Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

BonoRono

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

BonoRono's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Wtam Jestem na etapie wyboru kotła i grzejników do nowo wybudowanego mieszkania. Mieszkanie to parter w dwumieszkaniowej szeregówce, szereg wew. Kocioł to na 90% VICTRIX ZEUS SUPERIOR 26 2 ERP, kondensat z wbudowanym zasobnikiem. Problem mam z doborem grzejników. Zgodnie z projektem budowalnym "zapotrzebowanie na ciepło budynku dwulokalowego wynosi 8363W" czyli jednego mieszkania przyjmijmy że 4200W. Na schemacie instalacji każde z pomieszczeń ma okresloną wartość w "watach", sumując to wszytsko wychodzi niecałe 4000W. Dzieląc to na powierzchnię mieszkania wychodzi 45W/m2. Czy ta wartość jes poprawna? Instalator zaproponował grzejniki o znacznie większej mocy, około 80W/m2? Jaką wartość pownno się przyjąć?
  2. Od pieca do najdalszego punktu odbioru wody to jakieś 8m po rurach. Czy to daleko? Jednofunkcyjny z zasobnikiem będzie lepszy niż dwufunkcyjny z zasobnikiem? Czy do tej cyrkulacji to trzeba jakieś zmiany w instalacji? Bo instalację (tzn. rury) mam już poprowadzone wszędzie.
  3. Witam, W styczniu odbieram mieszkanie 88m2 (szeregówka dwumieszkaniowa) do którego muszę zakupić kocioł + grzejniki + wszystkie niezbędne rzeczy do instalacji tychże elementów. Nie mam ogrzewania podłogowego, punktu odbioru ciepłej wody to umywalka, prysznic w łazience i zlew w kuchni, dodatkowo mam jeszcze umywalkę w grażu (garaż pod mieszkaniem) ale będzie używana sporadycznie. Miejsce montażu kotła to garaż więc miejsca sporo bo garaż ma ponad 40m2. Wybór jest bardzo trudny, pytałem kilka osób, każdy mówi co innego, ja osobiście z gazem nie miałem nigdy nic wspólnego (u rodziców w domu zawsze było ogrzewanie węglowe a w obecnym mieszkaniu mam ogrzewanie miejskie) Moje rozważania dotyczą: jedno czy dwufunkcyjny piec? tradycyjny czy kondensacyjny? czy jak dwufunkcyjny to z zasobnikiem czy bez? Czytałem trochę forum i byłem raczej przekonany do dwufunkcyjnego kotła z zasobnikiem (ok.50l) aby uniknąć sytuacji, że podczas brania prysznica ktoś odkręca gorącą wodę w kuchni a ja czuję to na własnej skórze. Instalator, który współpracuje z dewelperem przedstawił mi ofertę na kocioł Beretta quadra II csi turbo, z całą instalację z grzejnikami woła 9000zł netto. Byłem też w firmie zajmującej się tym to proponowali kondensacyjny dwufunkcyjny vissman za 6500zł (sam piec), na pytanie w jakim czasie zwróci mi się różnica w cenie (tradycyjny-kondensat) to pani stwierdziła, że w pół roku - na forum czytałem, że jest to około 10lat. Jak to przeliczyć? Macie jakieś sugestie? Czy ktoś z Wrocławia może polecić jakaś firmę?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...