Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grzegorz Engelbrecht

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O Grzegorz Engelbrecht

  • Urodziny 30.07.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kamionki
  • Kod pocztowy
    62-023
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Grzegorz Engelbrecht's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Panowie, jak to kiedyś powiedział mój bardzo doby znajomy ... fizyki nie oszukasz. W związku z powyższym, każdy z nas powinien sam odpowiedzieć sobie na to pytanie. Ja nie zamierzam tutaj dyskutować z tym co się stanie z deskami. Jest wiele czynników, które to uzależniają. Mogę odnieść się jedynie do właściwości jakie ma pianka poliuretanowa. Tak jak napisałem wcześniej - poliuretan sam w sobie nie jest materiałem ani szczelnym. ani też odpornym na przenikanie pary wodnej. Poliuretan zachowuje swoje właściwości jeżeli zostanie zabezpieczony okładziną gazoszczelną. Czy deski mają taką właściwość ? Nie. Osobiście nie ryzykowałbym wypełnieniem wolnych przestrzeni poliuretanem aplikowanym na budowie. Mogę Panu zagwarantować, że *** ma okładziny gazoszczelne i w związku z powyższym parametry tego materiału są dookreślone i stałe. Nie jestem w stanie określić w jaki sposób wykonawca zaaplikuje Panu pianę na budowie, jaka będzie jakość, czy zapewni gazo szczelność, ile będzie warstw, jaka będzie zgodność z technologią, jaki będzie jego poziom fachowości, czy to co Panu zadeklaruje będzie zgodne z prawdą... Niestety Pana pytanie ma wiele niewaidomych. To czego jestem pewien - to fakt, że *** te pytania eliminuje.
  2. Panie Bob_Budownik. Nie będę się wypowiadał na temat pianki natryskiwanej na budowie, ponieważ to materiał o zupełnie innych parametrach i właściwościach niż ***. Chcę jedna zwrócić Pańską uwagę na fakt, że w przypadku pianki zamknięto komórkowej - izolatorem nie jest powietrze - i to ma istotne znaczenie dla właściwości termoizolacyjnych tego materiału - oczywiście pod warunkiem, że okładziny będą gazoszczelne i podczas użytkowania nie nastąpi wymiana pierwotnego gazu na powietrze. W przypadku naszego materiału - *** - okładziną jest 7 warstwowy laminat - gazoszczelny - dzięki któremu parametry poliuretanu pozostają niezmienne przez wiele lat - są badania płyt typu *** z Niemiec, gdzie po 30 latach przebadano materiał i okazało się, że materiał ten nie zmienił swoich właściwości termoizolacyjnych - ba... okazało się że ma nawet lepsze - ale zapewne wynika to z różnicy aparatury pomiarowej po 30 latach . W pianie która jest aplikowana na budowie jest wiele czynników, które sa co najmniej zmienne... sposób aplikacji, grubość jednorazowej warstwy, i niestety nie występuje okładzina gazoszczelna. Takie są fakty.
  3. Ależ proszę bardzo, z wielką ciekawością przeczytam Pańską analizę. Jeżeli jest Pan tak wielkim fachowcem z psychologii, marketingu, i innych dziedzin jak z fizyki budowli to pewnie bez przyjemności, ale z duzym uśmiechem przeczytam co ma Pan do powiedzenia. Jeżeli przeszkadza Panu, że potrafię przedstawić się z imienia i nazwiska a nie chować się za bezosobowym Nickiem to trudno. Faktem jest to, że produkujemy najlepszy materiał izolacyjny na rynku, ja jestem tego pewien i nie boję sie na ten temat rozmawiać. Dysponujemy szeroką i fachową kadrą, która z przyjemnością służy i dzieli się swoją wiedzą. Nie musimy ukrywać się za pseudo nickami ponieważ mamy za sobą nie tylko argumenty i wiedzę - ale też pewność co do faktu, że pracujemy w firmie która wyznacza trendy i produkuje najlepszy materiał termoizolacyjny. Pozdrawiam serdecznie !
  4. Witam, nazywam się Grzegorz Engelbrecht i tak się szczęśliwie składa, że pełnie funkcje dyrektora w [moderacja] Jeżeli ma Pan jakieś pytania to proszę je zadać, zamiast pisać bzdury na forum. Zarówno nasza strona zawiera dane teleadresowa jak i nie ukrywamy struktury udziałowców - są to dane ogólnodostępne. [moderacja] Jeżeli dla Pana to jest problem, ponieważ potrafią przytoczyć argumenty i mają wiedzę z fizyki budowli i potrafią podzielić się nią z potencjalnymi inwestorami - to proszę uwierzyć.. wcale nie jest mi przykro. [moderowano] Odpowiadając na Pańskie pytanie - z przyjemnością odpowiem na Pańskie pytania. Nasz ekspert Krzysztof Milaczarek, - ekspert z fizyki budowli również jest do dyspozycji - także na tym forum. proszę zatem zadać pytania na które chce Pan uzyskać odpowiedzi i przestać "bić pianę"... Jestem tutaj jako osoba prywatna, i nie mam obowiązku zakładania konta komercyjnego - ale z chęcią podzielę się swoją wiedzą z Państwem - tym bardziej, że czytając niektóre posty pseudo fachowców, pozostaje mi tylko wierzyć że to co piszą wynika z niewiedzy a nie z faktu chęci oszukania przyszłych inwestorów. Cytując jednego z ekspertów: Fizyki Panie nie oszukasz - i to jest fakt.
  5. Witam, nazywam się Grzegorz Engelbrecht i pełnie funkcje dyrektora w firmie[moderacja]. Jeżeli Państwo pozwolicie chciałbym się odnieść do dyskusji którą tutaj prowadzicie. To od czego trzeba zacząć to istotne różnice pomiędzy zamknięto komórkową pianą PIR którą my produkujemy - gdzie 98 % komórek jest zamkniętych, dodatkowo płyty są w okładzinie gazoszczelnej dzięki czemu nie następuje wymiana gazu na powietrze i płyty te zachowują stały parametr lambdy a pianą która jest "wtryskiwana" na budowie podczas aplikacji jej przez wykonawcę. Są to - pomimo podobieństwa nazwy - zupełnie różne produkty - mimo że to i to to poliuretan. Najważniejszą różnicą jest wielkość komórek i brak okładzin gazoszczelnych w przypadku aplikacji na budowie. Poliuretan jak większość produktów podlega prawom fizyki. Jeżeli pozwolimy aby gaz - pentan - zastąpiło powietrze - wówczas jego izolacyjność spada. Fakt - ustawodawca nakłada obowiązek na producentów gotowych wyrobów z poliuretanu podawania tzw. lambdy starzeniowej jasno pokazuje zjawisko fizyczne, któremu podlega poliuretan. W przypadku aplikacji na budowie - piana aplikowana np. pomiędzy krokwie takiego obowiązku nie ma.. nie zmienia to jednak fizyki... jest jaka jest. u nas lambda jest stała i wynosi 0,023. W przypadku poliuretanu aplikowanego bezpośrednio... należy założyć, że pogorszy się ona w czasie użytkowania o min 0,06. Kolega pisze o szczelności... nie ma najmniejszego problemu aby płyty w sposób prawidłowy położyć nawet na dachy wielospadowym... i podpowiadam.. nie trzeba się z tego doktoryzować. [moderacja] Z przyjemnością odpowiem na wszelkie pytania. Nie tylko na forum ale też zapraszam do kontaktu telefonicznego lub osobistego. Faktem jest to, że w zmieniającej się rzeczywistości, rosnących kosztów eksploatacji (ogrzewania) sztywna pianka PIR to przyszłość. Europa zachodnia i USA już mają kilku dziesięcio procentowy udział pianki poliuretanowej w materiałach izolacyjnych. Ważne jest to aby świadomie i odpowiedzialnie wybierać materiał. [moderacja]
×
×
  • Dodaj nową pozycję...