Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

smokehouse

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

smokehouse's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. smokehouse

    izolacja poddasza pianką

    Są środki niebezpieczne , toksyczne i bardzo toksyczne. A i ilość też robi różnicę. Ile tej pianki wejdzie nad poddasze? 1 tona? Więcej ? Tak więc jeśli coś jednak truje, to w takiej ilości jaka jest między belkami dachu, może być tej trucizny sporo. I jeszcze ta świadomość, że przez kilkadziesiąt lat będziemy pod tym żyć, spać, jeść, wychowywać dzieci. To nie paranoja, ale jeśli mogę dokonać wyboru, będę szukać mniejszego zła. Pierwszym kryterium niech będzie choćby fakt, że osoby montujące materiał, nie muszą być w strojach kosmonautów, co już sugeruje z jaką trucizną mamy kontakt. Drugim kryterium niech będzie brak konieczności wietrzenia przez dobę, a może 30 dni? I tak dalej. Pewnie, że najzdrowszy byłby np. mech, ale poszukam jednak czegoś mniej zdrowego, o lepszych parametrach i większej trwałości. A do koncernów nic nie mam. Jak zaproponują produkt, który mnie nie zabije, to dam im zarobić. Bo życie i zdrowie mam tylko jedno.
  2. smokehouse

    izolacja poddasza pianką

    Akurat w przypadku materiału, z którym ja i moja rodzina mamy mieć kontakt przez, prawdopodobnie, najbliższych kilkadziesiąt lat, tak właśnie zrobię. A dlaczego? Bo mam spore wątpliwości i obawiam się, że pianki mogą być toksyczne także podczas eksploatacji, a nie tylko w czasie aplikacji. I jak pokazałam wcześniej, atest PZH sprawy nie rozstrzyga.
  3. smokehouse

    izolacja poddasza pianką

    Dokumenty dokumentami , a prawda jest taka… Interesowałam się tematem i ciekawostka. Atest PZH, jeśli chodzi o materiały budowlane, nie jest wydawany na podstawie jakichkolwiek badań! Dla mnie to kuriozalne, ale wydanie dokumentu odbywa się na podstawie deklaracji producenta, który podaje z czego składa się jego produkt, a zakład higieny już nie wnika w szczegóły. Dokument ładnie wygląda i ma "moc marketingową", ale o niczym nie świadczy. Eternit też pewnie miał dokumenty potwierdzające jego przydatność do stosowania w budownictwie. A jak to się skończyło wszyscy wiemy. Tylko ile lat było potrzeba i ilu chorych, żeby prawda wyszła na jaw?
  4. smokehouse

    izolacja poddasza pianką

    Witam wszystkich, zarejestrowałam się na tym forum żeby dać wyraz moim wątpliwościom co do systemu ocieplania piankami. Temat zainteresował mnie, bo chciałabym ograniczyć wydatki na ogrzewanie, a wiem że ciepło głownie dachem ucieka. Ale co mnie zastanawia. Kilka stron wsześniej na tym wątku padł zarzut dotyczący negatywnego wpływu substancji chemicznych zawartych w piankach na zdrowie i życie ludzi mieszkających w domu w ten sposób ocieplonych (cytat powyżej). Miałam też takie obawy wcześniej, słyszałam, że w którymś kraju, skandynawskim chyba, przepisy ograniczają stosowanie tego rodzaju materiałów w budownictwie mieszkaniowym. Trudno jednak znaleźć informacje na ten temat. No i co. Pojawił się wspomniany wyżej post o szkodliwości, a po nim właściwie ucięcie tematu i dyskusje zupełnie o czymś innym, jakby chciano "przykryć" niewygodne informacje. Przyznaję, że ten fakt właściwie pomógł mi podjąć ostateczną decyzję. Coś jest na rzeczy, a ja nie będę ryzykowała zdrowiem swoich bliskich. Zresztą nigdy nie ma pewności czy wykonawca używa materiałów, na które ma dokumenty. Przecież w tych beczkach może być wszystko. Najgorsza i najtańsza chińszczyzna. Przepraszam za wydźwięk tego posta, ale moim zdaniem warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę i parametry. Kiedyś DDT też uważano za bezpieczne i używano przez 20 lat w dużych ilościach jako środek owadobójczy, a skończyło się jego wycofaniem ze wzlędu na szkodliwość. Choćby cień wątpliwości, jak dla mnie, to już powód żeby szukać innych rozwiązań.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...