Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

DarkMark

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez DarkMark

  1. W okolicy.są tylko 4 gospodarstwa i wszystkie mają studnie kopane, my też taką mamy, ale wody w nich mało i w lecie jej brakuje. Szukam teraz geofizyka albo kogoś kto może zbadać mi działkę metodą elektrooporową. Jestem z woj. opolskiego. Jeśli ktoś może pomóc to będę wdzięczny.
  2. Dzięki za szybką odpowiedź.Podejrzewałem,że taka będzie, bo woda już z samego wyglądu nie zachęca. Czy jednak kolejny odwiert w odległości np 30m od obecnego coś zmieni? Czy parametry wody mogą się na tyle poprawić żeby się nadawała dla ludzi? I jak wybrać miejsce odwiertu, to czysta loteria za 150zł za 1m wiercenia.
  3. Witam po przerwie, jesteśmy właśnie po analizie wody, o której pisałem tutaj kilka tygodni temu. Wtedy wiedziałem tylko, że woda ma kolor kawy. Teraz mamy już wyniki analizy: Tylko dla ludzi o mocnych nerwach... pH- 7,3 Mętność- 11,3 NTU Jon amonowy NH4- 16,15mg/l Żelazo- 8600 µg/l Mangan- 1040 µg/l Zawartość wapnia i magnezu- 200 mgCaCO3/l Indeks nadmanganianowy- 229,80 mg/l Azotany- 66,2 mg/l Chlorki- 176 mg/l Siarczany- 1110 mg/l Niestety w badaniu nie uwzględniono twardości wody. Proszę o opinię czy taką wodę da się doprowadzić do celów użytkowych dla ludzi i z czego musiałaby się składać stacja uzdatniania żeby można było taką wodę spożywać?
  4. Ok,spróbuję powalczyć z tym jeszcze raz. Dzięki za poradę.
  5. Tak właśnie robiłem w akwarium, woda była filtrowana i jednocześnie napowietrzana. Na włókninie za wiele się nie osadziło ani na dnie. Kolor wody był bez zmian.
  6. Nawet nie wiedziałem,że to można odfiltrować W takim razie spróbuję obydwu filtracji. Mam zamiar kupić niedrogą stacje uzdatniania wody na trzy wkłady filtracyjne.
  7. Kiedyś robiliśmy taki test filtrowania prostego używając akwarium napełnionego naszą wodą ze studni z filtrem wewnętrznym wypełnionym włókniną i wkładem węglowym. Po 24 h filtracji efekt praktycznie był zerowy więc uznałem że nie tędy droga. Wiercenie nowej studni to zbyt duży koszt a woda nawet jeśli będzie lepsza to i tak będzie wymagała uzdatniania. Grzebiąc w Internecie natknąłem się na zjawisku zabarwienia wody od torfu . Nasza działka położona jest przy samym lesie więc rozważamy taką możliwość Spróbuję jednak zastosować jakiś prosty filtr na początek i napiszę o efektach. Dziękuje za szybką i rzeczową odpowiedź
  8. Witam. Mam problem z bardzo zażelazioną wodą ze studni wierconej.Odwiert miał doprowadzić do złoża głębinowego, ale zaprzestałem wiercenia na 20m, bo szanse na znalezienie wody głębinowej malały tak jak budżet przeznaczony na ten cel:) Odwiert jednak nie okazał się "suchy", bo woda jest, ale na głębokości 7 do 10m. I tu do rzeczy, otóż woda ma kolor..coca coli. Mimo używania jej do nawadniania i w celach remontowych, kolor pozostaje ten sam. Zniknął tylko smród siarkowodoru, który był tuz po uruchomieniu studni. I tu jest problem, bo żeby zastosować odpowiedni filtr trzeba by poznać skład tej wody, a to jest niewykonalne ze względu na jej ciemną barwę. Kiedy w sanepidzie zobaczyli próbkę naszej wody, od razu pani laborantka odmówiła jej zbadania, uzasadniając, że w tej wodzie nie będzie widać zmiany koloru odczynników i badanie nic nie da. W tej sytuacji, mając już dosyć patrzenia jak leje nam się "ropa" z kranu, chcę zastosować w ciemno filtr kompaktowy z tej mniej więcej kategorii: https://allegro.pl/odzelaziacz-odmanganiacz-zmiekczacz-hydro-multi-25-i7271668631.html Zaznaczam, że woda moja nie jest żółta, ani jasno-brązowa, ale prawie czarna, można podgrzać i podawać jako kawę. Po wlaniu do pojemnika nie widać dna. Natomiast jest klarowna i nie widać w niej zanieczyszczeń organicznych. Pompa: Omnigena SKM 100, wydajność maks. 2,7m3/h, zanurzona na głęb. 17m i 25m w poziomie od zbiornika ciśnieniowego Zbiornik przeponowy 150 l Rura do odprowadzania wypłuczyn z filtra do szamba. Jesteśmy gotowi założyć jakikolwiek filtr, żeby przynajmniej uzyskać kolor wody, który umożliwi jej zbadanie. Proszę o poradę. Z góry dziękuję.
  9. Witam, temat stary ale dla nas aktualny. Woda w naszej studni ma kolor coca coli. Po wywierceniu wypompowałem z niej ok 12 tys. litrów i woda ciągle była brązowa , ale jakby jaśniejsza. Potem studnia była nieużywana przez 4 miesiące i teraz woda jak kawa. Chciałem się dowiedzieć czy twoja woda po powypompowaniu tysięcy litrów zrobiła się bezbarwna? Ile litrów wypompowałeś?
  10. Witam, jesteśmy w trakcie planowania źródła ogrzewania do domu jednorodzinnego. Z uwagi na brak pomieszczenia w którym można ustawić kocioł do c.o. rozważamy alternatywne źródło ciepła jakim mogą być piece wolnostojące na pellet. Tu podaję przykład: http://www.iwonapellets.pl/produkt/67/produkcja-kominkow-na-pellet-piecyki-wolnostojace-zephyr-9kw-kominek-powietrzny.html Skłania nas ku temu rozwiązaniu brak konieczności budowania dodatkowego pomieszczenia technicznego,wyposażania go i montażu sieci c.o. gdzie koszt byłby wyższy dwukrotnie od nawet 4 takich wolno-stojących piecyków. Proszę o opinie głównie tych którzy skorzystali z takich rozwiązań, jakie są wasze wrażenia i czy są jakieś większe uciążliwości związane z używaniem tego typu pieców. Jakie jest rzeczywiste zapotrzebowanie mocy takich pieców? Parametry domu Rok budowy : ok 1959 Powierzchnia parteru: 70m2 Ilość pomieszczeń: 6 Typ: Parter z poddaszem do adaptacji Ocieplenie: brak Materiał: cegła, grubość ścian zewnętrznych 36cm Region temperatur w zimie: III (woj. opolskie)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...