Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

HBanger

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    15
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

HBanger's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Najprawdopodobniej wykorzystam dedykowaną ramkę do tego modelu kominka.
  2. Miejsce styku płyt impregnuje, sklejam i skręcam na wkręty fosfatowane 70mm. Od wewnątrz wzmacniam kawałkami płyt również klejąc i przykręcając.
  3. Rozumiem, że od wewnątrz obudowy nie gruntować ani nie impregnować? Zastanawia mnie tylko to, czy te płyty podczas użytkowania DGP nie będą pylić? Odkurzone i omiecione i tak pozostawiają osad na ręce gdy się je dotknie... Postęp pracy...
  4. To tylko przymiar jeszcze nie zmontowane, już jest wyrównane papierem ściernym... Jakieś propozycje? Czy w ogóle na płyty PROMAT od wewnątrz coś dajemy?
  5. Dodatkowe pytanie do znawców: Czy miejsce cięcia płyt krzemianowo-wapiennych wokół frontu wkładu impregnujemy lub gruntujemy? Płyty są jasno szare czy te widoczne miejsca wokół frontu (ramki) czymś malujemy?
  6. Jeszcze raz dzięki za podpowiedź! Miałem podobny plan działania a teraz jeszcze bardziej jestem w nim utwierdzony Biorę się do roboty bo czas palić niedługo.... Pozdrawiam
  7. ...jasne, stelaż zostawiam. Ponieważ prawie wszystko rozmontowałem, chcę przed obudowaniem mieć pewność, że kominek z DGP będzie działał w miarę możliwości jak najsprawniej. Dlatego jeszcze mam wielką prośbę o wszelkie podpowiedzi jak co i gdzie rozmieścić. Na zdjęciu zaznaczyłem jak to u mnie wygląda: 1. Żółtym kolorem zaznaczyłem gdzie były kratki wylotowe (od frontu i po bokach). Ich górna krawędź była na równi z przegrodą komory dekompresyjnej. Jakie będzie najlepsze dla nich położenie? 2. Niestety podczas budowy murarze zrobili otwór do komina wentylacyjnego na takiej wysokości jak widać (przy wejściu rury spalinowej od kominka). Poprzednio miałem to połączone zaizolowaną rurą z kratką na samej górze (czyli od kratki w dół do otworu w ścianie do komina wentylacyjnego), i jak wiadomo marnie to działało. Niestety przeniesienie wentylacji to grubsza robota. Czy ewentualnie można zrobić kratkę wentylacyjną po prostu na wysokości tego otworu w ścianie? Kratka będzie z żaluzją. 3. Co z rurą od DGP, która miała wlot 20cm poniżej dolnej krawędzi kratek wylotowych? Niestety podczas działania turbiny (DARCO AN2) zaciągała powietrze z kratek wylotowych. Czy może przedłużyć ją i o ile lub może jakieś inne rozwiązanie? Na poddaszu w trzech pomieszczeniach leciało ciepłe powietrze po przez anemostaty w suficie ale szału nie było Na wysokości 3 metrów zaczynała się komora dekompresyjna, aż pod sufit z kratkami po bokach na różnych wysokościach. Z góry dziękuję za każdą pomoc.
  8. Dziękuję za szybką odpowiedź. Rozumiem, że najlepiej byłoby pozbyć się również stelaża? Płyty krzemianowo-wapienne (3cm) będą oklejone po całości cegiełkami betonowymi o grubości 2- 2,5cm, więc jeżeli stelaż może zostać to dodatkowo usztywni konstrukcję jak się nie mylę? Jeszcze kwestia powierzchni wlotu i wylotu powietrza w obudowie - czy jeżeli jest zainstalowane DGP to mimo wszystko stosujemy tak jak zaleca producent nie biorąc pod uwagę tego systemu czyli w moim przypadku 800cm3 wlot i 1000cm3 wylot? (Kominek to BEF Flat 8 8kW)
  9. Witam, Przymierzam się do zmiany obudowy kominka. Obecnie jest to karton/gips wyizolowany wełną. Docelowo będą płyty krzemianowo-wapienne. Moje pytanie brzmi czy mogę wykorzystać stelaż i przykręcić do niego płyty? Czy stelaż od wewnątrz obudowy narażony na wysoką temperaturę może się uszkodzić? Dziękuję.
  10. No tak chodziło mi o 50W. W sumie około 8 kW na cały budynek. Zastanawiam się między Vitodens 200 13kW a Buderus GB072 14kW. Czy są podstawy żeby dopłacać do Viessmanna? A może w ogóle po taniości polecany Immergas Victrix 12kW z mocą od 1.9 ?
  11. Witam, Czy kolega dokonał wyboru kotła? Też stoję przed podobnym dylematem. Mam samą podłogówkę na dwóch rozdzielaczach (parter i poddasze) po około 8-10 obwodów. Do ogrzania ok 200m2 powierzchni. Użytkowa 160m2. Zapotrzebowanie na ciepło w granicach 50kW (wyliczenie z ciepło właściwe). No i oczywiście CWU czyli zasobnik 150L. Jaki osprzęt byłby zalecany do takiej instalacji tzn sprzeglo, mieszacz itp. ? Pozdrawiam
  12. Witam, również będę chciał na wiosnę ruszyć z Artemisem (lustrzane odbicie), wszelkie uwagi do tego projektu mile widziane.. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...