
Xblue
Użytkownicy-
Liczba zawartości
10 -
Rejestracja
O Xblue
- Urodziny 06.07.1982
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
-
Jestem na etapie
wykończenie wnętrza
-
imię i nazwisko
Marcin
Dane osobowe
-
Miejscowość
Skawina
-
Kod pocztowy
32-050
-
Województwo
małopolskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Xblue's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
Jeżeli nie zależy Ci na akumulacji to tylko Silca/Varmsenn, po co kombinować, ponadto strefa grzania zaczyna się od połowy wkładu, poniżej zawsze jest "zimne" (dotyczy obudowy otwartej). Jeżeli czopuch i to co ponad bedzie z Silca/Varmsenn to nie rozumię po co doł budować z cegły?
-
Kamien to zazwyczaj ma grubość 3 cm. Stelaż OK, jak będziesz na czopuch kleił kamien, płytki, etc (ciężkie rzeczy) w przeciwnym wypadku zbędny. Ważne aby całość zaciągnąć klejem zatapiająć siatkę. Varmsen ok, Promat nie wiem, raczej nie robiłbym obudowy kominka z z tych płyt. Ja zastosowałbym Varmsen lub Silke, ogólnie dostepne w marketach (casto, LM).
-
Zdun Darek B Zdjęcie było robione naprawdę starym telefonem, drugi dzień po sklejeniu całej obudowy. Więc delikatnie i na próbę. Szyba była usmolona po samą górę. Na chwile obecną pale wszystkim co mam na budowie i da się spalić (papier, deski, kartony) oczywiście nie wliczając plastików i innych podobnych syfów... lecho*ski Front przy wkładzie jest cofnięty o 3 cm od wkładu. Celowe posunięcie ponieważ kamień, który ma defakto 3cm w przyszłości ozdobi front oraz belki, doin_oakenhelm Fakt, rozpalanie od dołu. Jednak zamierzam to pilnie zmienić. PS. dużo naczytałem się na temat podłaczenia wylotu spalin do komina. Jak widać rura podłączona jest tak samo jak krztałtki w kominie, czyli kielichem do góry. I tu rodzi się pytanie: czy jest ono lepsze od podłączenia odwrotnego (kielichem w dół). Jak dotąd u wszystkich znajomych widziałem montaż odwrotny.... czyli rura nakładana była na zewnętrzną stronę wylotu spalin wkładu. Acha i jeszcze jedno pytanie. Nie zamontowałem szybra, bo wydaje mi się bezcelowy. Czy mam rację? Z góry dziękuję za wszelkie uwagi, porady.
-
Radioator... wiem ... ale jako, iż był w "cenie" z wkładem nie omieszkałem zamontować w sumie to kilka stopni mniej pójdzie w komin. Tak, zgadza się, czopuch jest trochę cofnięty względem dolnej zewnętrznej obudowy ale to tylko takie wrażenie, ponieważ jest w pionie z obudową dolną wewnętrzną. Po prostu podkleiłem tam drugą sciankę. tym samym nadproże opiera się ładnie na sciance o grubości 60mm
-
Witam. Podziele się miom kominkiem. Dłuuuuuuuuugo zastanawiałem się nad wkładem (Kratki, z Casto, LM, etc). Po przeczytaniu chyba "całego internetu" decyzja zapadła --> Tarnavva Unica 14kW. Obudowa to płyty szamotowe gr. 30mm. Wysokość komora dekompresjnej, mierzona od sufitu 420mm. Wysokość całkowita obudowy 2600mm. Suma kratek wlotowych zimnego powietrza ~ 600cm2. Suma wylotowych ~ 1000cm2. Ta dziura w komorze dekompresyjnej do DGP na 2 pokoje. "Poczęstowałem" się wolną wentylacja . Jako, iż obudowa została zrobiona "tymi ręcami" zapewnę wkradło się "trochę" błędów. Zachęcam do komentarzy, porad, uwag które to są dla mnie bardzo cenne.
-
Tomek, uzyj dybli tak jak napisał "animuss" + podkładki poszerzane. Będzie siedziało jak diabli... ja tak zrobiłem. Nawet nie myśl o kołkach do styro... chyba że lubisz zapach topionego plastiku... Co do kleju to ja użyłem kleju do płytek, najtańszego oraz CM17. Akurat takie miałem... Wszystko jest OK. Atom nie ruszy
-
Witam. Czyzby nikt nie uzywał wkładów z Casto?
-
Witam. Podnoszę temat, ponieważ stoję nad dylematem. Czy uzytkuje ktoś wkłady z Castoramy? Chodzi o wklady pod marką NordFlam. Proszę o opinie, uwagi, spostrzeżenia? Ewentualnie porównanie do Kratki model Maja? Zauwazyłem, że Nord Flame jest cięższy. PS. Mój znajomy użytkuje NordFlame z Casto za ~ 1600 i po 3 lata intensywnego uzytkowania jest zadowolony. Wspomniał również, ze tylna osłona uległa zdeformowaniu, podobno mozna wymienić.
-
Witam. Postanowiłem zrobić zabudowę kominka jak na zdjęciu poniżej: W grę wchodzą opcje: 1) Kominek z trzema szybami. Obudowa z cegłówek, jednak najtrudniejsze będzie zrobienie belki nad kominkiem. Czy to jest w ogóle możliwe? 2) kominek z tylko z przednią szybą. Obudowa z cegłówek. Tu konstrukcja wydaję się dość prosta. 3) Kominek z trzema szybami. Obudowa w płyt KW. Tu konstrukcja wydaję się prostrza od obudowy z cegieł (opcja nr.1), jednak czy będzie wytrzymała? Czy muszę podeprzeć płyty konstrukcją metalową taka jak do GK? Oczywiście DGP na 2 pokoje sąsiadujące, Kratki wylotowe o łącznej powierzchni ~ 1000m2. Kratki wlotowe o łącznej powierzchni 700m2. Komora dekompresyjna mierząc od sufity ~ 40 cm w dół.. Sciana na której będzie kominek ma wymiary: szer 1,8m, wys 2,65m. Wlot do komina znajduje się na wysokości 1,9. Czerpnia powietrza do komory spalania doprowadzona rurą fi 100, aktualnie z kotłowni która jest/bedzie pod kominkiem. Na jakiej wysokości rury spiro do DGP muszę być umieszczone w obudowie kominka? Widziałem również w sprzedazy, takie metalowe stelaże na kominek do których podpina się rury do DGP. Czy to jest konieczne czy mogę zawiesić luźno w obudowie? Niestety z racji budżetu w grę wchodzą wkłady: NordFlam (Castorama) oraz Kratki (Internet). Ewentualnie, jeżeli będzie to kominek z przednią szybą zastanawiam się jeszcze nad Tarnavva, ale tu cena jest o 1300pln większa. Posiadam komin systemowy Schiedel, ceramika, fi 200. Czy takie połączenie będzie OK? Chodzi mi o to czy nie pęknie ceramika? Czy mogę zastosować rurę z wymiennikiem? Z góry dziękuję za odpowiedz.