Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kespa1988

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

O kespa1988

  • Urodziny 02.01.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Strzelin
  • Kod pocztowy
    57-100
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kespa1988's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. kespa1988

    Panasonic Aquarea

    To znajde w Service Cloud czy na panelu? Dopytam moze głupio, skad on(czujnik) moze miec odczyt o nizszej temp niz 18? Skoro na obu strefach mialem ok.30 st. na buforze pewnie wiecej ? Rozumiem jakby pompa była unieruchomiona, itp. ale blad zauwazylem podczas codziennego zycia, moze 10-15 min od jego wystapienia gdy pompa normalnie pracowala (przy temp ok -4 st.), a po resecie i manualnym defroscie wrocila do pracy. Cos mi tutaj nie pasuje...
  2. kespa1988

    Panasonic Aquarea

    Tak, jest 1 cal. Z tym, ze jest "nieco dluzszy odcinek" miedzy pompą a buforem - jakies 4-5 m, nie wiem czy to moze miec az taki wplyw. Filtr czysciłem, był lekko przytkany, ale po wyczyszczeniu znow sie pojawil blad. Tak, przetestowelam w ust. seriwsowych Max. pom. i spokojnie osiaga ponad 40l/min.
  3. kespa1988

    Panasonic Aquarea

    Grzałka rezerwowa jest włączona. Nigdy nie miałem sytuacji aby temperatura w buforze spadła ponizej 30-28 st.., ale przy defroscie podłógówka ma/miała przez jakis czas 26 st. Stad mogl wynikac problem? Czy ew. mozliwe jest aby pompy obiegowe były za słabe lub za maly byl przepływ w podlogówce? H75 - "Zbyt wolny masowy przeływ wody przez wymiennik płytowy." Jescze pytanie: Jesli sa dwie strefy podlogowka i grzejniki, zalozlmy ze maja odpoweidnio 30 i 32 st. nastepuje defrost i temperatura spada do 26/28, to płytka rozszerzen powinna przesterowac silownik na podlogowce aby bardziej sie otworzyl i uniknal nizszej temperatury na obiegu podlogówki?
  4. kespa1988

    Panasonic Aquarea

    Tak monoblok jest do CWU i CO, pracuje non stop. Sprawdzilem te temp. przy -4, zaraz po wywaleniu tego bledu i bylo 28 na powrocie i 33 na zasilaniu. 2 obiegi, podlogówka 32/-5 22/15 oraz grzejniki 39/-5 i 22/15. Zaraz po resecie dlugo nie mogla osiagnac temp. dla obu stref. WYzolilem manualnie defrost i po jakims czasie bylo ok. Stosunek wlaczec sprezarki do ilosci h to u mnie 1,15 i 0h pracy grzałęk od uruchomienia tj. sierpien tego roku. Jesli to ma jakiekolwiek znaczenie.
  5. kespa1988

    Panasonic Aquarea

    Tak jest bufor 300l i dwie pompy obiegowe na grzejniki i podlogówke, którymi steruje pompa.
  6. kespa1988

    Panasonic Aquarea

    Byc może? To by oznaczało ze nie wspomagają defrostu jesli jest taka potrzeba? Moglbys nakierowac mnie jak to sprawdzic? Czy moze jest to w instrukcji?
  7. kespa1988

    Panasonic Aquarea

    Przy ostanich ujemnych tempraturach (przy ok -4 st.) na panelu mojej pompy T-Cap Monoblok 9kW pojawia się informacja o błedzie H75. Po resecie błąd znika i pompa wraca do normalnej pracy, ale miałem juz tak, ze blad wsykoczył nad ranem i zadziałały zawory zabezpieczajace przed zamarazniem i ewakułowaly wodę z ukladu. Co moze byc przyczyną takiego błedu? Moze ktores z ustawien? Z Autodiagnostyki jest tylko informacja: "Nie działające ogrzewanie i próba odszraniania podczas niskiej temperatury wody Zbyt wolny masowy przeływ wody przez wymiennik płytowy. Nieprawidłowa praca grzałek rezerowowych."
  8. Z krzywej grzewczej, tak z glowy nie pamietam. Ok 25 na podlogowe, 30-40 na grzejniki.
  9. Rownież dziekuje za odp. Tzn. chodzi Ci o to ze PC ma wieksza sprawnosc niz ten Galmet i nie ma sensu jego uzywac do grzania, ale jako po prostu bojler bezie ok ?
  10. Dziekuje bardzo za odp. Tym Galmetem nie grzałem CWU w zimie, pracuje jedynie w sezonach letnich, aby nie babrać sie z ekogroszkiem, ktory w sumie zlikwidowałem. Wiec przed 3 lata pracowal lacznie maj-wrzesien, czyli 15 mies. wiec jest w dobrym stanie + mam miejsce.
  11. Hej, Modernizuje kotłownie. Pozbyłem sie pieca na ekogroszek z zaworem mieszajacym, sterowanym czujnikami pogodowymi. Została pompa ciepła do CWU w lecie, Galmet GT Basic 270L z 1-węzownica (1 m2) – pelniaca jednoczenie funkcje bojlera. Chciałbym zamontowac PC, wstepnie wybrałem model Panasonica T-Cap 9kw 3f (Policzyłem OZC dla domu i w przypadku PC wyszlo mi 7,3 kW) i posiadam 3fazową fotowoltaikę 10kwp (stare zasady). W nowym domu (powierzchnia ogrzewana ok 130-140m2) posiadam podlogówke + 4(docelowo 3, bo w jednym pomieszczeniu dosc latwo zmienie na podlogowke) grzejniki na pietrze. Kotłownia jest uzbrojona w zawory trojzdrozne, pompy, siłowniki do zaworów, naczynie przeponowe i inne. Jednoczesnie mam kilka pytan: 1. Na pewno musze dokupic bufor CO, jesli tak to jaki? Czy standardowo oferowany 300L nierdzewny (3,5k PLN) to dobra opcja? 2.Jakie elementy (które juz posiadam) bede mogl wykorzystac w podlaczeniu w/w PC a jakie musze jeszcze wziac pod uwage? 3.Czy dodatkowo potrzebuje zasobnika do CWU? Czy tę funkcję wciaz moze pelnic wspomniany Galmet Basic (270L) 4. Czy musze np. dokupic do PC moduły aby sterowac z czujików pogodowych? Proszę o rady Dzięki
  12. Hej, wykonac opaskę z tynku mozaikowego wokol domu. Obecnie mam styropian przykryty folią. Planuję odciac nieco folii, styropian obrobic siatką/klejem na powiedzmy 30cm cm wokol domu a nastepnie tynk mozaikowy. Zostawię nieco folii aby dojechac kostką i ew. 0,5-1 cm dylatacja miedzy kostką a tynkiem, zeby pracująca kostka ni uszkadzala tynku. Czy warto jeszcze w jakis sposob zaizolowac ten styropian przed warstwą klej\siatka\tynk ?
  13. Czesc, szukam pomocy w kwestii odprowadzenia spalin z okapu kuchennego. Czytalem nieco forum i chcę sie upewnic. Biorę pod uwagę trzy warianty (schemat w załączniku). A - wyprowadzenie okapu bezposrednio na zewnatrz budunku - ale jest wiele glosów na forum, ze moga sie pojawic plamy + starta ciepla, czy ktos ma doswiadzcenie z takim rozwiazaniem? B- przebicie sie przez strop, poprowadzenie plaskim kanałem i podlaczenie sie do kominka wentylacyjnego - chailkbym uniknac tego rozwiazania, bo w domu są już tynki, ale wole miec lepszą wentylacje niz piękne sciany C - wyjscie na sciane zew. (czy wkucie w sciane jest konieczne, tak aby przykrys grubszą warstwa styro?) rowniez plaskim przewodem i podlaczenie sie do kominka wentylacyjnego. C Nie mam w domu rekuperacji. Bardzo proszę o pomoc. Dzięki
  14. Cześć, mam pytanie odnośnie garderoby. Zgodnie z projektem przez garderobe idzie komin w ktorym są pustaki wnetylacyjne, czy takie rozwiazanie jest wystarczajace do wnetylacji garderoby? Dodam jedynie, na parterze wentylacja kotłowni jest podpieta pod ten sam komin. Czy jest sens robic nowy komin wentylacyjnyn ponad dach dla garderoby?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...