Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

itdetd

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O itdetd

  • Urodziny 04.04.1963

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wieluń
  • Kod pocztowy
    98-300
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

itdetd's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Wbrew Ciebie? To ja napisałem poniższe? ArurStadnik napisał o 4 raportach i się tłumaczył, w właściwie obstał przy swoim. Dlatego drążyłem temat.
  2. Dodając do tego przynajmniej badanie reakcji na ogień i zadeklarowane uwalnianie sub. niebezpiecznych - zgadzam się z Tobą. Neguję jedynie to, że wg Ciebie producent musi mieć 4 raporty + 1 zbiorczy z numerami raportów szczegółowych. W normie nie ma takich wytycznych. Równie dobrze wyniki wszystkich badań mogą być zawarte w jednym dokumencie. Negowałem również istnienie wzorów raportów, ale co do tego już zmieniłeś zdanie. Mam nadzieję, że potwierdzisz pozostałe rzeczy tak, żeby nikt nie został wprowadzony w błąd. A i mylisz się - w aktualnie obowiązującej normie inaczej wygląda strona i tabela, którą załączyłeś zmiana dotyczy wytycznych co do trwałości i dodatkowe 2 badania.
  3. A żebyś wiedział, że zadałem sobie trudu inż.maliniak, tak zgadza się ArturStadnik przedstawił jedną stronę z normy 12566-3 - niestety już nieaktualną. Teraz obowiązuje norma 12566-3:2005+A2:2013 https://blogannybieli.wordpress.com/2014/10/12/wreszcie-komisja-ustalila-okres-przejsciowy-dla-normy-en-12566-32005a22013/ Co istotne nie znalazłem w jej treści wzmianki o raporcie zbiorczym, ani że powinny być w nim podane numery raportów szczegółowych. W normie tej również nie ma informacji na temat formy dokumentu, w którym powinny być zawarte wyniki badań. Nie ma również żadnych wzorów raportów, a jedynie informacje jakie powinny być podane. Zatem, jako że nie znalazłem w normie (co prawda norma jest w języku angielskim, ale jednak coś tam rozumiem) potwierdzenia informacji podanych przez ArturaStadnika, a on z kolei nawet nie zacytował właściwej treści, postanawiam uwierzyć Beji i sprzedawcy. Ponadto gdyby ktoś chciał dowiedzieć się co powinien zawierać dokument wydany przez laboratorium, a co za tym idzie deklaracja właściwości użytkowych zachęcam do przeczytania artykułu byłego kierownika Ośrodka normalizacji. https://blogannybieli.wordpress.com/2013/11/29/co-wnosi-zmiana-a2-z-2013-r-do-normy-en-12566-3/
  4. ArturStadnik, ja nie zamierzam się z Tobą droczyć, a jedynie chciałbym poznać prawdę, dlatego cały czas proszę Cię o dowody Twoich twierdzeń. Poproszę o treść normy, która nakłada na producenta obowiązek posiadania 4 raportów (w sensie dokumentów, a nie wyników z 4 badań) + jednego zbiorczego z podanymi numerami raportów szczegółowych, a także wzory tych raportów, które Twoim zdaniem są zawarte w normie. Wybacz, ale jeśli nie przedstawiasz mi dowodów, to mi się nasuwa wniosek, że jednak Beja i sprzedawca mają rację, a nie Ty.
  5. Chodzi mi o treść postów ArturStadnik, w których upiera się, że producent powinien mieć 4 raporty z badań + dodatkowo wystawiany jest 1 zbiorczy, w którym wypisane są wszystkie raporty szczegółowe wraz z numerami, właściwościami użytkowymi. Mało tego zdaniem ArturaStadnika w normie Są wzory tych raportów. Jako że zarówno Ty jaki sprzedawca tłumaczą mi, że norma mówi o konieczności, przeprowadzenia konkretnych badań, a co za tym idzie ich wyników. Norma nie mówi o żadnym raporcie zbiorczym, ani o tym , że wynik każdego wymaganego badania musi być przedstawiony jako jeden raport – dokument. Równie dobrze wyniki wszystkich baań mogą być zawarte w 1 raporcie tj. dokumencie. Dlatego poprosiłem ArturaStadnika o wzory tych raportów, skoo twierdzi inaczej niż wszyscy. Których się nie doczekałem i nie doczekam chyba "Producent powinien posiadać cztery raporty szczegółowe dotyczące produktu - zgodnie z normą: - raport skuteczności oczyszczania - raport wodoszczelności - raport wytrzymałości - raport trwałości Dodatkowo wystawiany jest jeden raport tzw zbiorczy w którym wypisane są wszystkie raporty szczegółowe wraz z numerami, właściwościami użytkowymi. Do normy 12566-3 dołączone są wzory, na podstawie tych wzorów tworzone są raporty."
  6. Witam, Chronologicznie: I Napisałem, że: „Napisaliście też, że producent musi mieć 4 raporty i 1 zbiorczy. Wytłumaczono mi, że to że jedno laboratorium wydaje wyniki badań w tej formie nie oznacza, że to jest jakaś reguła... Ja otrzymałem do jednego producenta jeden nr raportu w którym mają być zawarte wszystkie wyniki badań.” II Beja odpowiedział ,że: „Niech się z tych 4 raportów tłumaczy ten, co to napisał. Ja się podpisuję pod informacją, którą dostałes od producenta.” III Artur Stadnik napisał: „Producent powinien posiadać cztery raporty szczegółowe dotyczące produktu - zgodnie z normą: - raport skuteczności oczyszczania - raport wodoszczelności - raport wytrzymałości - raport trwałości Dodatkowo wystawiany jest jeden raport tzw zbiorczy w którym wypisane są wszystkie raporty szczegółowe wraz z numerami, właściwościami użytkowymi. Do normy 12566-3 dołączone są wzory, na podstawie tych wzorów tworzone są raporty. „ IV Z uwagi na to, że Beja zgodził się z tym co powiedział sprzedawca tj. że wcale producent nie musi mieć 4 raportów z badań i jeszcze jeden zbiorczy. Norma obliguje do posiadania wszystkich wyników badań bez względu na to ile raportów te wyniki stanowią. Z kolei Artur Stadnik potwierdził, że muszą być 4 raporty + 1 zbiorczy. Mało tego jego zdaniem norma ma wzory tych raportów. Więc zapytałem: „Napisałeś zupełnie co innego niż Beja i co usłyszałem od sprzedawcy. Kto mówi prawdę? Która strona normy stanowi te wzory? Możesz je załączyć? Czy norma EN 12566-3:2005 (E) też je miała? Tutaj nie mogę znaleźć tych wzorów http://ibahelpdesk.nl/images/file/12566-3.pdf” V Teraz ArturStadnik odpowiedział w sposób następujący: „Nie jestem odpowiedzialny w firmie za dokumenty więc nie zawsze na wszystko od razu znam odpowiedź Trochę doprecyzuje odnośnie dokumentów: - Norma 12566-3 określa kształt deklaracji CE, min wysokość znaków, co powinno znaleźć się w raporcie a nie wzór Deklaracji Właściwości Użytkowych - tutaj wprowadziłem Cię w błąd - teraz to prostuje. Jeśli chodzi o wzór Deklaracji Właściwości Użytkowych to określa to dokładnie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady nr. 305/2011 z późniejszymi zmianami. Sprawdzałem to i wszystko tam jest.” Skoro nie jesteś kompetentny w zakresie dokumentów, to czemu się wypowiadasz z taką pewnością, mieszając nam w głowie?! Po pierwsze, wcześniej nie było mowy o deklaracji wł. Uż., a raportach. Po drugie, nie napisałeś tego, ale wprowadzanie w błąd nie dotyczy tak jak napisałeś Deklaracji Właściwości Użytkowych, a tego że napisałeś na tym forum, że producent powinien mieć 4 raporty z badań i 1 zbiorczy.
  7. ArturStadnik, przegapiłeś moje pytanie?
  8. To czego dotyczy ta 12566-6? https://blogannybieli.wordpress.com/2013/10/25/jest-juz-komplet-norm-en-12566-dot-malych-oczyszczalni-sciekow-do-50-olm/ Ale tutaj jest napisane, że ktoś przedstawił jako raport 12566-3 dla oczyszczalni "protokół główny, protokół z badań wodoszczelności, wytrzymałości konstrukcyjnej oraz trwałości materiału, z którego jest wykonany zbiornik przydomowej oczyszczalni (PBOŚ) wykonane na osadnikach gnilnych zgodnie z normą PN-EN 12566-1:2004". Mało tego dalej jest wyrok... Napisałeś zupełnie co innego niż Beja i co usłyszałem od sprzedawcy. Kto mówi prawdę? Która strona normy stanowi te wzory? Możesz je załączyć? Czy norma EN 12566-3:2005 (E) też je miała? Tutaj nie mogę znaleźć tych wzorów http://ibahelpdesk.nl/images/file/12566-3.pdf
  9. Witam, od dłuższego czasu czytam ten wątek z racji poszukiwania oczyszczalni dla nas najlepszej. Z uwagi na pytania jakie mi się nasunęły postanowiłem się zarejestrować i poprosić Was o pomoc. Na podstawie Waszych wpisów uznałem, że poszukiwanie oczyszczalni należy zacząć od weryfikacji formalnej tj. zgodności z normą, bo to tak naprawdę powinno być minimalnym wymogiem. Później będę analizować kwestie technologiczno-eksploatacyjne. Nie chcę wydać kasy na coś co nie zostało sprawdzone na 100% a okzuje się, ze tego nie jest mało. Ktoś napisał, że można sprawdzić istnienie raportu. Jak? Mam numer chcę wiedzieć czy istnieje? Napisaliście też, że producent musi mieć 4 raporty i 1 zbiorczy. Wytłumaczono mi, że to że jedno laboratorium wydaje wyniki badań w tej formie nie oznacza, że to jest jakaś reguła... Ja otrzymałem do jednego producenta jeden nr raportu w którym mają być zawarte wszystkie wyniki badań. Zachęcano mnie też do oczyszczalni kompaktowych, gdyż ponoć te oczyszczalnie złożone z osadnika gnilnego i bioreaktora często są przebadane na zgodność z trzecią częścią normy, a to jest źle bo jest inna część przewidziana do tego typu rozwiązań. Która to powinna być? to prawda? Poszukują informacji na temat norm itd. natknąłem się na wiele wyroków w tym zakresie i szczerze mówiąc jest przerażony sytuacją na rynku tzn. jak wiele nieprawidłowości występuje. Polecam ten blog https://blogannybieli.wordpress.com/ artykuł o kontrolach nadzoru budowlanego dał mi jeszcze więcej do myślenia. Albo to - brak wymaganych raportów http://www.kolaki.pl/strona.php?str=przetargi_pokaz&id=98 Ciekawe ile oczyszczalni wybudowano bez takich pozwoleń. Wiecie o które oczyszczalni tutaj chodzi?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...