
szakal21wroc
Użytkownicy-
Liczba zawartości
18 -
Rejestracja
O szakal21wroc
- Urodziny 07.03.1987
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Miejscowość
WROCŁAW
-
Kod pocztowy
55-040
-
Województwo
dolnośląskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
szakal21wroc's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Ile litrowy masz bojler?
-
500 zł na cwu to bardzo mało... albo mało wody zużywacie albo masz bardzo tani prąd...
-
Nie napisałem że chcę pakować eko, podałem go jako jedną z możliwości. Jak dla mnie PC+WM to za drogi koszt, mógłbym ewentualnie pozostać przy PC bo i tak muszę przygotować ciepłą wodę. Czas zwrotu inwestycji PC a Eko wychodzi mi po 10 latach a nie wiem czy i tak PC dożyje. W razie W koszt wymiany kotła EKO wyniesie ok 6 kzł a nie kolejne 20kzł
-
Nie buduję domu pasywnego a i środki mam ograniczone na niektóre inwestycję Dajmy na to że skłonię się ku rekuperatorowi czym podgrzeję cwu? PC?
-
Nie jestem tak sprytny i raczej nie zrobię sobie sam rekuperatora 3000 kWh/rok na cele cwu 8-8,5 kW zapotrzebowanie na moc cieplną, rocznego zapotrzebowania na ciepło jeszcze nie znam.
-
PC też bez prądu nie pójdzie. Dopiero rozważam rodzaj ogrzewania, a na działce mam tyko prąd i wodę. Może być też kocioł na pelet, nie tylko eko groszek znajomi, którzy nim palą akurat są zadowoleni, dlatego pytam o inne opinie. Może ktoś poleci jeszcze jakieś inne źródło? Nie boicie się, że prąd może mocno wzrosnąć? Przecież mówi się o nadchodzącym kryzysie energetycznym i niedoborami prądu związanymi ze zbyt szybkim wzrostem zapotrzebowania na energię w stosunku do powstających elektrowni... I jaki wyjdzie czas zwrotu takiej inwestycji rekuperator+PC jeżeli oszczędność wynikająca z zastosowania WM to 1kW?
-
Rekuperator + PC to są dosyć spore nakłady inwestycyjne... a do tego i tak muszę dołożyć jeszcze instalację do ogrzewania, czyli np. elektryczną... No i wszystko na prąd... Czyli i tak potrzebuję miejsce na kotłownię/pomieszczenie techniczne na zbiornik cwu, PC i rekuperator, więc gdzie ta oszczędność miejsca?
-
Jakie masz ogrzewanie i zapotrzebowanie na moc grzewczą przy wentylacji mechanicznej? Jakie wychodzą Cię koszty roczne na c.o. i cwu?
-
Można zainwestować w poprawną izolację czyli zmniejszenie zużycia energii na ogrzewanie. Co przez to rozumiesz? Jakie grubości i jakie materiały?
-
Nie mam drugiej taryfy prądowej, dom jest na wsi i zbytniego wyboru dostawców tam nie ma.
-
A co z szumem? I jaki był koszt inwestycyjny instalacji?
-
W przypadku wentylacji mechanicznej, to i tak czym w dalszym ciągu ogrzać dom i przygotować cwu?
-
Wentylacja mechaniczna włączona 24h/dobę przez miesiąc to koszt ok 50/60zł miesięcznie i musi chodzić cały rok, bo nie można łączyć grawitacyjnej z mechaniczną (może ktoś ma i liczy to podałby jaki koszt roczny mu wychodzi). Do tego nie wiem czy nie słychać pracy wentylatora, tak jak w przypadku klimatyzacji. I ile kosztuje jej serwis, wymiana filtrów itp.? No i jaki był koszt inwestycyjny instalacji kanałów oraz rekuperatora?
-
To co 17cm styro na ścianę i 20cm na podłogę?
-
Jestem laikiem w tych spawach dlatego proszę o wyrozumiałość Strop drewniany ocieplony 10cm dach wełną 15cm Wentylacja grawitacyjna , mechaniczna to dodatkowe koszty aha styropian lambda 0,036