Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Paulinica

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

O Paulinica

  • Urodziny 30.10.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Olsztyn
  • Województwo
    warmińsko-mazurskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Paulinica's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. czyli jeśli zdecydujemy się na studnię, na co zezwalają warunki zabudowy, to wystarczy żeby mapa uwzględniała tylko ten słup najbliższy? Czy na tej mapie musi się znaleźć wjazd z drogi wewnętrznej na gminną?
  2. No u mnie we wsi to są słupy, nie ma podziemnych, więc nawet jakby mi podziemną robili, to musi dochodzić do słupa. Stacja trafo? Do stacji trafo jest 300m... z taką informacją jeszcze sie nie spotkałam...
  3. Muszę powiedzieć, że zgłupiałam... Zgłosiłam się do geodety, żeby zrobił dla mnie mapę do celów projektowych. Geodeta napisał mi, że Niestety standardowy zasięg mapy nie obejmuje pobliskich sieci ( wodociągowej,energetycznej) co uniemożliwi zaprojektowanie przyłączy. Proszę ustalić i podać zasięg opracowania. Dojazd do działki mam 50m drogą wewnętrzną od drogi gminnej. W tej drodze gminnej jest wodociąg. Do najbliższego słupa energii elektrycznej mam 75m. Zapytałam projektanta o to jaki powinien był zasięg. On mi powiedział, że na pewno do drogi gminnej oraz do dwóch najbliższych słupów energii elektrycznej - jeden jest 75m, drugi 150m od działki z innej linii. I tak się dziwię, bo moja działka ma 3000m2, a zasięg mapy wychodzi prawie 2ha. Czy projektant ma rację, że tyle jest potrzebne? Bardzo się dziwię tymi słupami, przecież to zakład energetyczny na mój wniosek określi warunki przyłącza i dokona przyłączenia. Co mnie obchodzi gdzie stoi słup??
  4. Oo chyba tutaj jest pw tak? ;)
    Pokaż więcej  
  5. Witaj nie mam pojecia gdzie sie wysyla pw ale jak przeczytasz to chetnie sie dowiem na temat tych stron do szukania kasy;))
    Pokaż więcej  
  6. Mieszkam w domu od 8 lat, mamy tu pompę ciepła, podłogówka na parterze, na piętrze grzejniki. Do tego rozprowadzenie ciepła kominkowego do pokoi na piętrze. Dom należy do mojej mamy. Ja sama teraz planuję budowę i już wiem, żeby wszędzie robić podłogówkę. Pompa z dwoma obiegami na grzanie domu jest na pewno droższa od takiej z jednym, a nie widzę potrzeby montowania dwuobiegowej, jeśli wszędzie jest taki sam ogrzewania i wszędzie ma być taka sama temperatura. Tu u mojej mamy są dwa obiegi, bo jednak inna temperatura idzie w podłogę, a inna w grzejniki. Jak temperatura na zewnątrz spada poniżej -15, to czuje się w domu, że nie jest zbyt ciepło. Wtedy dogrzewamy dom kominkiem. Ja u siebie planuję też wentylację mechaniczną, także to też na pewno sporo zmieni.
  7. allegro to chyba nie jest najlepsze miejsce na taką "aukcję". Jest kilka stron crowdfundingowych, gdzie można taką akcję przeprowadzić. Napisz do mnie na priv, to Ci więcej wyjaśnię Sama prowadzę taką akcję w jednym z takich portali.
  8. zastanawiam się na jarząbkiem 15 z możliwością adaptacji poddasza. Bez garażu. Dziękuję bardzo, że dzielisz się tutaj relacją z budowy. Mam kilka pytań. Płyta fundamentowa - chciałeś, czy to wymóg który wyszedł na etapie adaptacji? Jaki był koszt jej wykonania? Rekuperacja - czy miałeś wcześniej styczność z domem z rekuperacją? Co do Ciebie przemówiło, żeby jednak ją zrobić? Jaki był jej koszt? A jeśli chodzi o fotowoltaikę, to słyszałam, że niektórzy robią ją od razu, jak już tylko jest stan surowy zamknięty to podłączają prąd i zanim zaczną na dobre prąd używać w domu to sporą nadwyżkę odsprzedają.
  9. Odświeżam wątek! Szukałam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, ale nigdzie nie znalazłam. Potrzebuję porady. Kupiłam działkę - dużą, ponad 1ha. Połowa terenu to takie ładne zadrzewienie, druga połowa to ziemia rolna V. Ten teren niezadrzewiony, gdzie za kilka lat powstanie dom, jest oczywiście cały porośnięty przeróżnymi chwastami. Co najmniej pół hektara "dżungli" wysokiej na ok. 1m, miejscami wyżej. Zastanawia mnie, co z tym zrobić? Czy już teraz warto się za to brać? Jak do tego w ogóle podejść? Czy jakiś sprzęt tam w ogóle wjedzie? Czy na razie zostawić jak jest i zająć się tym dopiero przy rozpoczęciu budowy? Tu też kolejna zagwostka, bo chciałabym obsadzić północną granicę działki świerkami. W sumie dobrze by było posadzić je już najbliższej wiosny, żeby zdążyły urosnąć zanim powstanie dom i się tam wprowadzimy... Jak się za to zabrać? Na wiosnę cała ta chwastowa dżungla powinna być klapnięta. Czy wystarczy to spryskać randupem, poczekać z miesiąc, przekopać i sadzić świerki? Czy może pryskać jeszcze teraz? Tak się zastanawiam, czy w tym pasie świerków kłaść agrowłókninę? Bo jak nic nie położę, to chwasty pojawią się wokół świerków, przerosną je, zakryją i może być już po świerkach...
  10. Witam serdecznie, jestem tu nowa, chociaż w zasadzie to poczytuję tu wątki już od jakiegoś czasu. Nie znalazłam wcześniej takiego tematu, szczególnie że w tym roku zmieniły się przepisy budowlane. Jeśli jest, proszę o wskazanie linka. Posiadam działkę rolną, ŁV - 0,3ha. Chciałabym postawić na niej domek przeznaczony do rekreacji indywidualnej. Taki z tych do 35m2 powierzchni zabudowy - na zgłoszenie. Działka nie jest objęta planem zagospodarowania, nie ma też wydanych warunków zabudowy. Znajduje się bezpośrednio przy drodze, którą biegnie woda i prąd. Czy mogę po prostu zgłosić budowę takiego domku? Czy działka taka wymaga decyzji o warunkach zabudowy uwzględniającej zabudowę rekreacyjną? Jak to jest później z przyłączem wody? W końcu wodociąg jest gminny...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...