Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Trolololo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Trolololo's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Cześć. Mam dwufunkcyjnego junkersa zbs 22 i na czas remontu spuściłem wodę z instalacji CO i zdemontowalem kilka grzejników. Czy w tej sytuacji kocioł może bezpiecznie grzać wodę użytkową czy powinienem zamknąć instalacje CO w miejscu zdjętych grzejników i nabić wodą? Pytam bo zamknąłem zawory zasilania i powrotu bezpośrednio przy kotle tak żeby instalacja CO została w kotle pod cisnieniem, ale dziś jak byłem w kotłowni to coś głośno chodził i patrzę że ciśnienie na kotle spadło do 0... pewnie któryś zawór puszcza.
  2. Hej, robię adaptację garażu na biuro i po nacięciu wylewki w celu instalacji rur CO musiałem usunąć klawiszujący wąski pas od strony bramy. Doradzcie jak dolać 40 cm x 5m wylewki ak żeby dało się na to pózniej położyć płytki i żeby nie popękało jak przyjdzie mi go dłowy wjechać tam samochodem? Kostka brukowa na wjęździe bedzie na poziomie gotowej podłogi w środku. Dylatacja na fudze odpada, będą ukłądane płytki drewnopodobne w jodełkę. Stara wylewka ma 20 lat, co miała osiąść to osiadła, jest super mocna i w kilku miejscach pęknięta, ale bedzie pozsywana. Zazbroić to jakoś? Może później pozszywać żywicą tak jak stare pęknięcia? Przekrój pionowy - chudziak (nie wiem jaka grubość) - styropian 5cm - wylewka 6cm Dla jasności nie ma tam ogrzewania podłogowego - są grzejniki. Pomożecie ?
  3. Kamień to łupek szarogłazowy. Sprzedają go w różnej formie/grubości/wielkości: elewacyjny, murkowy, ścieżkowy, wielkoformatowy. To co widać na zdjęciu to ścieżkowy - bok ma jakieś 20-50 cm. Ja kupowałem na Allegro w firmie Sowbet - jak wrzucisz w Google to chyba jako pierwsza pozycja wyskoczy. Liczyli sobie 490 za tonę + dostawa 185 za paletę/tonę. U mnie pod Warszawą chcieli 600-750 + dostawa, więc i tak bardziej opłacało się ciągnąc z drugiego końca Polski. Generalnie łupek wydobywają w okolicach Strzegomia, więc tam będzie najtaniej. Ostrzegam od razu, że nie cały materiał nadaje się ułożenia - niektóre płyty są nierówne, czasem trafi się coś pękniętego - wydaję mi się że przy takim materiale jest to normalna sprawa. Żeby dobrze wszystko spasować z niedużą fugą i żeby było w miarę równo trzeba się trochę napracować młotkiem lub udarówką - na szczęście łupek łatwo się łupie . Przy takim układaniu jak na zdjęciu, dodając odpady wydajność wychodzi jakieś 5-8 m2 z tony. Nie jestem fachowcem, robię to pierwszy raz, może da się lepiej, może inne firmy mają "lepszy" równiejszy kamień - nie wiem Ja jestem zadowolony i moim zdaniem wychodzi bardzo ładnie.
  4. Dzięki, za odpowiedź. Rozważałem wcześniej Sopro TNF, ale czy tu nie będzie u mnie ta sama historia co z mocną fugą cementowo piaskową - twarda pękająca fuga? Mi wszyscy odradzali lanie betonu na ogrodzie i klejenie na to łupka argumentując tym, że nie uda się tego idealnie szczelnie zrobić i w końcu woda się dostanie pod kamień i go przy mrozach odspoi od podłoża. Sugerowali żeby położyć na przepuszczalnym podłożu tak jak się kładzie kostkę. O fugę nie dopytałem Nie chcę się narobić i poprawiać za rok czy dwa . Głównie zależy mi na tym, żeby fuga nie roznosiła się i nie popękała. Jeśli Sopro TNF się nada to biorę. A może po prostu zrobić słabszą suchą fugę z cementu i piachu... np. 1:5?
  5. Cześć. Mam do zrobienia taras (bez zadaszenia) i ścieżkę z łupka. Teren został wykorytowany, pierwsza poszła podbudowa (15-20cm) z kruszywa 0-31, która została zagęszczona. Później na luźnej warstwie ok 5cm podsypki cementowo piaskowej (1:6) układane i dobijane były kamienie. Efekt do tej pory jest bardzo zadowalający Testowo wykonany został kawałek ścieżki: http://i66.tinypic.com/20zz4w6.jpg Poradźcie proszę: 1) czy technologicznie jest to dobrze zrobione? 2) czym to zafugować, żeby nie wydać majątku na gotowe fugi i żeby po zimie nie popękało? Czytałem o fugowaniu na sucho mieszanką cementu i piasku (1:3) i delikatnym późniejszym zroszeniu wodą. Czy coś takiego się sprawdzi? Nie chcę żeby fuga się roznosiła, więc nic sypkiego nie wchodzi w grę. 3) na ile stabilne powinny być kamienie przy układaniu tą techniką? Często ciężko dobić tak duże nierówne kamienie i jest jeden kamień, który ledwo wyczuwalnie, dosłownie o ułamek milimetra kołysze się. Ściągać go i poprawiać, czy po zafugowaniu ustabilizuje się? 4) czy na krawędzi kamienia od strony ziemi robić opór z betonu, tak jak to jest przy kostce? Tam ziemi już dużo nie dojdzie - będzie głównie kora. Dzięki za pomoc
  6. Moim zdaniem lepiej żeby najpierw leciało ze słuchawki a później z deszczownicy. Z deszczownicy zawsze na początku poleci trochę zimnej wody, która się zebrała w odcinku między baterią a deszczownicą. Jeśli nie masz cyrkulacji CW albo obieg cyrkulacji nie jest doprowadzony bezpośrednio do baterii to zaraz po włączeniu baterii tej zimnej wody będzie znacznie więcej. U mnie cyrkulacja jest doprowadzona prawie do samej baterii i zima woda po przełączeniu na deszczownicę leci przez ok. 1s, a i tak wychodzę na chwilę poza jej zasięg. Ja mam kabinę walk-in więc mam gdzie uciekać , jeśli masz zamkniętą to może być trochę gorzej.
  7. Witam! Podpowiedzcie proszę ile może bezpiecznie wystawać blat granitowy grubości 3cm poza obrys szafek? Będę miał w kuchni wyspę z barkiem od strony salonu i wychodzi mi ok. 30cm wysuwu blatu poza obrys szafek - czy jest to bezpieczne bez dodatkowych wzmocnień/podparć? Tak to wygląda: Dzięki!
  8. Instalowałem niedawno u mnie w łazience Rapido E w kombinacji: deszczownica górne wyjście, słuchawka dolne wyjście. Po otwarciu woda leci słuchawką, a po wciśnięciu "dzyndzla" leci deszczownicą. Ty chcesz zrobić na odwrót, więc na dzień dobry będziesz miał wodę z deszczownicy. Dodam jeszcze że "dyndzel" standardowo odskakuje i wraca do pierwotnego stanu po zakręcenie wody.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...