Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przemek Wrocław

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    60
  • Rejestracja

Przemek Wrocław's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dzięki ! O to mi chodziło. Dzięki za trud.
  2. Dzięki ! O to mi chodziło. Dzięki za trud.
  3. Jestem dopiero na etapie planowania wszystkiego. Dzięki za zainteresowanie. Fajnie, że jest tak dużo zainteresowanych osób. Na pewno możecie zrobić coś ważnego !! Dzięki !!!!!!!!!
  4. Witam ! Mam ogromną prośbę. Jeśli macie zrobioną na komputerze listę wydatków, to skopiujcie ją w wiadomość lub prześlijcie ją na priva. Pozwoli mi to lepiej przewidzieć wszystkie koszty. Na pewno wiele rzeczy nie mam zapisanych. Z góry dziękuję !!!!
  5. Ej ! Nie tylko na priva ! Ja też chcę poczytać ! A strażaków zgasimy !
  6. Ej ! Nie tylko na priva ! Ja też chcę poczytać ! A strażaków zgasimy !
  7. Witam ! A może jest jakiś tani sposób sprawdzenia wilgotności drewna przed zakupem. Wiecie coś o tym ? Nigdy nie będziemy mieli gwarancji jakości drewna, jeśli nie sprawdzimy sami. Przecież firmy miewają różne partie drewna. Czasami, gdy mają dużo zleceń, nie czekają z pożądnym wysuszeniem.
  8. Racja. To jest inny styropian. A co do palności, czy promieniotwórczości - ja chcę tylko wykazać, że nic nie jest czarne, albo białe.
  9. Niewiele się napracowałem. Po prostu skopiowałem parę tekstów. Dzięki jackowski, nawet nie wiedziałem, że istnieje wentylacja z odzyskiem ciepła. Ale o to chodzi. Pozbywamy się wilgoci i CO2.
  10. napisałem : ,,a minimalnym zwiększeniem zagrożenia pożarowego ze strony styropianu.'' a nie ,,małą istotną palnościa styropianu '' Jeśli nie widzisz różnicy, to znaczy, że twój iloraz inteligencji jest za niski. Dla innych : Palność styropianu jest istotna. Jednak zastosowanie go w domu dla mnie nie zwiększa kolosalnie zagrożenia pożarowego. O wiele bardziej zwiększa je zasosowanie drewnianych boazerii,podłóg, dywanów, wykładzin, drewnianego dachu, gazu itp..
  11. Bardzo ciekawe artykuły :-------------------------------------------------------------------------------- http://pc69.wbc.lublin.pl/ChemFan/Publikacje/Radon.html http://www.ariadna.pl/ratownictwopolskie/1844.htm
  12. Witam ! Jaki tu spokój i rzeczowość. Na co dzień walczę w ,,wymianie doświadczeń ''. Tutaj wpadam, żeby poczytać wypowiedzi kulturalnych ludzi. Na razie jestem za styropianem i myślę, że przy tym zostanę. Jakoś mało jest argumentów przeciwko ceramice. Co tradycyjne, powszechne jest najlepsze ? Znalazłem parę fajnych artykułów dotyczących promieniotwórczości. Zauważcie, że nowotwory też stały się bardzo powszechne. Dla mnie różnica w oddychaniu ściany jest mało istotna. Wentylacja tak !!! Pozostał mały dylemat pomiędzy promieniotwórczością ceramiki (która ma małe natężenie, ale kumuluje się np. w ciągu roku) a minimalnym zwiększeniem zagrożenia pożarowego ze strony styropianu.
  13. Nie jestem sceptykiem. Jestem po prostu obiektywny. Wiem, że Każdy wybór wymaga kompromisów. Nie ma nic idealnego. Będąc dopiero na etapie wyboru nie będę za wszelką cenę bronił technologii, z której już zbudowałem. A myślę, że warto zdać sobie sprawę z zagrożeń płynących z każdego materiału. Byłem wczoraj u znajomego, który wybudował dom z porothermu. Potwierdził, że bywają przypadki, kiedy jakaś partia jest do niczego. Dlatego każdą paletę trzeba sprawdzać. Bywając w Niemczech (jest budowlańcem) potwierdził, że wciąż buduje się tam również w technologii typu thermomur. Czy byliśmy mądrzy, czy głupi w wyborze technologii ocenią następne pokolenia.
  14. A może przekleństwem ludzkości jest ceramika, która powoduje coraz większą zachorowalność na raka ??????? Dobra, ściany uszczelnię, ale co z moimi kafelkami na podłodze ? O może szkliwo jest uszczelnieniem ? A może to jeszcze gorzej, bo temperatura zeszkliwiania jest wyższa od temperatury produkcji cegieł? Nic, tylko mieszkać na wolnym powietrzu.
  15. I dla równowagi : Materiały budowlane są wytwarzane ze skał naturalnych. Dlatego zawierają również uran i tor, a w konsekwencji rad. Najlepszym sposobem na obniżenie promieniotwórczości w budynkach jest wietrzenie pomieszczeń, gdyż jej źródłem jest gazowy, promieniotwórczy radon, który powstaje w wyniku przemian promieniotwórczych, a jako gaz może się ulatniać ze ścian. Tempo wydzielania radonu ze ścian zależy od porowatości (umożliwiającej dyfuzję), a także wszelkich zastosowanych uszczelnień powierzchni. Za pomocą malowania, gipsowania, czy wyklejania ścian tapetą można zmniejszyć ilość wydzielanego radonu około pięciokrotnie. A obłożenie go styropianem ? http://pc69.wbc.lublin.pl/ChemFan/Publikacje/Radon.html
×
×
  • Dodaj nową pozycję...