Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

verino99

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

verino99's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Jutro zdejmę przeciwwagę i sprawdzę. Ewentualnie czy pomniejszenie kotła przez włożenie cegieł szamotowych pomoże?
  2. Np. Wrzucam drewno aktualnie grab i stare deski szalunkowe, a następnie odpalam z góry np kartonem. Dorzucam jak jest ~1/3 komory zasypowej bo spala się dość szybko. Sterownik na funkcji rozpalania odpala dmuchawę na 100%, następnie gdy osiąga temperaturę zbliżoną do zadanej zmniejsza wiatrak i z zazwyczaj pracuje >10% mocy. Tempeartura rozpalania max 200 stopni. na wyjściu dymu. Nie mogę ustawić żeby dmuchawa działała cały czas bo wtedy szybko leci temperatura w górę. I nie mam opcji minimalych obrotów. http://imgur.com/a/XHqCe Tak wiem strasznie to wygląda, ( co nie oznacza że nie był czyszczony) piec podczas pracy więc widok dymu przeszkadza.
  3. Tak, palę od góryale to nie pomaga. Budynek z 2000 r. (bliźniak) 2 piętra + piwnica z garażem. 200m2 użytkowych Mocy kotła podobno 17 kW ( przynajmniej tyle jest napisane w papierach długopisem) ale wydaje się że ma więcej . Zbliżony do tego http://www.welder-starozreby.pl/galeria_foto/21_b.jpg . Dodam, że wcześniej był piec olejowy. Odnośnie bufora to nie mam zbytnio miejsca do instalacji.
  4. Witam. Od 2 lat posiadam Kocioł C.O. zasypowy z rusztem wodnym firmy Welder z wbudowanym sterownikeim TECH ST-880. I praktycznie od początku borykam się z problemem dużej ilości sadzy. Palę głównie drewnem/ miałem. Piec posiada swój obieg wody w wymienniekiem płytowym (do instalacji C.O) i bojlerem. Na piecu ustawiona temperatura C.O 55 °C i temperatura wody 50°C. Spalanie w piecu przebiega nieprawidłowo. Po rozpaleniu sterownik ogranicza wiatrak, a wszystko się zaczyna " kisić i wędzić" żeby nie przekraczać zadanych temperatur.Co za tym idzie w komorze spalania zazwyczaj jest dużo dymu, a w piecu i w kominie pojawia się sadza. Sadza w kominie narasta stosunkowo szybko i komin zaczyna się przytykać co skutkuje jeszcze szybszym jej narastaniem. Komin podczas ogresu grzewczego muszę czyścić co około 3 tygodnie. i za każdym razem jest 2/3 wiadra sadzy. Co robić? Co w tym przypadku może być problemem? Przewymiarowany piec? Zbyt mały komin? Zły sterownik? Da się to naprawić?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...