Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lego87

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O Lego87

  • Urodziny 14.03.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Lego87's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Myślę, że przez deskę i z wyczuciem można spróbować. Jeżeli brzeszczotem to w zależności od tego jaki jest dostęp i czy połączenie spodu parapetu ze ścianą było szpachlowane. Jeżeli było, również trzeba delikatnie odkuć lub podciąć.
  2. Witam. Proponuję podkuć przy szpaletach kilka cm po całej szerokości. Możesz spróbować naciąć ścianę szlifierką lub urządzeniem wielofunkcyjnym tak, by uzyskać w miarę prostą linię i podkuć. Następnie gumowym młotkiem (można przez deseczkę) uderz parapet od spodu i zobacz, czy się obrusza. Jeżeli parapet zacznie się ruszać, spróbuj go wyszarpać ruchami góra dół. Jeżeli parapet jest długi to w dwie osoby. zwróć uwagę przy podkuwaniu, czy masz zamontowane narożniki. Zalecam zabezpieczenie obszaru dookoła prac, zwłaszcza podłogi.
  3. Drzwi do łazienki, do kotłowni i do pomieszczenia gospodarczego pod schodami.
  4. Dzięki za pomysł. Na tym korytarzu są też drzwi otwierane do środka korytarza i jeżeli dobrze zrozumiałem, takie rozwiązanie w tym przypadku nie jest możliwe. Chciałbym, żeby wszystkie futryny były obrobione w ten sam sposób. Wieczorem postaram się zamieścić zdjęcie z drzwiami otwieranymi do środka korytarza, żeby to zobrazować.
  5. Witam wszystkich. Robię remont u teściów. Zabudowałem korytarz na którym jest kilka futryn z drzwiami płytami GK. Wymieniane na nowe będą tylko skrzydła drzwiowe. Macie pomysł jak obrobić futryny w estetyczny sposób? Myślałem o ćwierćwałkach dociętych do kąta i klejonych pomiędzy futryną, a półnarożnikiem. Futryny i ćwierćwałki byłyby pomalowane docelowo pod kolor skrzydeł drzwiowych. Macie jakieś inne sugestie? Załączam dwa zdjęcia.
  6. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem pytanie. Generalnie mur stanie oczywiście w granicy między mną a sąsiadem i planuję na nim później jakieś przęsła. 1,2 m to będzie wysokość ściany od fundamentu do poziomu 0. W najwyższym punkcie będzie niecałe 2m powyżej gruntu. Ziemia będzie nasypana tak, by zostawić mur jakieś 15 cm powyżej nasypu.
  7. To ma być mur oporowy z ziemią nasypaną na całej jego powierzchni. Nie wyobrażam sobie, by taka konstrukcja o której Pan pisze to wytrzymała.
  8. Stopa jednak 1 m szerokości, ściana muru 25 cm. wyszło 37 mb stopy i 70 m2 muru. Cena: 20 740 zł Pozdrawiam Lego87
  9. Tak, koszt robót jest w cenie. Generalnie buduję dom i wykonawca zrobiłby to od razu przy zasypywaniu fundamentów. Kiedyś musiałbym to wszystko rozkopywać jeszcze raz, by wykonać mur. Pewnie wiązałoby się to z wyższymi kosztami i z problemem przejazdu koparki między domem.
  10. Robocizna to 12 zł/m2. Dach wielospadowy. Okolice Krakowa.
  11. Stopa szerokości 70 cm na głębokości 1,2m. Ściana muru o szerokości 25cm. Szalowanie blatami (peri) wszystko zazbrojone drutem 10 i 8, zalane betonem z gruszki prawdopodobnie B25 K4. Okolice Krakowa. Pozdrawiam.
  12. Dziękuję za odpowiedź. Ktoś jeszcze się wypowie w temacie? Pozdrawiam.
  13. Cześć. Dostałem wycenę za deskowanie dachu 322,3m2: 10600 zł robocizna +materiał. Proszę o opinię, czy taka cena na dzień dzisiejszy jest ok. Pozdrawiam Lego87
  14. Cześć wszystkim. Dostałem dzisiaj wycenę na mur oporowy: Stopa dociążająca: 220 zł/mb ściana oporowa od stopy w górę: 180 zł/m2 Wszystko lany beton, w cenie robocizna, sprzęt i materiał. Proszę o opinie odnośnie podanych cen. Pozdrawiam Lego87
×
×
  • Dodaj nową pozycję...