
Lego87
Użytkownicy-
Liczba zawartości
14 -
Rejestracja
O Lego87
- Urodziny 14.03.1987
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Województwo
małopolskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Lego87's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Usuwanie parapetu kamiennego - jak podejść do tematu
Lego87 odpowiedział palazzo2k → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Myślę, że przez deskę i z wyczuciem można spróbować. Jeżeli brzeszczotem to w zależności od tego jaki jest dostęp i czy połączenie spodu parapetu ze ścianą było szpachlowane. Jeżeli było, również trzeba delikatnie odkuć lub podciąć. -
Usuwanie parapetu kamiennego - jak podejść do tematu
Lego87 odpowiedział palazzo2k → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Witam. Proponuję podkuć przy szpaletach kilka cm po całej szerokości. Możesz spróbować naciąć ścianę szlifierką lub urządzeniem wielofunkcyjnym tak, by uzyskać w miarę prostą linię i podkuć. Następnie gumowym młotkiem (można przez deseczkę) uderz parapet od spodu i zobacz, czy się obrusza. Jeżeli parapet zacznie się ruszać, spróbuj go wyszarpać ruchami góra dół. Jeżeli parapet jest długi to w dwie osoby. zwróć uwagę przy podkuwaniu, czy masz zamontowane narożniki. Zalecam zabezpieczenie obszaru dookoła prac, zwłaszcza podłogi. -
Drzwi do łazienki, do kotłowni i do pomieszczenia gospodarczego pod schodami.
-
Dzięki za pomysł. Na tym korytarzu są też drzwi otwierane do środka korytarza i jeżeli dobrze zrozumiałem, takie rozwiązanie w tym przypadku nie jest możliwe. Chciałbym, żeby wszystkie futryny były obrobione w ten sam sposób. Wieczorem postaram się zamieścić zdjęcie z drzwiami otwieranymi do środka korytarza, żeby to zobrazować.
-
Witam wszystkich. Robię remont u teściów. Zabudowałem korytarz na którym jest kilka futryn z drzwiami płytami GK. Wymieniane na nowe będą tylko skrzydła drzwiowe. Macie pomysł jak obrobić futryny w estetyczny sposób? Myślałem o ćwierćwałkach dociętych do kąta i klejonych pomiędzy futryną, a półnarożnikiem. Futryny i ćwierćwałki byłyby pomalowane docelowo pod kolor skrzydeł drzwiowych. Macie jakieś inne sugestie? Załączam dwa zdjęcia.
-
Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem pytanie. Generalnie mur stanie oczywiście w granicy między mną a sąsiadem i planuję na nim później jakieś przęsła. 1,2 m to będzie wysokość ściany od fundamentu do poziomu 0. W najwyższym punkcie będzie niecałe 2m powyżej gruntu. Ziemia będzie nasypana tak, by zostawić mur jakieś 15 cm powyżej nasypu.
-
To ma być mur oporowy z ziemią nasypaną na całej jego powierzchni. Nie wyobrażam sobie, by taka konstrukcja o której Pan pisze to wytrzymała.
-
Stopa jednak 1 m szerokości, ściana muru 25 cm. wyszło 37 mb stopy i 70 m2 muru. Cena: 20 740 zł Pozdrawiam Lego87
-
Tak, koszt robót jest w cenie. Generalnie buduję dom i wykonawca zrobiłby to od razu przy zasypywaniu fundamentów. Kiedyś musiałbym to wszystko rozkopywać jeszcze raz, by wykonać mur. Pewnie wiązałoby się to z wyższymi kosztami i z problemem przejazdu koparki między domem.
-
Robocizna to 12 zł/m2. Dach wielospadowy. Okolice Krakowa.
-
Stopa szerokości 70 cm na głębokości 1,2m. Ściana muru o szerokości 25cm. Szalowanie blatami (peri) wszystko zazbrojone drutem 10 i 8, zalane betonem z gruszki prawdopodobnie B25 K4. Okolice Krakowa. Pozdrawiam.
-
Dziękuję za odpowiedź. Ktoś jeszcze się wypowie w temacie? Pozdrawiam.
-
Cześć. Dostałem wycenę za deskowanie dachu 322,3m2: 10600 zł robocizna +materiał. Proszę o opinię, czy taka cena na dzień dzisiejszy jest ok. Pozdrawiam Lego87
-
Cześć wszystkim. Dostałem dzisiaj wycenę na mur oporowy: Stopa dociążająca: 220 zł/mb ściana oporowa od stopy w górę: 180 zł/m2 Wszystko lany beton, w cenie robocizna, sprzęt i materiał. Proszę o opinie odnośnie podanych cen. Pozdrawiam Lego87