Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gizmo_

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O Gizmo_

  • Urodziny 21.03.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Białystok
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Gizmo_'s Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ciężko powiedzieć czy oferty są porównywalne. Zakładając, że zestawienie - liczba okien, kierunki, kolory, otwierania itp są identyczne, różnice mogą tkwić w materiałach montażowych. Jedna ważniejszych rzeczy, mająca wpływ na cenę to system montażu balkonów. Spytaj czy oferta uwzględnia podparcia pod oknami, które mają zaczynać się od ziemi (zwłaszcza przesuwnymi), jeśli sprzedawcy proponują profile poszerzeniowe z PVC to sprawdź czy będzie w nich stal i na jaką wysokość posadzki zostały przyjęte. Ciepły montaż i ciepłe parapety to pojęcia abstrakcyjne - w biurze każdy będzie twierdził, że wie jak montować i ma najlepiej - spytaj o możliwość obejrzenia ciepłego montażu na żywo. Oceń jakość wykończeń montażu pod kątem szczelności - czy taśmy nie odklejają się od muru, czy połączenia w narożnikach nie rozchodzą się, czy połączenia ciepłego parapetu i ściany (z obu boków) są czymś uszczelnione (czy widać piankę/klej).
  2. Elewacja ma zostać jak jest, czy będą na niej jakieś prace? Jeśli ma zostać to najlepsza będzie taśma rozprężna (sprawdź odporność na UV, żeby już jej nie wymieniać). Zmierz szerokość szczeliny, bo pewnie będzie się różnić po bokach i na górze i do tego dobierz taśmę o odpowiednim przedziale rozprężania (jeśli rozpręży się za dużo nie będzie spełniać swojej funkcji). Poszukaj szarej to nawet ładnie zgra się kolorem. Jeśli będzie robiona elewacja to szybciej i łatwiej będzie wykleić folie np. takie jak masz na obrazkach powyżej.
  3. Pianka rozwiąże problem na bardzo krótko... czy panele są łączone pod progiem w wiatrołapie? jeśli poszczególne rzędy są krótkie może da się je wysunąć przed drzwi i tam skrócić.
  4. Nie bardzo wiem o jaką szczelność ma chodzić w tym pytaniu do producenta? Najprawdopodobniej chodziło o parametr Q100. Normy budowlane definiują 4 klasy szczelności, przy czym najwyższa, 4 klasa dopuszcza przepuszczanie do 0,75m3 świeżego powietrza powietrza na każdy metr połączenia skrzydła z ramą. W "typowych" konstrukcjach nie jest to raczej wybitne osiągnięcie. Wybierz największą konstrukcję u siebie (okno przesuwne, może coś z ruchomym słupkiem albo niskim progiem), zapytaj o badania na nią i porównaj. Ewentualnie samemu możesz spróbować http://http://oknotest.pl/ranking-okien-pro-quality
  5. Można by wyciąć panele równo od wewnętrznej strony progu (tak aby "wisiał" w powietrzu) i CAŁĄ powstałą przestrzeń wypełnić illbruck SP351. Powinno uszczelnić a jak stwardnieje także podeprzeć całość.
  6. Tak samo jak w profilach 82mm nie ma systemowych łączników narożnych i kątowych. Rozbudowanie systemu to nie tylko kwestia ramy i skrzydła.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...