszę o pomoc i jakieś sensowne rozwiązanie tej sytuacji.
  7. Zgadza się, ale będzie to i tak kawałek styropianu całkowicie schowany pod podbitka wiec nie będzie za bardzo narażony na wiatry. Czyli w razie czego jeśli zdecyduje się wypełnić ta część wełna od strony poddasza to również bedzie ok?
  8. Dzieki wielkie, powiedzcie mi jeszcze czy prawidłowym sposobem na ocieplenie murłaty byłoby zamiast cienkiego kawałka styropianu wypełnić tą przestrzeń wełna już od strony poddasza?
  9. Dzieki za odpowiedź, a jak ma się to do mojego przypadku? Tzn w jaki sposób wykonać tą symboliczną wentylacje poddasza nieuzytkowego przy ocieplanym stropie?
  10. Mogłbyś sprecyzować dokladnie o jaki dodatkowy pas chodzi? Czyli jak na kazdej ścianie po jej środku zrobie otwory 10x10 to będzie ok? Wiekszych nie dam rady zrobic bo ścianka kolankowa z bk ma okolo 40 cm, a wyżej idzie juz wieniec, wiec zeby nie kuć wieńca zostaje mi tylko te 10 cm nad planowana izolacją która będzie miala 30cm.
  11. I taki pewnie będzie wybór. Troszkę więcej roboty Mnie będzie czekało bo na fundamentach mam już położone 10 cm i teraz dając 20 na elewacje zrobi mi się uskok 10 cm (to dość sporo), dlatego te 5 będę musiał jeszcze podoklejać. Myślicie, zęby lepiej pchać się w grafit czy przy 20 cm biały styropian również będzie wystarczający? Co z ta wysokością do której kleić styropian? Bezpośrednio do membrany czy zostawić parę cm luzu? Jak rozumiem, zęby dobrze wentylować później poddasze nieużytkowe należałoby z każdej strony budynku wykuć po otworze wentylacyjnym? Jak juz wcześniej wspomniałem budynek w kształcie litery T a dokładnie ten projekt: https://www.extradom.pl/projekt-domu-arteo-BSE1083
×
×
  • Dodaj nową pozycję...